Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie negocjowałem! Oferta została mi przedstawiona zaraz po tym jak pracownik spojrzał na konfigurację mojej poprzedniej umowy. Oczywiście pierwsza ich propozycja z netem 24 Mb/s była dla mnie trochę za droga, więc szybko przekonfigurował ją na net 16 i jeszcze trochę zamieszał aby płacić mniej za aktywację. I tyle. Dodam, że wczoraj dzwonił do mnie jeszcze jakiś przedstawiciel Vectry i oferował to samo, ale tylko dlatego że w swoim systemie nie miał jeszcze odnotowanej mojej nowej umowy.

 

@jaceksobczak: poczytaj wszystko jest wyżej napisane przeze mnie.

 

Promocja nazywa się dokładnie na umowie: PLJG Jesień-Zima 2010, paczka konfigurator na 36m - Jelenia Góra za 135 zł (moja cena jest wyższa ze względu na multiroom).

 

W Jeleniej Górze nie ma specjalnie silnej konkurencji dla Vectry. Są 2-3 małe sieci, ale one praktycznie nie wychodzą zasięgiem poza jedno osiedle ew. dzielnicę. Ceny trochę niższe, fakt, ale ani programowo ani jeśli chodzi o net Vectrze nie dorównują. W moim mieście nie jest obecna żadne z wielkich sieci kablowych. I to się jakoś kłoci z naszym przekonaniem o tym, że Vectra tylko odpowiada na "ciosy" konkurencji. Może z ich strony nadchodzi nowa jakość :mrgreen: i zaczęli np od mojego miasta...

 

p.s. jest tu na forum przynajmniej 2 z JG. Chłopaki zastanówcie się, może czas na zmiany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od pewnego czasu zauwazyłem taki problem w moim telewizorze LCD Toshiba Regza 32 A3000 Z rana po właczeniu telewizor nie zaswieca sie lampy sie nie zaswiecaja , słychac tylko dzwiek brak obrazu. Gdy go znow wyłacze i włacze to dziala i tak mam zawsze z rana jesli najpierw włacze dekoder PVR a potem telewizor czego to moze byc wina? Jak włacze najpierw telewizor a potem PVR to prawie zawsze jest OK ale tez sie zdarzaja takie sytuacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapragnąłem takiej oferty, jak ma kaduk i poruszyłem temat na forum Vectry na Facebook. Obiecali kontakt. Przed chwilą zadzwoniła do mnie sympatyczna Pani i zaproponowała mi superofertę:

TV VIP Z PVR,

MULTIROOM PLATYNA STB SD,

INTERNET 16

TELEFON 150 MINUT ("mniejszego pakietu telefonicznego nie ma")

 

ZA JEDYNE 241 ZŁOTYCH!!!

 

Na moje zdanie "W Jeleniej Górze taka paczka bez telefonu kosztuje 155zł w promocji lokalnej" odpowiedziała, że jej oferta jest bardzo atrakcyjna, bo po nowym roku są podwyżki a jeśli ktoś ma taką superpaczkę to ma gwarancję ceny. Odparłem, że ten Abonent z Jeleniej Góry też ma gwarancję ceny i ja mam gwarancję ceny na paczkę aktualnie posiadaną. Wówczas zaproponowała mi zejście z ceny na 226zł, w zamian za to internet 8Mb.

www.żal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie powinny byc parametry na PVR ? Chodzi mi o diagnostyke u mnie poziom sygnału to -Siła sygnału srednio 40 natomiast

S/N 32,6dB na zwykłym dekoderze HD mialem S/N 39 wiec ciekawe ze na tym sa mniejsze wskazania . A tak na marginesie ciekawe kiedy bedzie dostepny VOD i internet bo dekoder jest przystosowany do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S/N powyżej 30dB jest wystarczający. Ważne żeby BER było jak najbliższe lub równe 0.

O VOD na razie nic nie wiadomo, może będzie... może nie.

 

Teoretycznie tak, ale czy poza BER inne parametry nie wpływają na jakość sygnału? Mam co do tego wątpliwości.. albo po prostu Vectra je tak DOSYŁA. Bo na przykład C+ Sport SD w Olsztynie nie da się oglądać. Jakość fatalna, mam wrażenie że BER ogromny, wchodzę w diagnostykę a tutaj 0.. czasem po prostu głupieje. Obraz się rozmazuje, piłkarze mają "lagi" + efekty wysokiego BERu. A teoretycznie wszystko poprawnie.. Co o tym sądzicie? Ja musze przyznać, że zdecydowanie lepiej oglądało mi się mundial na TVP Sport, które przecież jakością nie grzeszy. A na pewno nie powinno dorównywać C+..

 

Poza tym donieśli mi PVR'a, tego nowego, 500 GB. Technik coś popodłączał i przez dłuższy czas miga mi lampka na dekoderze od internetu, mimo że nie jest podłączony. Wie ktoś o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzę, iz masz racje - u mnie na większości kanałów, jakość 100%, S/N 35,5dB, BER = 0, a jak pięknie tnie kanały HD :)

Mimo wielu zgłoszeń na BOK nic w tej kwestii sie nie zmienia.

