Skocz do zawartości

Żużel


miko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po dzisiejszym GP Challenge awans do cyklu GP na rok 2014 uzyskał Krzysztof Kasprzak !!! Zawody wygrał Niels Kristian Iversen przed Kasprzakiem a trzeci był Kenneth Bjerre. Co ciekawe czwarty był Martin Smolinski z Niemiec czyli pierwszym rezerwowym ale prawdopodobnie Iversen utrzyma się w cyklu to w GP będzie jeździł Niemiec chyba po raz pierwszy w historii :shock: Więcej tu -> http://www.sportowefakty.pl/zuzel/379927/el-gp-2014-iversen-wygral-w-poole-kasprzak-awansowal-do-grand-pix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak jeszcze jakoś 3 tygodnie przed GP Challange,na sportowych faktach pojawił się wywiad ze Smolinskim który mierzył w awans,a na facebook'u były komentarze że nie ma on szans :) Ale widać że żużel to nie tylko Polska,Dania,Szwecja,Wielka Brytania i Australia.Przykłady to m.in. Smolinski czy tegoroczny występ Łotwy w Barażu DPŚ. Dziś odbył się także finał IMEJ. Wygrał Mikkel Michalsen (Dania),który pokonał w biegu dodatkowym Andrieja Lebiediewa(Łotwa).Trzeci był francuz Davidem Bellago. Najlepszy z Polaków był Paweł Przedpełski,który zajął 4 miejsce.Szóste miejsce zajął Artur Czaja,a trzeci z Polaków Hubert Łęgowik był 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo pojechał Maciej Janowski który zdobył tylko 7 punktów podobnie jak Piotr Pawlicki, Iversen przy takiej dobrej dyspozycji nie powinien mieć problemów z utrzymanie miejsca w czołowej ósemce tegorocznej GP, więc Martin Smoliński będzie miał szansę wystartować w przyszłym sezonie w GP, co ciekawe Niemiec z powodzeniem startuje również w mistrzostwach świata na długim torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest bez winy w tej sytuacji. A już najgorzej ma zawsze ten który jedzie za zawodnikiem(w tym przypadku Brzozowski), który upada bo zwykle dochodzi wtedy do złamań, długich kontuzji, czy nawet niestety śmierci. Szkoda Emila bo bez niego Częstochowa, co tu dużo pisać - jedzie gorzej. Ciężko będzie odrobić straty, ale się nie poddadzą !

Dobrze, że rewanż jest o 16 bo więcej kibiców przyjdzie spoza miasta, a nie potem włóczy się człowiek i wraca po meczu do domu, który zaczyna się o 18:30 to już następny dzień prawie nastaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy gdzie w przyszłym sezonie będzie startował Tai Woffinden, bo podobno stawia straszne warunki finansowe i raczej Sparcie Wrocław nie uda się Go utrzymać, a już zainteresowanie przejawiają kluby z Torunia i Zielonej Góry, oj przerwa zimowa będzie ciekawa pod względem transferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak nie myślą.Chyba wiem co mówię,bo jestem z pod Torunia ;) @Sentorio Jak myślisz co przeciętny kibic ,,Aniołów'' woli krzyczeć Unibax czy Apator ??? A odnośnie Woofindena,myślę że Karkosik znów sypnie kasą i być może w Toruniu drugi raz rzędu,będziemy mieli Mistrza Świata w drużynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Woffinden trafi do Torunia to na pewno będą musieli zrezygnować z kogoś z trójki : Ward, Holder lub Gollob bo Miedzińskiego raczej nie ruszą, bo muszą brać pod uwagę KSM, nie wiadomo jak przebiegnie rehabilitacja Holdera, na ten moment Australijczyk porusza się na wózku, jeżeli dojdzie do pełnego zdrowia to zobaczymy, ale pozycja Golloba za silna nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek jednak po przemyśleniach trochę ich zrozumiałem. Apator sponsorował ich przez 40 lat i się do tego przyzwyczaili. W Lublinie podobna sytuacje jest z MKS Lublin, dla mnie jak i dla kibiców był, będzie jest Monteks MKS (Lublin).

 

Są jeszcze jak widać przypadki, że klub ma tradycyjną nazwę jak Rzeszowie (Stal), jednak jak spojrzymy na podpis jednego użytkownika widzimy nazwę sponsora. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dobrze, że likwidują KSM. Wyobrażacie sobie w piłce nożnej, że każdy klub musi mieć w miarę taki sam dobry skład, że Legia musi wybrać dwóch napastników spośród Dwalishvili, Saganowski, Kucharczyk, Kosecki, gdyż są za mocni? Jednak z tego co się orientuje to prezesi klubów żużlowych są za pozostawieniem KSM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strain jak nie znasz realów rzeszowskiego żużla to nie komentuj, jakby nie sponsoring Marmy to pewnie rzeszowskiej drużyny dawno by nie było, w tym sezonie kibice wystosowali oficjalne pismo do władz klubu o przywrócenie nazwy Stal, jednak włodarze sie na to nie zgodzili, może w przyszłym sezonie klub będzie startował jak Stal.

@klucznikdj z tego co Ja słyszałem to KSM ma być nadal utrzymany, tylko nie wiadomo czy nie zostanie podniesiony górny limit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...