Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki tuner satelitarny?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#1 pazdziollo99

pazdziollo99

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 112 postów
  • Od: 14 lip 2016

Napisano 14 lipiec 2016 - 20:58

Jaki kupić do 400zl tuner umożliwiający włożenie karty, np. CI+, nagrywanie m.in. 2 audycji w tym samym czasie?
A po drugie: które sieci z TV satelitarnymi (np. Multimedia) oferują karty CI+ (lub inne) NIEPAROWANE, pasujące do takich tunerów. Konkretnie, które sieci, żeby były m.in. takie kanały jak TVN Fabula HD, Polsat Film HD, TVP HD, TVP Seriale itd.

Użytkownik Barti edytował ten post 14 lipiec 2016 - 21:15
Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście.

#2 Barti

Barti

Moderator

• Moderacja
  • 6560 postów
  • Od: 12 maj 2007
  • LokalizacjaOpolszczyzna

Napisano 14 lipiec 2016 - 21:16

"Multimedia" to sieć telewizji kablowej. Nie jest to platforma satelitarna. CI+ to nie jest karta, tylko rodzaj modułu CAM, do którego dopiero wkłada się kartę. Moduł CAM z kolei wkłada się właśnie do tunera satelitarnego albo do telewizora z wbudowanym takim tunerem.

Zdecyduj się, czy chcesz korzystać z usług telewizji kablowej, czy z platformy satelitarnej?

barti_skforum_sign_ipb.pngbarti_skforum_qrcode.png
Nie udzielam porad za pomocą Prywatnych Wiadomości (PW). Masz problem? Masz jakieś pytania? Pisz na forum w odpowiednim dziale i wątku.

#3 kaspian0007

kaspian0007

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3181 postów
  • Od: 23 sty 2013

Napisano 14 lipiec 2016 - 21:20

Kurczę, nie wiem co chcesz uzyskać. Piszesz o 2 kanałach niezależnie, ale odpowiem. Ani dostawcy satelitarni CP/NC+, ani sieci telewizji kablowej nie oferują modułu, który umożliwia takie coś.

1. Miraclebox MicroV2  Egami 8.x 2. Miraclebox Ultra 2x DVBS2 1x dvbt2  hdd 1 Tb soft Egami 7.2.x 3.VU+Zero Atv 5.3 pen64gb.

TV: Odpowiednik Extra 6xx Canal+mr2karty kameleon+hbo=69,99
CP prepaid Full 166,90 2x+Darmowy HD

Jestem dyslektykiem i dysortografem.Przepraszam za ewentualne błędy.

#4 Barti

Barti

Moderator

• Moderacja
  • 6560 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 21:23

Tutaj kolega @kaspian0007 ma rację. Operatorzy platform cyfrowych w Polsce, a także chyba właśnie i sieci kablowe oferują tylko moduły CAM jednostrumieniowe, co powoduje, że np. mimo posiadania tunera dwugłowicowego, w jednym czasie nie mamy możliwości nagrywania jednego kanału kodowanego i oglądania innego kanału kodowanego.

Nie udzielam porad za pomocą Prywatnych Wiadomości (PW). Masz problem? Masz jakieś pytania? Pisz na forum w odpowiednim dziale i wątku.

#5 pazdziollo99

pazdziollo99

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 112 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 21:32

To jaki jest sposób żeby była możliwość np. nagrywania z TVP Seriale i jednocześnie z TVP1 HD?

A może chociaż jest alternatywny sposób żeby można było tylko w jednym czasie tylko 1 audycję nagrywać ale oglądać inny kanał?

Użytkownik pazdziollo99 edytował ten post 14 lipiec 2016 - 21:34

#6 kaspian0007

kaspian0007

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 3181 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 21:39

Kwestia co chcesz mieć, czy kablówka czy sat. Można w ofercie NC+ jeszcze próbować uzyskać dekoder z karta Cameleon po Cyfrze+. Wtedy masz nieparowaną kartę + dekoder z  np. Linuxem 2 głowicowy i masz to, co chcesz. W wypadku dużych kablówek, jak pisałem, moduł 1 kanał na raz bez możliwości cudowania. W wypadku małych kablóweczek często dają same karty, które nie są parowane i tu, tak samo jak w NC+ z karty po Cyfrze+, możemy robić taki myk. Dwa strumienie = 2 kanały to tylko zazwyczaj dekodery PVR operatorów.

