Skocz do zawartości

Żużel


miko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kołodziej był w pierwotnym składzie kadry, ale jeżeli sie nie mylę to złapał kontuzje i dlatego nie jedzie, faworytem drugiego półfinału będą Brytyjczycy, głownie z powodu atutu własnego toru, ale nie zdziwiłbym sie gdyby awansowali Australijczycy, chyb, ze Crump znowu będzie przywoził ogony no to wtedy Brytyjczycy awansują bo Australijczycy na papierze maja lepszy skład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjczycy zawiedli startując na swoim torze, szczególnie Tai Woffinden bo Chris Harris przebudził się i jeździł bajecznie, Australijczycy pojechali bardzo dobrze, szczególnie Crump który ostatnio w lidze polskiej zawodził no i Holder który 4 razy wygrał i miał 1 defekt. Czesi poza Alesem Drymlem i niemcy byli tylko tłem na tych dwóch zespołów. polakom w barażu może być bardzo ciężko awansować, Dania wzmocniona Nicki Pedersenem będzie bardzo groźna, podobnie Brytyjczycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy po raz pierwszy w historii nie zakwalifikowali się do finału Drużynowego Pucharu Świata, drużyna była osłabiona brakiem Hampela i Kołodzieja, ale to niczego nie tłumaczy, bo Tomek Gollob początek zawodow miał fatalny (wykluczenie i zero) ale potem po zmianie motocykla jechał bardzo dobrze, do Krzysztofa Buczkowskiego pretensji mieć nie mozna, bardzo dobra jazda od początku, brakło punktów Macieja Janowskiego i Piotra Protasiewicz którzy nie wygrali żadnego wyścigu. Duńczycy byli po prostu lepsi tylko Leon Madsen pojechał słabo, widać jaki wpływ na drużynę wywarł powrót Nickiego Pedersena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać , że jest jest to pierwszy finał w którym Polacy nie będą jeździć od 2006 r. a napisałem inaczej i sie pomyliłem.

@pvr hd a czy zamieszczanie samego linku w poście jest w porządku, może by tak kilka słów komentarza od siebie, wytykanie błędów publicznie świadczy o braku kultury, bo człowiek jest istotą omylna i błąd zdarza sie każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wieje nienawiścią ku mnie :cry: ale dobrze napisałeś, że każdy się może pomylić tak samo jak ja dlatego chciałem sprostować, ale czy to świadczy o braku kultury? A komentarz chyba nie jest obowiązkowy i chciałem żeby każdy sobie sprawdził wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że sam link w poście wystarczy, przeciez to tylko nabijanie postów jak leci, jakby wyglądały posty z samym tylko linkiem bez komentarza, jak sama nazwa wskazuje jest to forum dyskusyjne, nie żebym coś do Ciebie miał, ale taka postawa Mi sie nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykuję tego posta użytkownikowi @andi12 :wink: Tak więc komentujmy :!: Dania mistrzem świata co potwierdziło sie z barażu gdzie byli piekielnie szybcy a zamiana Madsena na B. Jensena była trafiona. Jednak myślałem, że to Australia mająca w składzie dwóch wiceliderów cyklu GP i mistrza świata juniorów sięgnie po tytuł, ale postawa Szwecji na własnym torze była dramatyczna. Może to brak jazdy w półfinale lub ewentualnie w barażu spowodował słabą postawę. Brawo dla Rosji :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Dania zdobyła tytuł nie jest niespodzianką, wymiana Madsena na B. Jensena okazała sie trafiona, Australia już po raz kolejny nie może sięgnąć po zloty medal ale to głownie za sprawą Davey Watta który zdobył 3 oczka, bo Darcy Ward po kontuzji pojechał dobrze, w dwóch ostatnich biegach zawiedli Crump i Holder, ten pierwszy przyjechał ostatni a Holder dał sie objechać Jepsenowi Jensenowi. Brązowy medal Rosji to jednak niespodzianka, znowu wspaniale jeździł Emil Sajfudinov, swoje punkty przywieźli też bracia Łagutowie bo Romek Poważny miał upadek i 2 zera. Na całej linii zawiedli gospodarze czyli Szwedzi, Andreas Jonsson zawody rozpoczął dobrze od dwóch zwycięstw (w tym jedno jako joker), później dwa razy jednak przyjechał ostatni, "Fretka" Lindgren był jak zwykle nieregularny dobre biegi przeplatał słabymi, Peter Ljung bardzo slabo, podobnie jak zmagający sie z różnymi problemami Thomas H. Jonasson. Tor po obfitych opadach deszczu był bardzo przyczepny i zaskoczył szczególnie gospodarzy, co nie zmienia faktu, że Duńczycy zasłużenie wygrali te zawody, bowiem byli drużyną najrówniej jeżdżącą.

