Skocz do zawartości

Twinhan 1022a &VisionDTV


chiclets
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

 

niedawno kupiłem kartę dvb twinhan 1022A i co?? a no własnie nic karta jest zainstalowana antena podłączona mam program VisionDTV jakość 0% czasmi siła 5% jestem całkiem zielony w tych sprawach. Wiem że zaraz powiecie to po co Ci ta karta jak nie wiesz co z nia zrobić. Otóż ma to być prezent dla żony ona o niczym nie wie chciałem zrobić jej niespodziankę. prosze o pomoć krok po kroku co mam zrobić i jak wytłumaczone jak dla dziecka bardzo proszę pomóżcie mi. może to wina talerza długo nie urzywaliśmi moze cos trzeba przestawić. a jeszcze jedno co to jest directX i czy tego potrzebuje:) bardzo dziekuje za pomoc pozdrawiam chiclets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DirectX niezbędny - na czymś obraz się musi wyświetlić, ale nie musi być najnowszy - nawet 7 będzie OK. W każdym razie nie to ma wpływ na problem. Zresztą DirectX to składnik systemu Windows, więc zawsze jakąs tam wersję masz.

 

Opisz co kolejno uruchamiasz, z czego odczytujesz sygnał i do jakiej częstotliwości jest to coś dostrojone. Być może wymagana będzie korekta ustawienia anteny satelitarnej (długo nie używana, ale poprzednio działała?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo za odpowiedz:))))))))))))))

 

o jezeli chodzi o directX miałem ale myślę że usunięty został dawno temu przez siostre:D kiedy próbuje zainstalować mam mnóstwo innych plików w środku 4 zip. file i 1 plik dll i setup. otwieram setup potem komputer sam sie resetuje ale po tym nie widze tego na komputerze. to wszystko co wiem na temat directX.

 

jeżeli chodzi o karte od poczatku co robie....

1. włożyłem kartę do komputera ( procesor ) komputer ją przeczytał i teraz jest w urządzeniach.

2. zainstalowałem software i program VisionDTV na płycie Cd który był razem z kartą

3. podłączyłem kabel od anteny z talerza którego jeszcze NIGDY nie używałem ale chyba powinien działeć

4. otworzyłem program wybrałem ustawienie talerza było tam tyle opcji. wszystko co mogłem zrobić było to że wybrałem satelitę która chciałem oglądać Astra. kliknąłem zaakceptuj jak mówi instrukcja potem skanowałem satelitę i kiedy sie skanowało miłałem jakość 0% cały czas i moc czasami jest 5% czasami 40% czasami więcej potem wybieram kanał i tu problem cały czas błąd :((((

 

myślałm ze to przez program dlatego potem zmieniłem na HB i to samo . nie mam zielonego pojęcia co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szokująco trudno będzie ci ustawić antenę wg wskazań z karty dvb.

Cała procedura w przypadku tych kart jest skomplikowana i pełna niespodzianek. Pierwsze co zrób to wywal na śmietnik płytę która była z kartą i odinstaluj to co zainstalowałeś.

 

Do tej karty wystarczą ci zapewne tylko same sterowniki plus oczywiście program do odbioru tv.

 

Sterowniki weź z http://www.twinhan.com (tylko nie software ale sterowniki!). Tam w dziale Download jest wersja o nazwie BDA i tylko one działają (v.1.2.3.8). Pewnie 1022a to to samo co 1022 więc to te pierwsze.

Trochę mnie dziwi że masz tę kartę widoczną w urządzeniach w Menadżerze urządzeń. Tak czy inaczej rozpakuj to co ściągnąłeś i w Menadżerze klikaj tam gdzie będzie pisało "dvb". Konkretnie w: Kontrolery wideo, dźwięku i gier oraz Urzązdzenia typu HID czy jakoś tak. Trzeba do każdej z pozycji ręcznie zaktualizować lub zainstalować te sterowniki - poprzez podanie ścieżki na dysku, tzn. katalogu ze ściągniętymi sterownikami.

Najlepiej byłoby przepiąć kartę do innego slotu bo wtedy jakby wszystko zaczniesz od nowa. Jest zasada żeby sloty wyżej i niżej slotu z kartą były wolne jeśli masz ich na tyle.