1. Miraclebox MicroV2  Egami 8.x 2. Miraclebox Ultra 2x DVBS2 1x dvbt2  hdd 1 Tb soft Egami 7.2.x 3.VU+Zero Atv 5.3 pen64gb.

#7 pazdziollo99

pazdziollo99

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 112 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 21:50

To na jaką w końcu ofertę TV zdecydować się, bo piszesz o małych kablówkach co często same karty dają i to nie parowane. Jakie to sieci tak oferują?

#8 kaspian0007

kaspian0007

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 3181 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 21:57

Przykładowo Światowid ze Świnoujścia. Dolsat w Bełchatowie. Jest tego po całym kraju sporo. A na co ty się zdecydujesz to musisz sam popatrzeć. W całym kraju są różne kablówki. ;) Duzi gracze, jak UPC, Vectra i Multimedia oferują moduły, ale tylko 1 strumieniowe. Oferują też tak, jak platformy satelitarne, dekodery, które umożliwiają 2 kanały na raz jeden oglądamy drugi nagrywamy, ale tylko na ich sprzęcie. Nagrania z takich dekoderów są szyfrowane, więc nie zarchiwizujesz. Nie przeniesiesz na komputer. Przy wymianie uszkodzonego dekodera tracisz to, co nagrasz. Platformy satelitarne tak, jak napisałem. NC+ jedynie ma gołe karty, które wsadzisz do niezależnego sprzętu (wsadzisz lub nie, musisz przy podpisaniu umowy wiedzieć, co dostaniesz, koniecznie karta po Cyfrze+ ). Ja mam swój dekoder z czytnikiem uniwersalnym + kartę z abonamentem jeszcze z czasów Cyfry+ (logo Cyfry+) I taka karta umożliwia mi odbiór 1 kanału i nagrywanie drugiego na moim własnym sprzęcie.

Użytkownik Barti edytował ten post 14 lipiec 2016 - 22:13
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.

#9 pazdziollo99

pazdziollo99

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 112 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 22:13

A gdybym zdecydował się na NC+ to jak nie dostanę tej starszej karty "Kameleon" to przy tej nowej przy nagrywaniu brak możliwość przełączenia na inny kanał?

#10 Barti

Barti

Moderator

• Moderacja
  • 6560 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 22:15

Będzie możliwość przełączenia na inny kanał w trakcie nagrywania innego. Na dekoderze dedykowanym od nc+ na pewno. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzesz dekoder dwugłowicowy z nagrywarką, czyli z wbudowanym dyskiem (tzw. PVR). Te nowe karty, zwane Cayman, są parowane z dekoderami, z którymi są dostarczane i działają tylko i wyłącznie z nimi. Od niedawna są też dostępne moduły CAM CI+ z tymi samymi kartami, ale jak już zostało tutaj powiedziane, są to moduły jednostrumieniowe, co wiąże się z ograniczeniami również tutaj wyżej opisanymi.

#11 pazdziollo99

pazdziollo99

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 112 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 10:08

Skoro tak to jaki najlepiej kupić tuner z tym wbudowanym dyskiem PVR i oczywiście żeby karta NC+ ta "Cayman" działała?

Bardzo zainteresowałem się ofertą Comfort+, pół roku pierwsze za 0 zł, potem 40 zł, to co to dla mnie jest. ;)

Aha, zależałoby mi, żeby jacyś specjaliści zamontowali antenę i nakierowali w odpowiednie miejsce. Do kogo najlepiej zadzwonić, żeby umówić się w sprawie montażu NC+?