 

Cięcie kanałów HD to chyba inna bajka. Ja konkretniej miałem na myśli, że skoro biorą to z satelity, to pewnie z dużym BER'em odbierają niektóre kanały i puszczają w sieć. Takie moje teorie. Nie wiem ile w nich prawdy, ale jakie znaleźć inne wytłumaczenie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: obecnie posiadam analogową Vectrę, jednak chciałbym zmienić na cyfrową pakiet złoty. Jaki jest miesięczny koszt tego pakietu? Czy jest także możliwość połączenia tej usługi z internetem, np. 1 Mb/s?

 

1. Tyle samo, co teraz płacisz za pakiet Złoty w Analogu (tylko dochodzi jednorazowy koszt aktywacji dekodera SD - 9,91 zł).

2. Oczywiście, możesz mieć pakiet Złoty Cyfrowy i internet...

 

_________________

 

A taka inna rzecz - U Was jest chociaż jeden program w cyfrówce??? U mnie nie ma nic - "Są niby problemy techniczne"... Już trochę mnie denerwują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u Ciebie działa multiroom? Miałeś na początku zaktywowany pełen pakiet (vip) na drugim dekoderze czy od razu tylko platyna?

Dekoderem, który dobierałem był dekoder PVR. I na nim jest od razu VIP. Na dekoderze HD (który wcześniej był u mnie i którego zatrzymałem) w chwili obecnej jest to co miałem przed nową umową, czyli platyna + wykupione premium. Podejrzewam, że wraz z nowym miesiącem się to zmieni i wytną mi premium z dekodera HD, który teraz działa u mnie jako ten "drugi".

 

Dostałem jakiś inny (chyba nowszy) dekoder PVR, model VEC-5810 CDX, kolor czarny. Jest inny pilot (moim zdaniem bardziej ergonomiczny, np. dostęp do nagrań pod jednym przyciskiem) i dysk 500 GB. Są to dekodery ponoć przygotowywane do usługi VOD, która prawdopodobnie ruszy w 2011. Nic więcej się nie dowiedziałem.

 

Mam pytanie do forumowiczów. Być może ktoś już rozwiązał taki problem.. otóż za pośrednictwem routera (Linksys WRT z sotem tomato) mam wolniejszy (ok 10Mb/s) transfer przy połączeniach z netem. Pełna prędkość (a nawet więcej bo zamiast 16 czasem nawet 24 MB/s) występuje TYLKO przy połączeniu bezpośrednim komputera z ich modemem. Dlaczego? Jak to zmienić, bo szkoda pasma a router u mnie być musi.

Monter mówił, że tak już jest. Ale czemu router zwalnia skoro oferuje przepustowość 100 i więcej Mb/s po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego programy HD wyswietlane sa z pasami z góry i z dołu? w menu dekodera kazdy kanał muszę recznie powiekszyc i jest ok, tylko ze jak sie go wyłączy ( standby ) to nie zapamietuje ustawien i znowu trzeba recznie powiekszac

A drugie pytanie czy miec podłaczone tylko przez hdmi czy równiez przez euro?

I podobno jest nowe oprogramowanie do stb 5810 ale mi go nie wyszukuje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym donieśli mi PVR'a, tego nowego, 500 GB. Technik coś popodłączał i przez dłuższy czas miga mi lampka na dekoderze od internetu, mimo że nie jest podłączony. Wie ktoś o co chodzi?

 

Jest podłączony, poprzez kabel koncentryczny. Modem jest wbudowany w dekoder.

Jak miga to nie dobrze... może nie podłączył Ci kanały zwrotnego w rozdzielni albo masz jakiś dwójnik z dzieleniem pasma.

 

otóż za pośrednictwem routera (Linksys WRT z softem tomato) mam wolniejszy (ok 10Mb/s) transfer przy połączeniach z netem. Pełna prędkość (a nawet więcej bo zamiast 16 czasem nawet 24 MB/s) występuje TYLKO przy połączeniu bezpośrednim komputera z ich modemem

 

Może winnym jest właśnie system tomato... nie jest on za dobry jeśli chodzi o większe prędkości. Spróbuj wrócić do normalnego linksysowego firmware'u.

Transfer masz niższy tylko przez wifi czy także po lanie?

U mnie po wifi osiągnąłem 48MBps (zanim mi zablokowali taryfę nocną)

 

Dlaczego programy HD wyświetlane są z pasami z góry i z dołu?

W ustawieniach wyświetlania obrazu zmień domyślne ustawienie z 4/3 na 16/9.

w menu dekodera kazdy kanał muszę recznie powiekszyc i jest ok, tylko ze jak sie go wyłączy ( standby ) to nie zapamietuje ustawien i znowu trzeba recznie powiekszac

Tu nie chodzi o stand-by. Dekoder pamięta ustawienia dla 5 kanałów. Jeśli zmienisz dla 6-tego to pierwszy ustawiony przez Ciebie kasuje ustawienia. - rozwiązanie jw. zmień domyślny sposób wyświetlania na 16/9

A drugie pytanie czy miec podłaczone tylko przez hdmi czy równiez przez euro?

Ja mam tylko hdmi. Po co euro w dzisiejszych czasach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...