@pvr hd tak postawa Mi się podoba, mam duży szacunek dla prawdziwych kibiców żużla, których na tym forum jest jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że pierwsze zawody finałowe wygrał Duńczyk Michael Jepsen Jensen który zgromadził 12 punktów tyle samo co Przemek Pawlicki, Duńczyk okazał się szybszy w biegu dodatkowym, Bartosz Zmarzlik zajal 3 miejsce z jedenastoma punktami podobny rezultat punktowy zgromadził Maciej Janowski, o klasyfikacji między tymi zawodnikami musiał rozst[beep]ć kolejny bieg dodatkowy, który wygrał Zmarzlik prze Duńczykiem Bech Jensenem i Janowskim. Piotr Pawlicki zdobył 9 oczek co dało Mu 6 miejsce. Tobiasz Musielak z 5 punktami zakończył zawody na 12 miejscu, a Damian Adamczak zdobył tylko 2 punkty i 15 miejsce na 16 startujących zawodników. Kolejny finał odbędzie się 4 sierpnia w Lendavie. Była to dopiero pierwsza z 7 części zawodów finałowych o tytuł Młodzieżowego Mistrza Świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Gollob zajął 3 miejsce w GP Chorwacji rozegranym wczoraj na torze w Gorican. Pierwsze trzy wyścigi bardzo słabe w wykonaniu naszego zawodnika, jednak kolejne trzy w tym ten półfinałowy to już popis Golloba i pewny awans do finału. W finale już tak dobrze nie było, czwarte pole startowe nie było zbyt dobre, Tomek zostal na starcie i od razy spadł na czwarte miejsce, na trasie udał mu się wyprzedzić Chorwata Pavlica i Tomek stanął na najniższym stopniu podium. Zawody wygrał bardzo dobrze dysponowany Nicki Pedersen, drugie miejsce zajął Andreas Jonsson. W klasyfikacji generalnej prowadzi Greg Hancock 97 punktów, 6 punktów mniej ma Pedersen, Tomasz Gollob z 77 punktami zajmuje 5 miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na torze w w Wolverhampton odbyły sie indywidualne Mistrzostwa Wielkiej Brytanii, po raz siódmy triumfował Scott Nicholls, który obronił tytuł zdobyty rok temu. Drugie miejsce wywalczył Chris Harris a trzecie Tai Woffinden. W turnieju doszło do kilku groźnych upadków m.in Daniel King leżał na torze i później musiał wycofać się z zawodów, Robert Mear opuszczał tor na noszach, ale po pobycie w szpitalu wrócił na tor i kontynuował zawody, ale po jednym biegu wycofał się z turnieju. Nicholls wywalczył także prawo startu w GP Wielkiej Brytanii które odbędzie się 25 sierpnia, anglik wystartuje w ramach tzw,. dzikiej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawody wygrał dość niespodziewanie Szwed Antonio Lindbaeck i jest to chyba pierwszy czarnoskóry zawodnik który wygrał zawody z cyklu GP, drugie miejsce zajął bardzo dobrze spisujący się przez cały turniej Emil Sajfudinov a trzecie lider całego cyklu Greg Hancock. W biegu finałowym groźny upadek miał Martin Vaculik, Słowak jednak wstał o własnych siłach z toru i z biegu finałowego zostal wykluczony, Tomasz Gollob nie wygrał żadnego wyścigu, dwa razy przyjechał na drugim miejscu, dwa razy na trzecim, raz przyjechał ostatni a w jednym biegu miał defekt i z 6 punktami zajął 12 miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...