Przy czym nc+ miałbym zamawiać przez internet. Jeśli skontaktuję się telefonicznie z nimi to można byłoby się dowiedzieć, czy dostanę od nich starą, czy nową kartę?

Użytkownik Barti edytował ten post 15 lipiec 2016 - 13:15
Post napisany niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.

#12 DiilGang

DiilGang

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 63 postów
  • Od: 13 sie 2014

Napisano 15 lipiec 2016 - 10:44

Karty "Cayman" nie włożysz do żadnego dekodera niezależnego. Spróbuj spytać w okolicznych punktach nc+ o możliwość otrzymania dekodera z kartą Cameleon, wtedy jak najbardziej będziesz mógł włożyć tę kartę do dowolnego niededykowanego sprzętu.

Opticum 9600 TS Prima - Smart HD+
HD 3000 - prepaid CP

#13 pazdziollo99

pazdziollo99

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 112 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 12:01

A czy byłoby możliwe spytanie się telefonicznie, bo za nic mi się nie chce specjalnie ganiać po Warszawie i okolicach po punktach i ich osobiście pytać?

Użytkownik Barti edytował ten post 15 lipiec 2016 - 13:18
Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście.

#14 DiilGang

DiilGang

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 63 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 12:14

Oficjalnie sprzedawcy w nc+ dają karty Cayman. Lepiej pogadać osobiście, czy są jeszcze na stanie w sklepie karty Cameleon.

Potrzebujesz taką kartę:

7abusave.jpg

HD 3000 - prepaid CP

#15 kaspian0007

kaspian0007

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 3181 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 12:21

No nie dają. Trzeba się wyprosić. Albo poszperać po necie, bo jest pewien pseudo punkt NC+, który pozwala na wzięcie gołej karty po Cyfrze+.

Najlepsza opcja to chyba właśnie spacer po APS-ach, nawet z flaszką 0,5. ;) Albo bombonierką, jeśli w przypadku panienek z APS-u. :) Być może uda ci się, ale tu też niema żadnej gwarancji, że będzie dłużej działać. Nie wiem, jak zależy ci na niezależnym sprzęcie to tylko to do wyboru. Ale jeśli może być ich dekoder z nagrywarką to mają takowe w ofercie i wtedy nieważne, jaką kartę ci dadzą, bo będzie działało w ich dekoderze bez problemu.

#16 pazdziollo99

pazdziollo99

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 112 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 13:00

A poza Cameleonem z dawnej Cyfry+ jakie sieci oferują karty nieparowane?

#17 DiilGang

DiilGang

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 63 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 13:15

Prepaid Smart HD+ .

HD 3000 - prepaid CP

#18 kaspian0007

kaspian0007

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 3181 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 13:25

TNK SD/SMART HD+, ale tam jest mniej, niż się nam wydaje. Do tego jest jeszcze biała karta Orange, jak mamy Neostradę + TV w wersji satelitarnej. Oczywiście taką umowę nową też można dostać w salonie Orange z Neostradą i TV, ale też wymaga to zachodu, bo dają nowe, czarne karty, które są parowane z dekoderami Orange. A my potrzebujemy białą, która działa w tunerze niezależnym. Nieparowane karty dają też kablówki lokalne, tak jak pisałem.

Użytkownik Barti edytował ten post 15 lipiec 2016 - 13:36

#19 Barti

Barti

Moderator

• Moderacja
  • 6560 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 13:38

O TnK SD nie warto tutaj nawet wspominać. Z końcem października br. oferta ta definitywnie przejdzie do historii, a w dodatku jej zawartość, jak na dzisiejsze czasy, jest bardzo marna (brak kanałów HD). Jej w miarę dobrym następcą jest oferta Smart HD+, ale tutaj też kanałów jest niewiele.

#20 pazdziollo99

pazdziollo99

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 112 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 13:40

A Cyfrowy Polsat? Tam są parowane, ale da się jakoś obejść. Wiem, bo pytałem kolegę, który nagrywa z satelity i posiada starą kartę Cameleon i Cyfrowy Polsat?