Skocz do zawartości

Kanały tematyczne RMFon


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miasto Muzyki to pakiet sformatowanych stacji radiowych, kierowany do użytkowników Internetu. W serwisie będzie można posłuchać takich kanałów tematycznych jak RMF Rock, RMF Classsic Rock, RMF R'n'B, RMF Poplista oraz RMF Dance. Dostępne będą także naziemne stacje: RMF FM, RMF Classic i RMF MAXXX. Celem projektu jest poszerzenie oferty muzycznej krakowskiej rozgłośni i dotarcie do szerszego grona odbiorców niż grupa docelowa stacji.

 

Serwis MiastoMuzyki.pl został przygotowany przez zespół RMF FM. Prace nad projektem trwały ponad pół roku. Na potrzeby wortalu opracowany został specjalny system emisyjny, który będzie mógł być rozszerzany o nowe funkcjonalności jak możliwość zobaczenia informacji o tytule i wykonawcy granego utworu oraz okładki płyty, z której ten utwór pochodzi. Już niebawem pojawi się także funkcja oceny utworów oraz wyszukiwania ich w playlistach poszczególnych stacji.

 

Przez kilka najbliższych tygodni serwis Miastomuzyki.pl będzie emitowany w wersji testowej. Równolegle zbierane będą opinie internautów oraz dane o parametrach technicznych serwisu.

Edytowane przez Kiler
Zmieniono nazwę wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ znany jestem z niechęci do automatyki, pozwolę sobie skomentować ;)

 

Na potrzeby wortalu opracowany został specjalny system emisyjny, który

 

... umożliwi nadawanie stacji bez czynnika ludzkiego - czysty automat. Jak się zawiesi to trudno - będzie cisza (jak w tym momencie na RMF Dance, w którym automat uwisł :lol: Ciekawe za ile naprawią... W zwykłym radiu bywa, że i przez całą noc nic nie leci - np.: TAK FM z Kielc, więc i tu zapewne trochę potrwa aż ktoś się skroi). Do tego w typowym stylu RMF - ten sam utwór pojawi się w ciągu dnia z 10 - 15 razy i po tygodniu każdy będzie mógł go śpiewać z pamięci razem z chórkami, a po dwóch tygodniach także zagrać :lol:

 

EDIT: Mają farta - samo się naprawiło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita - o tuż to! Ale ja od innej strony ;) Zawsze uważałem i uważać będę iż podstawą radia są audycje autorskie... a na pewno nie komputer (polecam film "Nakręceni" Sylwestra Latkowskiego, gdzie Piotr Metz tłumaczy zasady działania takiego systemu emisyjnego... Automatyka... a owszem!! ale nie w sztuce. Wiem wiem. Większość "szarego ludu" nie interesują autorskie [beep]ny, wolą co dzień to samo ze swojego klimatu w różnej rotacji. I jest git.... Szkoda.

 

ps. u mnie w kiedyś na rejonie Kiss FM (dziś RMF MAXXX) nadawał całą noc tą samą piosenkę bo im system padł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się rozumiemy z @mateo.poznan ;)

 

Najpierw jeszcze trochę OT o zwykłych stacjach ;)

 

Niestety radio autorskie umiera. Co gorsze nawet podczas zwykłych bloków programowych coraz częściej czuć że (tyczy się to nie tylko RMF-u):

 

- prezenter modli się byle odklepać swoją zmianę i iść do domu (brak pasji w tym, co robi - klepie, byleby coś klepać do mikrofonu)

- brak bladego pojęcia o muzyce - próżno czekać na jakiekolwiek ciekawostki o aktualnie granym utworze, czy jego wykonawcy.

 

Niestety widać znak czasów - coraz mniej liczy się przekaz, coraz bardziej "byleby coś bzykało z głośnika".

 

No i do meritum - o kanałach tematycznych ;)

 

W sumie jeszcze przeciw 100% automatyce nic bym nie miał, ale muszą być spełnione dwa warunki:

 

- ktoś jednak tego pilnuje, nie dopuszczalna jest zwiecha na antenie,

- repertuar nie ogranicza się do 50 - 100 utworów, które nie są zmieniane przez miesiące (lub zmiany są bardzo małe) i są grane w kółko co w efekcie daje powtarzanie się tego samego kawałka częściej niż 3 razy dziennie.

