Skocz do zawartości

DAZN


kunkore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doszli do wniosku, że skoro Polsatowi o tylu lat opłaca się brać 40 zł. za jedną galę PPV, to im też będzie się opłacać. Osobiście nie korzystam z DAZN, i raczej nie będę, ale tak jak większość uważam, że aż tak wysoka podwyżka to przesada. Jak chcieli podnieść cenę, to powinni to robić stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę gal bokserskich, Liga Mistrzyń UEFA (w całości za darmo na Youtube w tym i kolejnym sezonie) i futbol flagowy, czyli futbol amerykański w wersji light. Od czasu do czas Extreme X (jest też w Eurosporcie, a przynajmniej w Playerze), jeszcze kiedyś jakąś deskorolkę widziałem. I chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, neo_patryk napisał:

Doszli do wniosku, że skoro Polsatowi o tylu lat opłaca się brać 40 zł. za jedną galę PPV, to im też będzie się opłacać. 

 

Tylko, że to nie chodzi o "naśladowanie" Polsatu. DAZN wprowadził spore podwyżki również w innych krajach, w których jednak przeważnie oferta sportowa jest znacznie bogatsza od tego co mają do zaoferowania u nas.

 

Gdyby drogą DAZN miał iść Viaplay, to Ci drudzy niedługo za subskrypcję powinni "zaśpiewać" co najmniej 100 zł miesięcznie. A osobiście bardzo w to wątpię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 zł to warta jest oferta Viaplay, z Premier League to już na pewno (i to pomimo różnych mankamentów po ich stronie). Nie rozumiem podejścia DAZN wobec polskiego klienta. No chyba, że działają w myśl zasady "wóz albo przewóz" (albo znajdziemy odpowiednią liczbę "łosi", albo zwijamy interes z Polski).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vipalay też nie jest warta 40zł.Obecnie pokazuje to C+ który kosztuje obecnie 20zł.Tak wiem zobowiazanie ale jak kogoś interesuje ta liga to i tak praktycznie trzeba wykupic na cały rok.Nigdy nie miałem DAZN bo skoro nawet sie nie wysilili bo strona była w naszym języku to wiadomo jakie maja podejście do naszego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki DAZN pokaże dzisiaj konferencję ( multiligę ) Bundesligii odpowiadając tym samym na krytykę niemieckich użytkowników którzy niedawno wyrazili bez ogródek swoje niezadowolenie z braku multiligii.

Dodam że niedawno DAZN miał okazję pokazania konferencji z kilku niedzielnych spotkań rozgrywanych o tej samej porze ale zrezygnował tlumacząc decyzję tym że nie posiadają praw na co Niemcy odpowiedzieli zdecydowaną ripostą że kłamią bo już kiedyś pokazywali multiligę i wtedy nie było żadnego problemu.

Po czym DAZN przeprosił i skorygował swoje stanowisko odpowiadając ze jednak mają prawo do pokazywania multiligii ale dziś jej nie pokaża :) 

 

Tutaj nie posiadali praw do pokazywania Multilugii

 

20220502-174944.jpg

 

Tutaj już poprawili swoje stanowisko i nagle posiadają prawo do multiligi

20220502-175335.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFC pozostaje w DAZN DE do grudnia 2024.

20220505-154350.jpg

 

Jednak nie wszystko przedstawia się tak kolorowo jak mogłoby się wydawać.

Najnowsze wyniki pokazują że Dazn "idzie za ciosem" i zamyka kolejny rok na minusie.

W 2020 stracil ok 1,3 biliona $ ( wiadomo pandemia itd)

W zeszłym roku 2021 stracił 1 miliard $ i jest na dobrej drodze by w 2022 stracić kolejne 900 milionów jak szacują eksperci.

Jakby tego było mało to dodatkowo liczba subskrybentów spadła do 11 milionów a warto nadmienić że pod koniec 2021 liczba ta wynosiła 13 milionów.

Dlatego nikogo nie dziwią te wszystkie podwyżki

Przeciez muszą się jakoś ratować.

Nie może być tak że Blavatnik co roku będzie dopłacał do biznesu.

Niedawno temu ukrainski bilioner po raz kolejny wspomógł DAZN finansowym zastrzykiem w wysokości 4,3 biliona $

 

W Niemczech Dazn zamierza od przyszłego sezonu "podzielić się" kosztownymi prawami do Champions Leagu aby choć trochę obniżyć wydatki.

Już teraz w Niemczech ci wszyscy którzy chcą oglądać całą Ligę Mistrzów muszą posiadać dodatkowo Amazon Prime Video a może być jeszcze gorzej bo trwają rozmowy rownież z RTL+ i SKY.

Zobaczymy jak dalej potoczą się sprawy.

Dodatkowo niemiecki DAZN stracił prawa do FA Womens Premier League na rzecz SKY.

Co prawda nie jest to wielka strata ale widać że oszczędzają gdzie się da.

Juz w 2020 roku przez pandemie byli o krok od zamknięcia swojej platformy.

Czyżby widmo upadku ponownie zaglądało im w oczy.

 

https://www.theinformation.com/articles/a-netflix-for-sports-wagers-on-league-deals-betting-to-save-streaming-dreams

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czerstwy napisał:

I tak się kończy kupowanie za wszelką cenę

Gdyby cena w de 15€ była nadal ludzie by nie odeszli.  Ja 30€ nie zamierzam opłacać gdyż za 35€ mogę sobie wziąć pakiet sky z lepszą ofertą. Tym sobie niestety strzelili w kolano i ludzie odejdą.  

