Skocz do zawartości

Nowości i zapowiedzi na Astrze 19.2°E


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam maly problem. Liczę , że mi pomożecie.

 

Chodzi mi mianowicie o wyszukanie satelity Astra 19.2E 2C. Mam tam pewien kanał, który chcę wyszukać, jednakże w liście moich satelit nie ma właśnie 2C. Chodzi mi o parametry 11186Mhz, 5/6, V, 22000m/s. Proszę o podpowiedź w czym leży problem i jak go rozwiązać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w menu konfiguracji znajdź transponder który Cię interesuje spośród satelity Astra19,2E, jeśli nie ma tego tp. na liście to wpisz powyższe parametry jakie napisałeś dodając ten transponder do listy tp Astry, po czym wyszukaj kanałów z tej częstotliwości. Niezależnie czy to jest Astra 1H / Astra 1KR / Astra 1L / Astra 1M / Astra 2C jak masz ustawioną antenę na pozycji 19.2°E odbierasz te wszystkie satelity.

 

Tu masz wszystkie transmisje nadawane za pośrednictwem satelity Astra 19,2E

Z tego co widzę tego transpondera nie ma co podałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aRczi6622 - TV Trwam jest teraz na tych parametrach.

Ostatnio kingofsat ma jakieś opóźnienia - to prawda.

 

@pitermks sprawdź w menu dekodera jaki masz sygnał z tego transpondera(jak go nie masz to dopisz) bo może coś ze złym ustawieniem anteny.

Tu jeszcze sprawdź: http://www.tv-trwam.pl/index.php?sectio ... &sectio=o6

I jeszcze jedna: https://docs.google.com/viewer?a=v&q=ca ... CspgauwMsQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym filmikiem to rzeczywiście jakiś problem(może przeciążenie serwera :) ) Ale jak masz sygnał na poziomie 80% to powinno być wszystko ok. Sprawdź drugi kanał na tym transponderze czyli Fashion TV España i napisz czy problem się powtarza. Bo może to tylko problem z Trwam. Jak coś sprawdź jeszcze Radio Maryja z tego transpodnera bo też na nim nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder Datcom 2200s. i właśnie 2C nie ma w liście wszystkich tych satelit, jest: a,e,f,g,h .jak wpisuje wszystkie te parametry to teoretycznie kanał się wyszukuję, ale obraz i głos daje zakłócenia.

 

Jeżeli kanał się wyszukuje to w tunerze jest ok. Nazwa satelity nie ma znaczenia, bo w tunerze są wypisane te, które działały w roku jego wyprodukowania, a obecnie trochę się jednak pozmieniało, ale to niczego nie zmienia dla zwykłego odbiorcy, bo pozycja orbitalna cały czas jest taka sama. Podejrzewam, że powodem zakłóceń może być niezbyt dokładnie ustawiona antena, albo zepsuty konwerter.

 

 

a jak dodałeś ten transponder? nie wiesz jak się dodaje do dekoderu Datcom2200s?

 

W Datcomie po prostu się wklepuje dane i tyle. Każdy kanał można sobie wklepać oddzielnie. Z resztą wolałem taką opcje niż to, co w najnowszych tunerach, czyli dodawanie tp, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...