Skocz do zawartości
  • 0

Jaki tuner satelitarny?


pazdziollo99
 Udostępnij

Pytanie

Jaki kupić do 400zl tuner umożliwiający włożenie karty, np. CI+, nagrywanie m.in. 2 audycji w tym samym czasie?
A po drugie: które sieci z TV satelitarnymi (np. Multimedia) oferują karty CI+ (lub inne) NIEPAROWANE, pasujące do takich tunerów. Konkretnie, które sieci, żeby były m.in. takie kanały jak TVN Fabula HD, Polsat Film HD, TVP HD, TVP Seriale itd.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moduł CI+ z kartą Cyman czyli to co obecnie dają jest 1 strumieniowe. Ile razy mam pisać?

 

NC+ nie oferuje modułu z niezależnym oglądaniem/nagrywaniem. Jedyną możliwością jest tylko posiadanie karty po Cyfrze+, co już 9 razy było tu wyjaśniane. Albo dekoder operatora.

 

Dekodery wspierające moduł CI+ NC+, czyli ten, co ma natywne CI+ to :

 

VU+ Duo2 ,VU+Solo 4K, Miraclebox TWIN+.

Te na dziś potwierdzę.

 

Można jeszcze kupić moduł CI+ w trybie Legacy. Patrz oferta NC+ MIX z modułem Conax-->>

 

500_500_productGfx_6874ce9d59ac351bf6f3e

modul-nnk-hd-karta-start_1689.jpg

 

Ale i tu masz tylko 1 kanał nagrywany/oglądany w danym momencie. Ten moduł Conax jest wspierany przez więcej dekoderów, niż ten sam moduł, ale z kartą Cayman.

 

 

Moduł CI+ Natywny * nie działa na dużej liczbie dekoderów, przez brak wstecznej kompatybilności z standardem CI.

 

14702.jpgModuł natywny CI+

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Warto tutaj dodać, że oferta "nc+ mix" została już dawno temu oficjalnie wycofana. Być może można gdzieś jeszcze dostać moduły CAM z tą ofertą, ale to są już resztki magazynowe w sklepach je oferujących. Nowych dostaw już nie ma. Obecnie jest "nc+ telewizja na kartę" z dekoderem dedykowanym, a także od niedawna również z modułem CAM CI+, ale tutaj już z tym nowym, z kartą Cayman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tego jest sporo poniuchasz po necie i znajdziesz.Ja naliczyłem blisko 400sztuk na kilku stronach.Dla karty Cameleon po Cyfrze wystarczy czytnik uniwersalny w dekoderze.Moduły +większosć dekoderów szyfrują nagrania.Zostaje ci szukac umowy z Cameleonem jedynie:(

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie będę zakładał nowego tematu...

Muszę kupić nowy odbiornik satelitarny, bo stary Sagem dsi83 coraz częściej odmawia posłuszeństwa (zawiesza się, resetuje listę kanałów ulubionych itp.).

 

Na zakup mam do 500zł, chociaż początkowo myślałem o czymś za ok. 300zł.

 

Teoretycznie sprawa jest łatwa ale zacząłem się zastanawiać co się stanie jak nc+ będzie chciało moją kartę po Cyfrze+ wymienić na taką sparowaną z odbiornikiem lub modułem CI+? Myślicie, że jest na to szansa w najbliższej przyszłości?

Lista odbiorników wspierających CI+ poniżej 500zł jest bardzo skromna. Jedyny, który wpadł mi w oczy to Opticum ODIN PLUS. Myślicie, że to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie dostaniesz oficjalnie camelona do umowy;) więc nie gadaj bzdet. Camele są tylko na wymiany serwisowe.Czasem byc moze ktoś nagnie ale docelowo i tak dadzą caymana z dekoderem.( ftuu nawetg dają dekoder z 0100 a docelowo wymienią kartke na caymana;0 ) Jak chcesz coś konkretnego z głową to szukaj dekodera z CI+ a jaki , to zobacz ładnie temat o modułach NC+ w nagrze , natywny moduł CI+. Tam opisujemy kto z czym takowy CAM sprawdzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lista odbiorników wspierających CI+ poniżej 500zł jest bardzo skromna. Jedyny, który wpadł mi w oczy to Opticum ODIN PLUS. Myślicie, że to dobry wybór?

tak całkiem źle nie jest. poszukaj Openbox Sx4 Base HD CI+ - 350 zł.

