Skocz do zawartości

Twinhan 1022a &VisionDTV


chiclets
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ustawiłem antenę narazie tylko tak udało Mi się otworzyć ALT DVB pojawia mi sie tam taki komunikat:

 

jjjkdjdra6.th.png

 

co to oznacza?? wiem że napewno trzeba coś zmienić jak wchodzę w graphedit jest tam insert filter nie wiem czy potrzebnie wchodzę jest tam dużo opcji i nie wiem nie chce tego ruszać zeby czegoś nie zepsuć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz AltDVB-Settings-rozwiń menu DirectShow-wybierz GraphDVBMain-wybierz:VideoDecoder,AudioDecoder, VideoRender i Audio Render (zaznacz coś co masz w systemie, ja mam Cyberlinki i OverlayMixer plus Default Wave Out). Reszta może być pusta. Wyjdź z Alta i wlacz ponownie. Być może jest to bład z powodu braku w systemie wybranego kodeka elecard ale nie jestem pewny.

 

Martwi mnie to SS2 bo to skrót od innej karty....

 

ps

Zarejestrowałeś filtry przez kliknięcie na reg coś tam w folderze filters?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, pardon. Przyjrzałem się reszcie poza czerwonym. Czyli karta jest wykryta poprawnie a to SS2 nie wiem od czego. A lista faktycznie nie teges.

Scan-prawy przyciski-Add Satellite-wybierz HotBirda-skanuj co ci pasuje, najlepiej najpierw Test Signal dla kilku zaznaczonych z prawej strony transponderów.

potem odznacz Data w tym okienku co widać na scanie bo to ci niepotrzebne, możesz też odznaczyć Pay bo to są kodowane kanały.

Szczegóły konfiguracji:

 

http://pc-dvb.net/alt.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok/ teraz mam cos nowego i dziwnego dla mnie nie wiem dlaczego ale zawsze mam z czymś problem:( zanim udzielicie mi jakiejkolwiek informacji..... zmieniłem satelitę na hotbird i bawiłem sie kablem w L na początku buło 12 % potem 40% za jakiś czas 98% ale Q cały czas 4% a czasmi 31% zmienia sie to tak gwałtownie że nie wiem jak to ustabilizować . i tutaj mam pytanie... co to jest LNB out?? do czego to służy?? te procenty to chyba przez talerz ale nie jestem pewien!!! może trzeba go inaczej ustawić jak zkanuje satelite pokazuje sie nO SIGNAL a jeżeli chodzi o transporder pokazuje sie tylko SCAN START i SCAN FINISHD nie znajduje NIC!! a w SIGNAL TEST wybrałem wszystkie transpordery i nie ma sygnały na żadnym!!!

 

Bardzo dziękuje za pomoć gdyby nie WY nic bym nie zrobił. a ta strona jest najlepsza na Swiecie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednej rzeczy. Pisałeś że ustawiłeś antenę. To ustawiłeś czy nie? Przecież dopóki jej prawidłowo nie ustawisz to nic z tego nie będzie. Może masz jakiś tuner w domu? Bo ja sobie nie wyobrażam ustawienia wg tego co pokazuje karta. Przynajmniej bez jakiegoś miernika sygnału ktorego na pewno nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy podobne odczyty masz z kilku częstotliwości? Jedna może być myląca. Poza tym tam masz listę z kilku satelit, jak widziałem na obrazku, więc wybierz jakąś inną i zobacz czy aby nie jest taki sam sygnał na innych satelitach, tzn. że karta wprowadza cię w błąd :)

Trochę małe to L. Nie jest czasem odwrotnie?

 

Ale skoro jest sygnał to powinieneś napisać czy znalazło jakieś programy a tylko nie ma obrazu. Wtedy pierwsza częśc mojego postu jest nieważna.

 

Jeśli tak to jak już pisałem wyłącz komputer z prądu i odłącz internet albo inne urządzenia korzystające z karty sieciowej. Ja to robię przyciskiem na routerze, takie same są chyba w neostradzie. Potem włącz komputer, włącz AltDVB i dopiero jak się pojawi obraz to możesz na nowo podłączyć internet przy włączonym komputerze. U mnie zawsze to pomaga jak tracę obraz i dźwięk mimo że mam sygnał. To wina konfliktu kart w kompie.

 

Lepszy byłby do takich zabaw DVBDream. Nie wiem czy ci chodzi.

 

Poza ty mam nadzieję że już ci na tych kodekach nie wyskakuje żadne czerwone info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
teraz wiem dlaczego wszystkie te programy nie działają!!! kiedy komputer czyta kartę jako DVB TV digital Capture Driver i i DVB TV difital Tuner driver w wersji sterownika 1.2.3.8 wszystkie te programy których urzyłem altDVB dvbdream progDVB my theatre ...... zacinają się!!!!!!!!!! ale kiedy przywracam je do orginalnego software DTV Audio controler i DTV video controler program przeczytał kartę i sie nie zacina ale tam nie ma nic JAK ZAWSZE teraz poblem jest gdzie?? karta bedzie działać z orginalnym sterownikiem?? czy może sformatować kompa i zacząć wszystko od nowa?? poprosi.ć kogoś kto się na tym zna żeby zainstalował kartę jak należy?? Nie znam takiej osoby:((

 

mam bardzo podobną sytuację... i dalej nie potrafię znaleźć rozwiązania, tzn. tuner sat działa mi jedynie wtedy gdy wyjmę kartę sieciową ze slotu PCI i na nowo włączę komputer... jeśli oba urządzenia są na PCI (wszystko jedno jaka kombinacja - próbowałem wszystkich możliwości) to wtedy jest błąd 10 sterownika DVB-TV 878 Digital Tuner Driver (pytajnik na żółtym tle w menedżerze urządzeń)... sterowniki DTV nie wyrzucają żadnego błędu, lecz nic na nich nie działa, ani progdvb ani dvbdream, etc... próbowałem też z różnymi przerwaniami w BIOSie, lecz to też na nic...

 

ktoś zna rozwiązanie mojego problemu?

 

pozdrawiam...

 

 

p.s. teraz już nie działa nawet jak wyjmę kartę sieciową - nie mam pojęcia co może być, próbowałem zainstalować sterowniki na świeżej instalce windowsa, ale to nic nie daje - mam błąd nr 10 i pytajnik przy digital tuner driver :( pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...