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, blaugrana18 napisał:

Gdyby cena w de 15€ była nadal ludzie by nie odeszli.  Ja 30€ nie zamierzam opłacać gdyż za 35€ mogę sobie wziąć pakiet sky z lepszą ofertą.

Popieram !!

Ja również wolę abonować cały pakiet SKY AUSTRIA za 35€ ( ma lepszą ofertę niż SKY DE ) choć musze się przyznać że na początku marca przedłużyłem pakiet linearny DAZN + apka o kolejny rok za 12,50 ale na tym kończy się definitywnie moja wspólpracę z nimi :) 

Chciałem zrezygnować już teraz ale skusiła mnie cena.

Konferencja LE i LKE na SKY AUSTRIA 

20220505-204924.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że platforma DAZN zamierza wprowadzić jeszcze więcej reklam w przerwach meczowych.

 

Michael Bracher, starszy wiceprezes ds. produkcji i redakcji, D-A-CH w DAZN zapytany na dzisiejszym panelu o reklamę "adresowalną" na platformie DAZN powiedział:

 

"Musimy pomyśleć o różnych modelach monetyzacji. Musimy także pomyśleć o najlepszej strategii. Reklama nie jest dla nas niczym nowym i robimy to już od jakiegoś czasu, najpierw z ProSieben, a teraz sami"

 

Dodał również że, DAZN chce mieć od siedmiu do ośmiu minut "płatnych reklam podczas przerwy w meczach piłki nożnej oraz to że widzowie są przyzwyczajeni do reklam w sporcie.

I nie miał na myśli reklam lub zapowiedzi swoich własnych praw i przyszłych transmisjì na platformie DAZN a pokazywaniu "płatnych" reklam.

 

Zapytany również o niedawne podwyżki cen powiedział:

"Nie ma innego wyjścia, jak tylko podnieść ceny ze względu na koszty związane z oferowaniem treści, w tym Ligi Mistrzów która jest najdroższym prawem który posiadamy"

 

Ciekawe co zatem skłoniło ich do podniesienia cen w Polsce :)

 

Pisałem już ostatnio że DAZN zamierza "podzielić" się swoimi prawami do Champions League od przyszłego sezonu by obniżyć koszty i że prowadzone są już rozmowy w tym celu ale zwiększenie ilości reklam pokazuje że naprawdę są przyciśnięci do muru.

Jednak 3 kolejne lata zakończone na minusie zrobiły swoje.

Ojjj bronią się rękami i nogami przed zamknięciem działalności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dazn D-A-CH również przedłużyło prawa do Nations League, kwalifikacji Mistrzostw Świata oraz Europy ale w przeciwieństwie do kanadayjskiego Dazn nie pokaże wszystkich meczów.

W niemieckojęzycznym regionie D-A-CH mecze reprezentacyjne będą nadal transmitowane w darmowych stacjach telewizyjnych.

Mecze Niemiec - RTL

Mecze Austrii - ORF

Mecze Szwajcarii - SRF

 

Screenshot-20220530-122236-Twitter.jpg

 

Dodatkowo DAZN pozyskał prawa do Mistrzostw Europy Kobiet 

 

Screenshot-20220530-122044-Twitter.jpg

Edytowane przez Dadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że najbliższa podwyżka cen nie obowiązuje osób które mają wykupiony roczny pakiet DAZN przez platformę SKY.

Wczoraj znajomy który posiada konto od paru lat przedłużył swój roczny dostęp za 119.99 €, więc z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda u mnie i okazuje się że ja również po upływie obecnej umowy będę mógł ponownie wykupić roczny pakiet DAZN za 149.99 €, jeśli oczywiście zechce :)

 

Ich gebe mein Einverständnis dazu, dass meine Mitgliedschaft am 15.02.2023 für 149,99 € erneuert wird.

 

Z ciekawości sprawdziłem również jak przedstawia się sytuacja przy wykupie nowego konta DAZN na platformie SKY i tutaj już nie jest tak kolorowo gdyż obowiązują nowe ceny !!

 

Czy jest ktoś na forum kto ma wykupiony roczny pakiet bezpośrednio w DAZN ?

Ciekawi mnie, czy przy przedlużaniu rocznej umowy nadal obowiązuje stara czy już nowa cena ?

Może nie będzie aż tak źle i również posiadaczy rocznych umów bezpośrednio w DAZN będzie nadal obowiazywała stara cena choć wydaje się to zbyt piękne by mogło być prawdziwe ale pożyjemy, zobaczymy.

A podwyżka tuż tuż.

 

Dodatkowo chcialbym poinformować, że zaczynające się w piąteķ finały NBA pomiędzy Golden State Warriors a Boston Celtics będzie można oglądać z niemieckim lub amerykańskim komentarzem.

Smaczku dodaje to że współ-komentatorem będzie Dennis Schröder.

Były zawodnik zespołu Celtów

 

Screenshot-20220531-150720-Chrome.jpgOstatnio w DAZN panuje jakaś moda na "ekspertów"  :)

Jak wiadomo, od nowego sezonu Bundesligii i Champions League nowym ekspertem i komentatorem będzie Michael Ballack a dodatkowo podczas finału ligi mistrzów mogliśmy dostrzec Samiego Khedire w roli eksperta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...