Skocz do zawartości
  • 0

Jaki tuner satelitarny?


pazdziollo99
 Udostępnij

Pytanie

Jaki kupić do 400zl tuner umożliwiający włożenie karty, np. CI+, nagrywanie m.in. 2 audycji w tym samym czasie?
A po drugie: które sieci z TV satelitarnymi (np. Multimedia) oferują karty CI+ (lub inne) NIEPAROWANE, pasujące do takich tunerów. Konkretnie, które sieci, żeby były m.in. takie kanały jak TVN Fabula HD, Polsat Film HD, TVP HD, TVP Seriale itd.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przymierzam się powoli do zakupu i rozglądam się za tunerem na kilka lat nie na rok, czy dwa powiem tobie , że nie wiem tak naprawdę na co padnie wybór, bo widziałem mnóstwo tego w sieci , a nawet na stronkach Niemieckich, bo tam jest tego więcej choć ciężki wybór..

Edytowane przez Dr. Falcon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Potrzebuję tunera, którego menu z nagranymi programami wyglądało tak by znajdował się w nim podgląd zaznaczonego nagrania jako Stopklatka lub odtwarzane nagranie w miniaturce. Mile widziana możliwość zmiany nazwy. Mniej ważne ale też chętnie widziane - możliwość wycinania reklam. Oraz też bardzo ważne - by działała na nim karta tivusat.

 

Rozmawiałem ze sprzedawcą na temat tunera z Linuxem - podobno problem z tym systemem jest taki że trzeba go samodzielnie skonfigurować (jak to wygląda?) - podobno świeży linux nie posiada nawet opcji skanowania wszystkich kanałów - nie posiada listy i każdy kanał trzeba wyszukiwać samodzielnie - czy to prawda?

 

Tuner szukam taki by był prosty w obsłudze - posiadał intuicyjne menu - przynajmniej jeśli chodzi o podstawowe funkcje (nagrywanie, przeglądanie kanałów, ich skanowanie )

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szukam tunera o następnych cechach:
-cena do 500 zł
-wysyłanie obrazu i dźwięku po kablu sieciowym do komputera (mam po domu rozprowadzoną sieć 1 Gbit/s)
-nagrywanie bez szyfrowania
-głowica DVB-C do kablówki
-głowica DVB-S2 do satelity
-gniazdo CI do modułu CAM
-gniazdo do kart
-gniazdo HDMI
-gniazdo SCART
 

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze tunera.Co kilka dobrych lat wymieniam na nowy.Ostatni zakupiony to GI-S 980 2CR 2CI.Obecnie chciałbym combo i być może z linuxem.Podoba mi się VU+ SOLO 4K Combo,ale czy to dobry wybór? Może poczekać na nowe odbiorniki ,które mają nowsze i lepsze parametry i są nieco tańsze.Dodam że posiadam moduł Tnk HD.Ważne by był sprawny tzn.aby żona nie dokuczała[tyle pieniędzy a takie dziadostwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Vu+ Uno 4K SE też brałem pod uwagę,ale czy można dołożyć drugą głowicę do telewizji naziemnej? Czy warto czekać na tunery FBC  z odbiorem DVB-S2X ,być może poszedłbym za daleko do przodu.Wiem że takie mają być jeszcze przed świętami z GigaBlue,od AX Technology.Nie chciałbym usłyszeć od dzieci(ale siara!!!) to boli.Wiem że i tak kupi się nie to,bo taka nasza natura-narzekać.Dziękuję za podpowiedzi i proszę o dalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Kończę niebawem okres promocyjny w CP i zastanawiam się nad przedłużeniem lub przejściem do NC+.

Który dekoder będzie lepszy / szybszy / nie sprawiający kłopotów:

PVR HD 7000 z CP

- MEDIA BOX + z NC+

 

Na chwilę obecną mam moduł CAM i niestety ale chodzi to dosyć wolno, a i funkcji dodatkowych całkowicie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Potrzebuję tunera do Smart HD+, do ok. 400 zł.

Wymagania: współpraca z Unicable, nagrywanie min. 2 kanałów na raz z różnych tp., nagrywanie nieszyfrowane.

Nie chcę niczego na Linuxie. Wymagam stabilności i braku zawieszania. Każde nagranie ma być zrealizowane.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez Linz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Obecnie mam Cryptoboxa 650HD, ze względu na jego mankamenty chciałbym zmiany, główne oczekiwania to:

- działające programowanie nagrań (tuner ma nagrywać bez mojej ingerencji po ustawieniu w timerze, na CBox musze mu ręcznie kliknąć mimo, że zaprogramuję nagranie) - najważniejsze (powód wymiany ),

- sprawne działanie z CCAM,

- możliwość odkodowania nagrania z dekodera (by obejrzeć je na PC itd.),

- możliwość wgrania i edycji listy kanałów np. na PC,

- oczywiście slot CI i funkcjonowanie z modułem Cyfrowego Polsatu,

 

Wstępnie zapatruję się na:

- Formuler S-Turbo 4K (Android),

- Formuler F4 (Enigma), 

Jeśli macie inne propozycje - piszcie śmiało :)

Cena jaka mnie interesuje to tak do 600zł :)

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o podobnej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam od niedawna Formuler S-Turbo 4K.

 

Dekoder sprawnie działa z modułem Ncam N na kartę (trzeba z poziomu dekodera ściągnąć wtyczkę Cateye 2 i ustawić na automatyczne uruchamianie). Nagrywanie działa bez problemu. Nagrania są w formacie ts i wystarczy przenieść je PC, nie trzeba ich dekodować. Wi-Fi działa bez problemu. Listę kanałów można wgrać i edytować za pomocą CTechEditorStudio. CCAM nie sprawdzałem, można dopytać - http://forum.[beep]/showthread.php?t=826361&highlight=formuler+turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...