Po wszystkim restart kompa.

Ale bedzie b.ciężko ustawić antenę patrząc na to co dzieje się w programie.

No właśnie. W jakim programie? Ściągnij DVBDream, AltDVB czy ProgDVB bo na tym obecnym na pewno nic nie oglądniesz. Osobiście polecam AltDVB, odradzam ProgDVB. W tym programie którykolwiek byś nie używał musisz najpierw zarejestrować filtry - chyba w każdym jest katalog Filters a wnim plik regall.bat lub podobny. Klikasz na niego żeby zarejestrować filtry w systemie.

Byc może jakimś cudem coś zobaczysz... Jeśli nie to stanowczo doradzam ustawienie anteny na czymś innym niż karta, np. na normalnym stacjonarnym tunerze.

Zakładając że antena i program są OK zapewne pojawi się problem braku obrazu mimo że będzie sygnał i jakość i moc.

To typowy problem przy tej karcie.

Najpierw musisz oczywiście w ustawieniach programu wskazać co ma ci pokazywać obraz i odtwarzać dźwięk, tzn. jakie kodeki. Ja polecam kodeki Cyberlink i do wideo i do audio. Na pewno znajdziesz w internecie. Są np. w programie PowerDVD otrzymywanym choćby przy zakupie kompa czy np. nagrywarki dvd. Możesz używać innych. Chodzi tylko o to żebyś w ogóle miał jakiś wybór....tzn. żebyś mógł wybrać jakieś w ustawieniach programu. Jakiekolwiek,np.elecard czy intervideo.

Ale i tak możesz nic nie zobaczyć. W takim wypadku z własnego doświadczenia (kilkanaście godzin zbieranego i okupionego utratą nerwów) wiem, że problem może wynikać z konfliktu karty z kartą do której masz podłączony internet. Wyłącz kompa z prądu, odłącz internet (najlepiej na routerze przyciskiem), włącz kompa, włącz ten program do odbioru tv i jak załapie obraz to możesz podłączyć internet.

 

A directx można ściągnąć z internetu i zainstalować tylko że jest mało prawdopodobne żebyś go nie miał. Poza tym [beep] na kompie na pewno nie pomoże w korzystaniu z karty dvb.

 

Nie zapomnij odinstalować tego badziewia z płyty która była z kartą.

 

Jeśli będzie ci przy uruchomieniu któregoś programu pokazywało brak sterowników BDA do karty mimo tego co napisałem to napisz a wrzucę je na rapidshare.com i sobie ściągniesz.

Z tego co pamiętam to na pewno nie będzie problemów z DVBDream gdy chodzi o samo uruchomienie, ale ja go nie polecam. AltDVB jest najlepszy choć po angielsku.

 

PS

Czytając twojego posta nasunęło mi się pytanie: czy wiesz że aby oglądać np. Astrę to antenę ustawia się inaczej niż np. na HotBirda gdzie jest najwięcej polskich kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ohhhhh dziękuje bardzo bardzo i bardzo:) teraz postaram się zrobić wszystko wedłóg Twoich wskazówek mam nadzieje że wszystko bedzie OK jeżeli będę mieć jakiekolwiek pytania chyba mogę zwrócić sie o poradę??

 

jeszcze raz bardzo dziękuje:) pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

moje 3 grosze:) jesli masz mozliwość ustaw antene tak jak ktos z bloku w tym samym kierunku ten sam kąt etc:) myśle ze mozesz podpatrzec jak ludize mają ustawione anteny zwykle to ustawione na hot bird są:) profesjonalne ustawienie to koszt około 50zł:) i w niektórych przypadkach pomoga z karta satelitarna MOja następna uwaga dotyczy podłączenia do jakiego wejścia w karcie podpiołes satelite:)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jeżeli chodzi o wejscię jest to LNB IN bo jest jeszcze lnb out teraz jest jeszcze jeden problem zainstalowałem altdvb aleeeeee hmm pokazuje do wyboru tylko 2 karty skystak1 i skystar2 o co chodzi??

