Skocz do zawartości

ZigZap


ad_am
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Odkopuję temat w celu definitywnego obalenia pewnego fejku

 

W dniu 28.04.2018 o 14:55, telewision2 napisał(a):

Dla ciekawości warto dodać że na samym początku nadawania logo ekranowe zigzapa było całe brązowe!

 

 

Tu jest dowód. Od 1:42 można zobaczyć fragmenty z ZigZapa z 20 października 2004, czyli ledwo 4 dni po starcie kanału. Jak widać, logo ekranowe od samego początku miało się dobrze i nigdy nie było w pełni brązowe. Wiem, że niektórzy (a może większość) od razu uznali to brązowe logo za fejk, albowiem ten fejk jest już przestarzały, ale dzięki temu nagraniu mamy ostateczny dowód na obalenie tej fałszywej plotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał poznać odpowiedź na to pytanie. Po prostu 5 lat temu ktoś się zabawił w fejkowanie, pokolorował całe logo na brązowo i ten ktoś powiedział, że początkowo używano takiej wersji loga ekranowego. Nie pamiętam, kto tak "zabłysnął", ale nawet w wikipedii o starej telewizji to logo się znajduje: https://staratelewizja.fandom.com/pl/wiki/ZigZap - tam nie powinno być tego brązowego loga. Ogólnie w świecie internetu aż roi się od fejków ZigZapa

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wspomnienia ZigZapa, to jakoś niezbyt dobrze pamiętam tę telewizję. Szczególnie tego pierwszego okresu z ZZiomalską oprawą (2004-2008) to w ogóle nic nie kojarzę, być może wtedy nie miałem jeszcze tego kanału. Za to pamiętam, jak we wrześniu 2010 otrzymałem telewizor 1920x1080, to wtedy musiał nadawać też ZigZap, bo pamiętam troszkę tylko tę oprawę 2008-2011, np. ten ident, jak maskotki się przytulały i te serduszka się pojawiały i muzyczkę też (na szczęście ident jest znaleziony i cały), no i oczywiście testcard pamiętam, jak ta dziewczynka spała na tym wielkim logo. Tak strasznie żałuję, że nie mam z tego kanału żadnych nagrań, a była okazja przez ten ostatni rok nadawania tej stacji telewizyjnej. Troszkę mi się kojarzy też, że myliłem tę telewizję z 4FunTV, bo oprawa podobna, jak do tych kreskówkowych bajek typu piesek Leszek, które wtedy oglądałem i leciały właśnie w tym okresie co ta oprawa ZigZapa z trzema maskotkami

 

Ogólnie podsumowując, ja ZigZapa jedynie wspominam z tej drugiej oprawy z trzema maskotkami i oczywiście testcardem, ale bajek to ja nawet nie pamiętam, czy tam w ogóle oglądałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramówkę pamiętam, oprawa graficzna tak naprawdę była jedynie dodatkiem i nie robiło mi to różnicy, czy oglądałem "Kod Lyoko" ze znaczkiem z gwiazdką, czy z kwadracikiem, bo znaczenia to nie ma kompletnie żadnego.

 

Zaś sama stacja moim zdaniem była dobrym pomysłem, emitowała nieco poważniejsze produkcje niż choćby MiniMini, do dziś nie zrozumiem pomysłu przekształcania jej w Teletoona, który adresowany jest praktycznie do tej samej grupy wiekowej, może z różnicą 2 lat, co MiniMini.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kirk napisał(a):

do dziś nie zrozumiem pomysłu przekształcania jej w Teletoona, który adresowany jest praktycznie do tej samej grupy wiekowej, może z różnicą 2 lat, co MiniMini.

Ja też nie rozumiem, po co C+ przekształcił ZigZapa w TeleTOON+, moim zdaniem C+ powinien przywrócić zastąpić TeleTOON+ ZigZapem, innego wyjścia tutaj nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest (prawie) pewne, że ZigZap nigdy już nie wróci, ale nawet jeśli mieliby go przywracać (jednocześnie wyłączając teleTOON+), to na pewno powróciłby z dopiskiem "+". Teraz jak tak sobie myślę, to ZigZap jest jedyną (albo przynajmniej jedną z nielicznych) stacją CYFRY+, która "umarła" tuż przed "erą plusów" i nie została nią pokrzywdzona. Dzięki temu ZigZapa będzie można zapamiętać jako typowo młodzieżową (2004-2008) i bajkową (2008-2011) telewizję. Nie chcę nawet myśleć, jaką zaserwowaliby oprawę, gdyby telewizja wciąż istniała, a zatem z dopiskiem "+". Dla niektórych pewnie to szczegół, ale dla mnie te kanały od 11 listopada 2011 zostały mocno pokrzywdzone, jak tylko wszystkim dodano znak "+" i jeszcze każdy ich kanał miał praktycznie to samo logo (miał, bo 1 września 2014 każde już się nieco różni, ale i tak wciąż jest to dramat), czyli to, co teraz np. Polsat reprezentuje ze swoją "falistą piłeczką" - wszystkie kanały wyglądają tak samo, tylko kolorem się różnią, dla mnie to bez sensu

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kirk napisał(a):

ważniejsze jest to, czy by utrzymano taką ramówkę, jaka była do 2011 roku. Szanse pewne by może były.

Utrzymanie ramówki takiej, jaka była do 2011 roku bym obstawiał 50/50 ze względu na to, że młodzież w dzisiejszych czasach wszystko ogląda w internecie, ale spróbować zawsze można.

 

18 godzin temu, Telewizorek napisał(a):

To jest (prawie) pewne, że ZigZap nigdy już nie wróci

No niestety smutne, ale prawdziwe że ZigZap nigdy nie wróci już, ale wciąż ZigZap zostaje w głowach tych widzów, którzy go oglądali. Jeśli chodzi o mnie, to ZigZapa pamiętam jak przez tzw. "mgłę", głównie ze starszą siostrą oglądałem ZigZapa jak była jeszcze ta "młodzieżowa" oprawa graficzna jak i ta "bajkowa", ramówka była solidna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...