Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ten drugi widać, że nie zna się za bardzo na skokach, trochę jak Szczęsny jest tu i teraz. Przy pierwszym konkursie np. pokazano 6 fotek byłych skoczków (zwycięzców ostatnich konkursów z Obersdrofu) i pan komentator wspomniał o 3 których rozpoznał. Dziś też Martin Koch był przedskoczkiem, Igor Błachut poznał od razu, wydaje mi się, że ten drugi nie wiedział kim ów zawodnik jest :/ szkoda, bo skoro Szczęsny sam nas meczy na tvp to wolę oglądać skoki na eurosporcie ale nie ukrywam, że lepiej by się oglądało gdyby komentował sam Błachut

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd w TVP pojawił się Szczęsny, a ja mam u siebie w pakiecie Eurosport, od zawsze wybieram skoki na tym drugim kanale.

Początkowo, Igor Błachut, jako jeden z ludzi tzw od wszystkiego, komentował najpierw na 100% samą kombinację norweską. Po tym jak Marek Rudziński został przetransferowny do publicznej, a Bogdan Chruścicki komentował coraz mniej z racji wieku i pomyłek, awansował do samych skoków. Od tego czasu śmiało można go nazwać najlepszym komentatorem skoków w Polsce. Ogólnie, nie jest to sport który powinno się komentować we dwójkę. Nie oszukujmy się, wszystkie skoki wyglądają prawie tak samo, inna jest tylko odległośc i styl lądowania( dla przeciętnego widza tak to wygląda). Potrzebny jest tutaj człowiek dysponujący ogromną ilością słów, który nie będzie gadał ciągle tego samego, a Igor Błachut właśnie jest w tym fachu najlepszy. Małysz dukał do mikrofonu banały typu spóżnił skok, slabe lądowanie itp. Nawet żadnych ciekawostek o zawodnikach których dobrze znal przez te wszystkie lata nie opowiadał. Z całym szacunkiem dla wielkiego mistrza, przez którego setki tysięcy osób w Polsce zaczęło interesować się skokami, ale Małysz może robić najwyżej za eksperta, typu Martin Schmitt, tj wypowiadającego się przed zawodami, natomiast na komentatora się zdecydowanie nie nadaję. Nawet Błachuta zgasza swoim gadaniem. Za to ten świetnie sobie radzi w duecie z Adamem Proboszem podczas kolarstwa( moim zdaniem ten duet to najwyższa liga komentarza w Polsce, nawet podczas transmisji z kolarstwa w godzinach nocnych nie przynudzają), czy z Kacprem Merkiem podczas biegów narciarskich.

Gdy ostatnio zaczął komentować skoki z Pieczatowskim, zdziwiłem się, że człowiek od żużla i hokeja nagle zasiada do skoków. Dzisiaj też podczas tych kwalifikacji trochę przeholował z gadaniem, gdy gadał przez kilka skoków nie dając Błachutowi dojśc do słowa. No ale i tak wypadają lepiej niż Szczęsny z Rudzińskim, dajmy im czas, a będzie dobrze.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Są dyscypliny gdzie można komentować dwójkami i są gdzie nie ma sensu. Np. nie wiem po co komentować narciarstwo alpejskie w dwójkach. Jeden komentator doskonale sobie radzi. Ale np. biegi narciarskie to już można w dwóch. Jest czas na podawanie międzyczasów, pogaduszki itd. Podobnie jest z kolarstwem. Tam jest tyle "wolnego" czasu że nawet wskazana jest komentowanie parami. Skoki też spokojnie można pojedynczo no chyba że komentatorzy się dogadują i nie walczą o mikrofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczatowski faktycznie wczoraj przez dobre kilka min w czasie kwali gadał i gadał... Aż myslalem, że Błachut po prostu wyszedł czy coś tak długą przerwę miał. Sam Błachut powinien te skoki komentować!!

 

Ale dzis konkurs z Ga-Pa oglądałem na TVP i Szczęsny to jest dramat!

