Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Jest podłączony, poprzez kabel koncentryczny. Modem jest wbudowany w dekoder.Jak miga to nie dobrze... może nie podłączył Ci kanały zwrotnego w rozdzielni albo masz jakiś dwójnik z dzieleniem pasma.

 

Hm, mam takie gniazdo, z którego pierwotnie idzie sygnał. To taki trójnik - ma trzy wyjścia. Potem jest kolejna przeszkoda - czytam, czytam.. 2 way-splitter. Nie mam pojęcia, po jaką [beep]ę to zamontował, skoro wszystko było dobrze.. ale ok. Więc dlaczego miganie jest złe? W instrukcji lakonicznie napisane - że łączy się z internetem. Ale po co?!

 

Dostałem jakiś inny (chyba nowszy) dekoder PVR, model VEC-5810 CDX, kolor czarny. Jest inny pilot (moim zdaniem bardziej ergonomiczny, np. dostęp do nagrań pod jednym przyciskiem) i dysk 500 GB. Są to dekodery ponoć przygotowywane do usługi VOD, która prawdopodobnie ruszy w 2011. Nic więcej się nie dowiedziałem.

Również posiadam ten dekoder, ale nie mogę się z Tobą zgodzić. Moim zdaniem ten pilot jest dużo mniej ergonomiczny niż stary. Gorzej się trzyma w dłoni, przyciski są strasznie nielogicznie rozmieszczone. No bo któż mądry wymyślił przycisk EXIT na samiutkim czubie pilota? Teraz nie ma nic pod ręką, trzeba się nieźle nagimnastykować - pilot jest dużo dłuższy. Ma więcej przycisków, które na razie jednak nie działają.

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Sprawdziłem dokładnie - z tego trójnika wychodziły trzy kable, z czego jeden szedł do dekodera, drugi (analogowo) do drugiego telewizora, a trzeci do modemu. Teraz wychodzą dwa kable - z czego jeden jest wpięty w 2 way-splitter, z którego wychodzą dwa kable.. Tak się zastanawiam, że to MUSI być chyba coś pod VOD, no bo jaki byłby sens tego co on zrobił?

Aha, i jeszcze jedno - czy te wszystkie urządzenia pośrednie mogą znacząco wpływać na końcową jakość sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: obecnie posiadam analogową Vectrę, jednak chciałbym zmienić na cyfrową pakiet złoty. Jaki jest miesięczny koszt tego pakietu? Czy jest także możliwość połączenia tej usługi z internetem, np. 1 Mb/s?

 

1. Tyle samo, co teraz płacisz za pakiet Złoty w Analogu (tylko dochodzi jednorazowy koszt aktywacji dekodera SD - 9,91 zł).

2. Oczywiście, możesz mieć pakiet Złoty Cyfrowy i internet...

 

OK, dzięki za odpowiedź. Tyle że ja płacę 49,90 zł miesięcznie za Pakiet Złoty + Internet 1 Mb/s. Czyli będzie taka sama cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z hałasem w 320Gb, ale 500 też słychać i cały czas pracuje dysk. No chyba, że są to jakieś wentylatory. Szum podobny do przepływającej wody w kaloryferach, przynajmniej jest tak u mnie :-) Wszystko mam podpięte do listwy zasilającej, więc kiedy wychodzę z domu wyłączam zestaw z listwy.

 

PS.

Jestem nowym użytkownikiem forum, pragnę więc się ze wszystkich serdecznie przywitać. Mam nadzieję, że zasięgnę tutaj sporo interesujących informacji, a jeśli będę mógł pomóc to też napiszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników PVR 500 Gb : czy to prawda że w porównaniu z modelem 320 Gb ten z większym dyskiem jest cichy ? Czyli dysk słychać jak pracuje tylko jak nagrywa czy odtwarza nagrany materiał a nie nonstop ?