Mam, używam. Działa perfekto.

Te odbiorniki (Openbox'y SX - wersje różne, zależne od wyposażenia) mają odrębne softy: na zwykły CI oraz na CI+. Mam kartę Cameleon więć działam na sofcie bez CI+, ale te z CI+ działają dobrze. Sprawdzałem.

Produkt jest - o ile się nie mylę - od Fortisa, jakość gwarantowana (mi w każdym razie wszystko chodzi bez komplikacji, obraz b.dobry, nie zawiesza się, a dodatkowo pilot z Openbox'a pasuje do Miraclebox'a). Mogę tylko polecić! Jeszcze w sklepach internetowych - i to bynajmniej nie niszowych - mają!

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dmtrade.pl

 

(wysyłają do krajów EU - nie wiem czy Norwegia się załapie...)

lub tu:

http://sklep.awhandel.pl/

(brak informacji o wysyłce zagranicę)

 

tylko pamiętaj, że aby w czytniku kart (nie przez wejście CI) oglądać nc+ musisz wgrać plugin mcas (znajdziesz w sieci na forach poświęconych Openboxom SX - po ściągnięciu i rozpakowaniu wgrywasz do tunera z pendrive'a)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie upieram się, ale nie rozumiem, co oznacza pojęcie "pseudo dekoder"?

Openbox SX jest dekoderem normalnym: umożliwia oglądanie programów TV SAT, ich nagrywanie na zewnętrznym dysku - bezpośrednio lub za pomocą timera, daje b. dobry obraz i dźwięk, umożliwia dekodowanie za pomocą czytnika lub wejścia CI - z plusem i bez, pozwala na odbiór stacji radiowych z satelity; nagrania programów dekodowanych nie są szyfrowane, można je spokojnie przetworzyć na komputerze w pliki avi, mpeg czy inne. Można go podłączyć do wi-fi za pośrednictwem odpowiedniego dongla.

U mnie chodzi ponad rok bez zwiechy.

 

Czego mu brakuje?  Ciekaw jestem...

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolega jest wielkim fanem dekoderów na Linuxie. Które maja większe możliwości niż zwykłe dekodery ale i dość skomplikowana obsługę.Swoją drogą przeglądam ostatnio ofertę i praktycznie wszystko co ciekawsze to niestety lub stety  Linux.Nie znalazłem dekodera np z 2 modułami i jednym miejscem na moduł.Może żle szukałem.Każdy ma inne wymagania co do tego typu sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Biorąc pod uwagę że można do dekodera z Linux podłączyc dodatkowe czytniki kart i parę innych rzeczy z takim dekoderem - dekoderami zrobic.

 

http://g01.a.alicdn.com/kf/HTB1nlUBKpXXXXXYXVXXq6xXFXXX7/-font-b-Smargo-b-font-smartreader-plus-smart-card-font-b-reader-b-font-.jpg

 

Obsługa takiego dekodera nie jest trudna - to tak jak przesiadka z Windows na Linux :)

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pitsar

Oczywiście, masz rację. Jednak w przypadku modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu nie jest to akurat przeszkodą, gdyż moduł ten posiada tzw. tryb "legacy", dzięki czemu działa on także w tunerach posiadających złącze jedynie na moduł CAM typu CI (bez "plusa").

Ja posiadam tuner Ferguson Ariva 202E, a w nim mam moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu właśnie. Wszystko działa u mnie prawidłowo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...