On co skok powtarzał, że Stoch jest 3, Hula jako pierwszy LL i tak po każdym skoku przypominał... Dodatkowo całą klasyfikacje mógł mówić eh. Ten człowiek jest niereformowanly po prostu. Szczęsny i Pieczatowski niech komentują w jednym kanale wspólnie, a w drugim Błachut + Rudziński, idealnie by było ;) Niesttey to marzenia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błachut miał rację z tym idiotą od Excela czy jak on to wtedy powiedział. Podczas dzisiejszych skoków nie było chyba żadnych reklam. Natomiast podczas sprintów, kiedy jest mało czasu non stop i non stop wchodziły na biegi. Wszystko chyba przez to mieszanie reklam z centrali i tych polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jakby Pieczatkowski dostał jakąś reprymendę, czy osłabł bo już tak nie gadał non stop. Ba, dawał się wypowiedzieć Błachutowi. Dało się to oglądać dziś. W ostatnich dniach wybierałem jednak czasem angielską ścieżkę, bo jeśli dobrze słyszę to komentuje tam nadal legenda Eurosportu: David Goldstrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej śmieszy jak ten Pieczatowski mówi to co sobie wcześniej przygotował. Bo trudno inaczej zrozumieć fakt, że jeden skoczek skoczył on mówi, że ma lepsze noty od jego poprzednika, ma większą bonifikatę i okazuje się jednak, że przegrał z nim, bo okazuje się (tu wtrąca się Błachut), że jednak miał słabsze noty i mniejszą bonifikatę ?! Nie można tego sprawdzić zamiast gadać bez sensu? Podobnie jest z skokiem na 121m którego z zawodników gdy Pieczatowski zastanawia się czy awansuje do zawodów (nie pamiętam przy którym to zawodniku było ale tu też Błachut lekko wszedł w reakcję koledze). Inna sprawa skacze Norweg Stjernen i skacze słabo 125 m, skacze Niemiec Wellinger, dobrze 124 m - skakali wczoraj jeden po drugim :/

jednym zdaniem szkoda, że dali Błachutowi co-komentatora, bo o wiele lepiej by się oglądało TCS bez Pieczatowskiego (już mogli dać Małysza, do którego widzę, że tutaj jest sporo negatywnych komentarzy, ale mi się podoba jego komentarz, czasem ma tą ciętą ripostę). O Szczęsnym nie ma o czym gadać bo to dramat, jeszcze jak teraz sam komentuje  to wolę oglądać na Eurosporcie (mimo, że komentuje prosto ze skoczni, gdy ES komentuje z Warszawy).

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawił mnie dzisiaj Błachut kiedy powiedział że koledzy obok otwierają szampana bo aż 3 Polaków awansowało do drugiej serii :D

 

Słuchając Pieczatowskiego mam wrażenie że startuje on w konkursie na Mistrza Mowy Polskiej :) Wszystkie wypowiedzi pełnymi zdaniami, poprawne określenia na wszystkie sprawy związane ze skokami. Takie coś byłoby dobre do dyscyplin "powolnych" czy do pisania artykułów. Przy sporcie tak dynamicznym jak skoki trzeba operować krótkimi wypowiedziami i skrótami. Ot choćby dzisiaj powiedział coś w stylu - Przed czterema laty był w dziesiątce a konkretnie na 8 miejscu. Bardzo ładnie powiedziane ale czy nie mógł powiedzieć wprost - 4 lata temu był 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiowcy pokroju Szczęsnego Sebka, Merka czy Pieczatowskiego  nie nadają się do komentowania poważnych zawodów w stacjach TV.

Amen.

 

Miło, że wreszcie ktoś to zauważył. Dodałbym jeszcze Janisza. 

 

Do jakichś transmisji z zawodów czy meczów piątego wyboru się nadają, ale gdy mówimy już o ważnych wydarzeniach sportowych to niech oni lepiej wracają do swoich kabin radiowych.

 

Zamykając się na trzy spusty. 

 

 

 

Odkąd w TVP pojawił się Szczęsny, a ja mam u siebie w pakiecie Eurosport, od zawsze wybieram skoki na tym drugim kanale.

+1 

 

Propsy. Mam tak samo jak Ty. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Pieczatowskiego? On nie jest żadnym ekspertem, tylko drugim komentatorem i jest wrecz tragiczny. Kompletnie nie czuje skoków narciarskich i ciagle gada jak najety. Dawniej bywało, że irytował mnie sam Błachut, ale teraz dopiero widzę, że przy nim to profesor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurosport powinien się dorobić paska informacyjnego i puszczać na nim jakieś informacje o zmianach w programie. Skoro oba Eurosporty są już prawie polskie to chyba nie byłoby problemu z takim paskiem. W weekend w programie relacje Live z narciarstwa alpejskiego i kombinacji norweskiej. Nie było żadnej relacji. Bodajże w poniedziałek i wtorek były w programie slalomy Live ale w godzinach późnopopołudniowych i wieczornych. W rzeczywistości były one 2-3 godziny wcześniej. Dzisiaj miał być na żywo biathlon, był tenis. Wchodzę na eurosport.onet,pl, zero informacji dlaczego nie było. Jedyna to taka, sprzed 10 dni że zostały przeniesione w inne miejsce. Na FB też zero informacji. Coś im chyba nie zależy na widzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam:

http://tv.eurosport.pl/

Najbardziej aktualny program telewizyjny dla tych kanałów, ale oczywiście często się zmienia bo taki jest charakter stacji. Co do biathlonu, to co mieliby pokazać dzisiaj jak rywalizacja w Rupholding zaczyna sie jutro? Kombinacji nie było w weekend bo została odwołana. Radzę nie sugerować się EPG bo tak bywają kwiatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...