Jeśli chodzi o moje odczucia, dekoder jest cichy. Nie wiem jak było w 320GB, ale po komentarzach na forum spodziewałem się wycia, a tutaj wydobywa się tylko lekki szum słyszalny z niewielkiej odległości. Mi to zupełnie nie przeszkadza, ale tak jak mówie - nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dzień użytkowania pakietu VIP i już problem. Na każdym programie HD od popołudnia występują stopklatki i pixeloza. Na innych też występuje pixeloza ( TVP2 ) ale w mniejszym stopniu. Wsześniej nie zauważyłem stopklatek a tu masz... aaa , kable hdmi sprawdzałem 3 sztuki i na każdym to samo. Siła sygnału to 36-46 a jakość na każdym jest 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jakiś żart, ja mam WRP400 i lapka na wifi, mam i 16Mb, i 24Mb (w zależności od godziny)

 

Potestowałem trochę. Czasem przy połączeniu wifi pokazuje nawet 24 Mb/s ale w 95% przypadków jest to ok 10 Mb/s. Nie jest to kwestia zasięgu, bo komputer jest metr od routera. Po kablu wszystko ok, zmierzona prędkość jest zbliżona do mojej nominalnej, czyli 16Mb/s.

 

Czy przyczyna tkwi w routerze? Aż trudno uwierzyć, bo ten model co posiadam jest bardzo cenionym modelem wśród komputerowców. Mi służył już od jakichś 5 lat bezproblemowo. Dodatkowo wcześniejszy net jaki posiadałem to 2 Mb/s i przy połączeniu wifi zmierzone wartość były zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jakiś żart, ja mam WRP400 i lapka na wifi, mam i 16Mb, i 24Mb (w zależności od godziny)

 

Czy przyczyna tkwi w routerze? Aż trudno uwierzyć, bo ten model co posiadam jest bardzo cenionym modelem wśród komputerowców. Mi służył już od jakichś 5 lat bezproblemowo. Dodatkowo wcześniejszy net jaki posiadałem to 2 Mb/s i przy połączeniu wifi zmierzone wartość były zbliżone.

 

Posiadam TP-LINK TL-WR1043ND, do niego 1 x lapek / karta g /+ stacjonarny po WiFi / karta n /, a prędkości na ogół wyglądają tak jak poniżej :

1026678217.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trwa aktywacja dekodera Vectry? Czy to prawda że może ona trwać do 36 godzin? Facet z Vectry zainstalował dekoder w 30 minut natomiast na ekranie wyświetla się napis - brak aktywacji kod błędu 5.Wychodząc powiedział:proszę czekac na aktywację do 36 godzin Na wyświetlaczu dekodera napis HDCP. Co jest grane? Telewizor nowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hdcp to wina kabla HDMI, wyłącz dekoder i tv, a następnie włącz pierwsze tv, przełącz na HDMI a następnie włącz dekoder. A co do aktywacji, to ja miałem od razu sygnał i do teraz mam pakiet VIP ( ciekawe do kiedy ) bo zapłacona mam tylko za platynę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wymienić sobie dekoder HD na ten z f-cją HD PVR.

Najpierw chcę skorzystać z tej tzw. promocji "Testuj za darmo przez 2 miesiące" Mam rozumieć, ze przez ten czas jestem zwolniony z opłaty aktywacyjnej, ale będą mi naliczać cenę dzierżawczą, która wynosi 5,90,- dla pakietu platynowego :?:

 

I teraz dla zorientowanych. Słyszałem, ze cały czas trwa "promocja" w postaci odkodowanej całej oferty podczas wymiany dekodera. Jeżeli skorzystam najpierw z tej tzw. próbnej - 2 miesięcznej to także dostąpię zaszczytu odkodowanej całej oferty :?:

 

Zależy mi na tym, gdyż planuję wziąć to na grudzień, a wiadomo, ze wtedy najlepsza oferta jest dawana na okres świąteczny i głupio byłoby nie skorzystać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...