 

teraz to ja już sam nie wiem menadzer urządzeń czyta kartę ale jak otwieram program jest opcja wybierz karte i tu niespodzianka nie ma rzadnej karty w menadzerze jest taka nazwa " DVB TV 878 Digital Capture driver i DVB TV 878 Digital Tuner Driver" oprócz tego kodery - dekodery audio i video, kontroler VIA AC'97 Audio ( WDM) co to jest bo nie mam pojęcia:(

 

Edycja Mr. Orbita: Posty połączono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Napisałem wyżej że to co ważne jest w pozycjach Kontrolery wideo, audio i gier ora Urządzenia interfejsu HID. I wszędzie trzeba zaktualizować sterownik. Wszędzie gdzie jest tam w nazwie "dvb", w tych dwóch chyba też i z nimi trzeba też spróbować aktualizacji.

 

U mnie jest razem cztery w pierwszym (kontroler) i raz w tym drugim (HID) czyli trochę inaczej bo w kartach siec. nie mam nic.

 

Musi pisać po tej operacji że sterowniki są w wersji 1.2.3.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpakuj to co ściągnąłeś (trochę ponad 1MB).

Menadżer urządzeń (prawym na napisie Mój komputer który pojawia się po naciśnięciu na Start z lewego dolnego ekranu i tam właściwości), pojawi się okienko

Tam otwórz Menadżer

Znajdź tam coś z nazwą dvb (w kontrolerach o których pisałem i w HID)

kliknij dwa razy żeby pokazało się okienko Właściwości: DVBcoś tam

przejdź w ty okienku do sterowniki i kliknij aktualizuj sterownik

wybierz Nie, nie tym razem

wybierz Zainstaluj z określonej lokalizacji

w następnym okienku zaznacz Uwzględnij tę lokalizację i tam wskaż katalog ze ściągniętymi sterownikami (najlepiej podkatalog w tym katalogu - XP czy podobny)

kliknij dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie mogę znaleźć intervideo !!!!!!!! jak czytałem w programie dvb dream jest to potrzebne tak samo jak i elecard:( hmm elecard juz mam a co z intervideo??

 

ok zainstalowałem dvbDream kodeki są jakie są nawet nie wiem jakie:( ale na samej górze programu pokazuje się DVBDream v 1.3c - No Device ofline mogde!!!! co to znaczy?? jak ten problem rozwiązać??? a w altDVB nie działa wogóle jak zwykle mam do wyboru 2 karty skystar 1 i skystar 2 . karta jest w menadzerze i to jest własnie dziwne dlaczego nie czyta jej?? a progDVB to ładnie mówiąc złom:)

 

Edycja Mr. Orbita: Posty połączono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz w tym poście (wyedytuję) wrzucę ci cały program ze sterownikami. Mam innym model twinhana ale to chyba nie przeszkadza. Wrzucę AltDVB przygotowany do odbioru Cyfry+ czyli z wtyczką Poorman czy jakoś tak która w niczym nie przeszkadza.

Najpierw wejdź do katalogu Filters i kliknij na regall. Potem w programie: Settings, rozwiń menu DirectShow, kliknij na Graph-DVB-Main i tam musisz wybrać zestaw kodeków który będzie u ciebie działał, zależy jakie u siebie masz. Musisz jakieś mieć bo inaczej nic z tego. Wszystko będzie w porządku gdy mając sygnał z satelity nie zobaczysz u góry programu informacji na czerwono że coś jest źle z kodekami.

W dwoch środkowych rubrykach Video i Audio Postprocessor może nie być niczego.

 

http://rapidshare.com/files/21758675/AltDvb-Cyfra_.rar

 

Dziwię się że nie działa DVBDream. U mnie wystarczy ściągnąć z neta i chodzi. Nie miałeś opcji wyboru BDA Satellite przy pierwszym uruchomieniu? Co masz w menu Opcje-Urządzenia w tym programie?

Na pewno masz dobrą wersję np. ze strony:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&t=66&id=1942 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo

 

ściągnołem program otworzyłem i wszedłem w filtry kliknołem regall potem chciałem uruchomić kompa ale się zaciął i taki sam problem miałem w dvbDream otworzyłem były 3 opcje BDA Cable , BDA saletile i coś jeszcze klikałem na BDA satelite i znowu komp sie zacina musiałem zresetować:( co jest nie tak może coś robie źle może trzeba troszeczke zaczekać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...