Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o Tomasza Lacha to z tego co wiem to był wykładowcą języka angielskiego wiec nie sądzę że bym miał problemy z wymową. Co prawda styl komentarza nie musi być dla każdego odpowiedni taka specyfika tego zawodu.

Niekoniecznie. Ja w swoim życiu miałem z 8-9 nauczycieli/nauczycielek/lektorów/lektorek języka angielskiego i wszyscy wymawiali na swoją nutę. Człowiek nauczył się wymawiać u jednego nauczyciela tak, a potem zmieniła go nauczycielka, która miała już do tej wymowy jakieś obiekcje. Zmieniła potem ją kolejna, która też do czegoś musiała się przyczepić. 

 

Generalnie są określone nacje, którym wymowa języka angielskiego sprawia większe lub mniejsze problemy. Tak jest właściwie ze wszystkimi językami świata. Z narodów nieanglosaskich najlepiej po angielsku mówią Skandynawowie (nie wiem czy się zgodzicie, ale tak wynika z moich wieloletnich obserwacji). Szczerze mówiąc ich wymowa jest czasem lepsza, ładniejsza niż u rodowitych mieszkańców Wysp Brytyjskich. Mówią co najważniejsze czyściutko i zrozumiale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak były Mistrzostwa Świata w darta też nie było powtórek, a leciały na ESP International.

Chciałbym żeby było na INT. bo w czwartek 8.04 jest LE

Edit. Adam Widomski potwierdził m to polskie  okno

https://twitter.com/pajkiel/status/709733370050322433

Edytowane przez kocik89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ręce mi opadły. Panowie Błachut i pan Jakub P. (nie pamiętam nazwiska, i nie chce przekręcić) nie wiedzą, dlaczego Simon Ammann dostał takie niskie noty za styl w kwalifikacjach i się nie dostał do konkursu. Podejrzewają, że może podparł albo co. To ja siedzę w jakimś Pcimiu Dolnym, z jakimś marnym internetem i wiem, że Ammann przy lądowaniu niestety upadł (tak trochę poleciał głową do przodu, jak niegdyś w Bischofshofen, ale opuścił zeskok o własnych nogach), To oni pracują w TV, eksperci od skoków i nie śledzą kwalifikacji? To przecież oni powinni wiedzieć, ba oni powinni siedzieć od środy w Planicy i dawać meldunki co chwila jaka jest sytuacja. Stacje się tek wycwaniły, że dają tylko reklamy, a komentatorzy teraz tylko siedzą w dziupli, zresztą w TVP jest tak samo. Wczoraj tylko latali pomiędzy studio a "kapsułą". Wykazują się dużą wiedzą, szczególnie na temat wiatru (oczywiście uśrednionego) i z której belki kto skacze. I że dzisiaj jest piątek, i jutro jest sobota. A wczoraj to wygrał Prevc.

Edytowane przez jacekmalina30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Igor Błachut powoli zniża się do poziomu pana Jakuba. Jak go nie ma to I.Błachut komentuje na dużo wyższym poziomie. Ubzdurali sobie czytanie "ciekawostek" jak komentują razem i potem są takie smaczki, że czytają starocie zamiast prześledzić portale zajmujące się skokami, a nie tylko relację live. Serwis skijumping.pl na bieżąco aktualizuje każdą informację, mają swoje osoby praktycznie na każdym konkursie ,a mimo to ESP z tego nie korzysta. Tu nasuwa się porównanie z Eleven, który korzysta nawet z ludzi z takich portali jako ekspertów przy komentarzu i to wygląda bardziej profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ręce mi opadły. Panowie Błachut i pan Jakub P. (nie pamiętam nazwiska, i nie chce przekręcić) nie wiedzą, dlaczego Simon Ammann dostał takie niskie noty za styl w kwalifikacjach i się nie dostał do konkursu. Podejrzewają, że może podparł albo co. To ja siedzę w jakimś Pcimiu Dolnym, z jakimś marnym internetem i wiem, że Ammann przy lądowaniu niestety upadł (tak trochę poleciał głową do przodu, jak niegdyś w Bischofshofen, ale opuścił zeskok o własnych nogach), To oni pracują w TV, eksperci od skoków i nie śledzą kwalifikacji? To przecież oni powinni wiedzieć, ba oni powinni siedzieć od środy w Planicy i dawać meldunki co chwila jaka jest sytuacja. Stacje się tek wycwaniły, że dają tylko reklamy, a komentatorzy teraz tylko siedzą w dziupli, zresztą w TVP jest tak samo. Wczoraj tylko latali pomiędzy studio a "kapsułą". Wykazują się dużą wiedzą, szczególnie na temat wiatru (oczywiście uśrednionego) i z której belki kto skacze. I że dzisiaj jest piątek, i jutro jest sobota. A wczoraj to wygrał Prevc.

 Szczęsny wiedział o upadku Ammanna,a więc ci co oglądają TVP mają lepiej  :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMŚ w lekkiej komentuje właśnie... Igor Błachut. Fajnie, że jest wszechstronny, ale to już zaczyna naprawdę wyglądać, jakby był jedynym dziennikarzem w redakcji :P 

 

Podliczyłem z pamięci: skoki narciarskie, biegi narciarskie, kombinacja norweska, kolarstwo (każdej maści, z BMXami włącznie), kajakarstwo (normalne i górskie), wioślarstwo, łucznictwo, snowboard, narciarstwo dowolne, krykiet, hokej na trawie, piłka wodna, skoki do wody, triathlon, żeglarstwo, szermierka, teraz lekkoatletyka. Incydentalnie pamiętam też: biathlon, gimnastykę czy jeździectwo, jeśli dodać do tego dziwolągi typu sepak takraw, drwali, armwrestling czy biegi po schodach, które leciały wczoraj - wychodzi tak koło trzydziestu dyscyplin :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan ktory komentuje wraz z Andrzejem Janiszem mecz Schalke vs Gladbach aktualnie, niszczy jezyk polski - tylu bledow/wymyslonych slow/niepoprawnych sformulowan w 45. minut dawno juz nie slyszalem ...

Probowalem nie zwracac na to uwagi, ale po prostu sie nie da, szkoda troche.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skoków to w przeciągu ostatniego miesiąca doszło do tej sytuacji, że oglądam TVP i wolę słuchać Szczęsnego i Rudzińskiego niż tego Jakuba Pieczatowskiego, który mnie strasznie irytuje, co chwila zgaduje jaka odległość i trafia 1 na 100 przypadków, zamknąłby dziób chociaż na moment, to nie!!! Tamten sezon z przyjemnością oglądałem na Eurosporcie jak Błachut sam komentował, ale teraz już od Willingen oglądam na TVP1 bo po prostu się nie da tego durnia słuchać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...