 

Przykładowo PolskaStacja jest to taki automat, który powyższe warunki spełnia - od pewnego okresu wrzucam sobie stację PolskaStacja Party - repertuar jest szeroki, powtórki są, ale nie tak częste, zwiechy są najwyżej jak mi się internet wywali :lol: Do tego dzięki zastosowaniu AAC+ brzmi to nieźle i nie wymaga mocnego internetu.

 

Powiem tak - chwali się, że RMF coś tam uruchamia nowego, ale gdybym ja miał tyle kasy co oni to:

 

- po pierwsze postawiłbym na wyższą jakość - w porównaniu z PolskąStacją na chwilę obecną przegrywają - wystarczy porównać jakość dźwięku (a nie wierzę, że PS to jakiś ogromny potentat medialny - pikuś w porównaniu z RMF-em)

- zainwestować w playlistę (na bieżąco powinno być na rotacji conajmniej 1000 utworów, do tego co tydzień conajmniej 50 - 100 do wymiany). Nie może być takiej sytuacji, że jeden utwór poleci więcej niż 3 razy w ciągu dnia (PS też nie sięga ideału, ale jest o niebo lepiej)

- zainwestować w ludzi - minimum 3 osoby do obsługi każdego z kanałów - 24h pilnowany sprzęt + ktoś żywy odpowiadający za dobór playlisty (nie za granie jej, czy kolejność odtwarzania - jedynie za samo dokładanie utworów do automatu) - musi znać się na tym co gra, czyli nie ktoś z przypadku, a osoba będąca fanem danego gatunku muzycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Zapowiadali RMF Gold w tym serwisie ...

... na zapowiedziach się skończyło :D

 

A jednak się na zapowiedziach nie skończyło,bo zostały uruchomione następujące kanały RMF-u w ostatnim czasie: RMF Gold,RMF Chillout,RMF Love.Co prawda trochę musieliśmy poczekać,ale jednak uruchomili :)

 

Przepraszam,że odkopuję,ale być może są takie osoby co nie wiedzą o tym,że te kanały ruszyły,np.Ja się o tym dzisiaj dowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz codziennie na praktykach.Po prostu nie ma co robić innego tylko słuchać muzyki i właśnie RMF FM.Jest chyba kilkanaście piosenek ,które lecą codziennie po kilka razy i jakieś 5 maksymalnie dadzą starszych przebojów.Dane z godzin 08:00-14:00 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

RMF FM przede wszystkim stawia na dobrą muzykę. Czy jest to świeży kawałek czy klasyk z lat 80-tych to i tak cieszy się on ogromną popularnością, bo ludzie lubią słuchać dobrej muzyki.

Sam ranking mówi za siebie. Na pierwszym miejscu wsród rozgłośni w skali całej Polski przoduje właśnie RMF FM z prawie 22,4% udziałem rynkowym. :P Na drugim miejscu jest radio Zet ze sporą stratą...

Polacy wiedzą co dobre i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Smutna wiadomość

 

Piątek 18 stycznia 2008, jedna z najsmutniejszych dat w historii RMF FM. Są dla nas takie chwile, że liczy się tylko jeden fakt, a w radiu nie drażni tylko cisza. W nocy zmarł nasz kolega, Daniel Wołodźko.

Odszedł znakomity reporter i wspaniały człowiek. Daniel w maju skończyłby zaledwie trzydzieści lat. Pokonała go ciężka choroba. W grudniu trafił do szpitala.

 

Jeszcze w zeszłym miesiącu Daniel z wielką energią pracował w naszym olsztyńskim studiu. Gejzer pomysłów, wszędobylski, dociekliwy, niesamowicie żywotny. Swoim zapałem mógłby obdzielić kilka osób.

 

Wszechstronnie utalentowany, codzienną intensywną pracę reporterską łączył z pasją muzyka i fotografa.

 

Dlatego nie wierzymy, że nie żyjesz, Danielu. Po prostu odpocznij sobie trochę. Naciesz się ciszą, gdzieś tam w ukochanych mazurskich lasach.

 

I wróć do nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...