Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@puszczyk gwoli ścisłości to ostatnie DMŚ par rozegrano w 2000 r. w Coventry i jakbyś przeczytał post kolegi @kunkore który wyraźnie napisał "nieoficjalne" Mistrzostwa Świata Par, czy rozumiesz co oznacza to słowo ?

Jak nie wierzysz to podaję 2 linki i w nich autorzy również napisali o powrocie po 20 latach : http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... l?cookie=1 i http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ ... ,id,t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale żaden powrót, bo to nie są MŚ w parach, tylko turniej towarzyski. Organizatorzy nie otrzymali zgody na to, żeby były to rozgrywki o medale MŚ. Poza tym jakie 20 lat, skoro do 1998 w rywalizacji o DMŚ nadal brały udział pary i zmieniła się od 1994 tylko nazwa? Ojj słaba Twoja wiedza o żużlu...

 

A dlaczego pokazuje Eurosport? Za kasę, którą otrzymali za pokazywanie IME, organizatorzy tych zawodów dostali prawo do pokazania na żywo jednego turnieju na antenie Eurosportu (to są Ci sami ludzie, którzy organizują w czerwcu turniej par).

Eurosport pokaże wszystkie rundy mistrzostw Europy na żywo a nie jeden turniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@puszczyk gwoli ścisłości to ostatnie DMŚ par rozegrano w 2000 r. w Coventry

Bzdura. Wtedy jeżdżono systemem czterech zawodników z danego kraju. Mniej wikipedii, więcej książek polecam ;)

jakbyś przeczytał post kolegi @kunkore który wyraźnie napisał "nieoficjalne" Mistrzostwa Świata Par, czy rozumiesz co oznacza to słowo ?

No on napisał "nieoficjalne", a Ty napisałeś o jakimś powrocie do MŚ i do Twojego wpisu się odnosiłem.

Jak nie wierzysz to podaję 2 linki i w nich autorzy również napisali o powrocie po 20 latach

No jak mają blade pojęcie o tym o czym piszą, to już nie mój problem.

Eurosport pokaże wszystkie rundy mistrzostw Europy na żywo a nie jeden turniej.

I to napisałem. Może niedokładnie, ale to miałem na myśli. Chodziło mi konkretnie o to, że za pokazanie rozgrywek finałowych IME dali organizatorem prawo to pokazania na swojej antenie jednego dodatkowego turnieju, którym są te zawody par w Toruniu. Zresztą oddam głos jednemu z organizatorów: "Podpisując umowę z Eurosportem o transmisji zawodów IME, do których od tego mamy prawa, dostaliśmy bonus, którym jest piąta impreza, którą również możemy pokazać na żywo całego światu, do pięćdziesięciu czterech krajów. Zdecydowaliśmy, że to właśnie turnieju par obecnie brakuje."

 

Dla mnie zorientowanych - żużel to taki trochę dziwny sport, że czasami to tv dostaję kasę za to, że go pokaże na swojej antenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@puszczyk czyżby nawet na oficjalnej stronie turnieju nie mieli racji bo tam też jest mowa o powrocie po 20 latach http://www.speedwaypairs.com/?subaction ... om=&ucat=&

Na marginesie to lepiej zamiast wytykać czyjeś błędy i obrażać innych co świadczy o kompletnym braku kultury przyjrzałbyś się Sobie i swojej postawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wlasnie! Snooker jest sciagany od razu gdy cokolwiek innego jest LIVE. Ja osobiscie uwielbiam snooker i w weekendy wlasnie jest problem, bo zamiast 10 godzin dziennie sa 3-4 godziny, duzo mniej ogladania. Po 1. Eurosport ma zdecydowanie za malo kanalow (powinny byc 3 albo nawet 4), przy takiej ilosci praw do transmisji, prawie caly czas cos sie naklada, a powtorki sa obcinane do maksimum. Poza tym J-League w ogole nie ma powtorek (ani magazynu ani meczow).

 

Teraz tak naprawde Eurosport zostal glownie ze snookerem, Wielkimi Szlemami i glownymi wyscigami kolarskimi (Tour de France, Vuelta a Espana, Giro d'Italia) ale Ja sie z tego ciesze. Tylko nie rozumiem po co puszczaja jakies nedzne wyscigi kolarskie dookola Turcji, Portugalii czy czegos tam jeszcze i zabieraja transmisje ze snookera, szczegolnie, ze teraz sa MŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że Eurosporty to kanały międzynarodowe, co oznacza, że w innych krajach oglądają dokładnie to samo co my. Poza tym Eurosport pewnie ma jakieś zobowiązania dotyczące praw do transmisji.

 

Eurosport niemiecki ma prawa m.in do Ligi Mistrzów Piłkarzy Ręcznych. Nie jest samo pokazywane co na Eurosporcie w Polsce. Eurosport francuski i brytyjski różnią się też. To są główne 3 rynki gdzie można zobaczyć coś innego niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale żal i rozczarowanie słychać w głosie Witolda Domańskiego komentujacego ten mecz... Nic dziwnego smutno się robi, że takiej klasy tenis pozostał na Eurosporcie.

 

Aż się łezka w oku kręci, jeszcze pamiętam finał sprzed roku Azarenka-Sharapova ze Stuttgartu, który też komentował Witold Domański.

 

Strata WTA przez Eurosport to był jeden z największych ciosów dla kibica sportu w XXI wieku (obok utraty LM przez Polsat w 2006)

 

Edit: i na zakończenie to czego mi bardzo brakuje, świetny muzyczny klip z beznadziejnego meczu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz na Eurosport 2 jakiś tenis WTA leci nawet... zdziwiłem sie jak włączyłem. bo przecież TVP niby ma prawa.

Wyjaśniam,że TVP ma prawa do turniejów WTA rangi Premier i wyżej,natomiast ten turniej jest rangi International ,czyli niższej niż Premier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Chyba coś z tym trzeba zrobić,bo właściciele praw chcą sprzedawać do każdego kraju osobno ,co zapewnia im większe zyski niż Eurosportowi na ileś tam krajów. Możliwe,że po prostu Eurosport z czasem może upaść. Konkurencja jest coraz większa, to nie to samo co 20 czy jeszcze 10 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...