Skocz do zawartości

Twinhan 1022a &VisionDTV


chiclets
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to się zaciął? Po kliknięciu na ikonę programu AltDVB????

 

Jeśli w DVBDream są te trzy opcje z BDA w nazwie to wszystko powinno być OK, tzn. program po chwili powinien się uruchomić.

 

Czy masz w Menadzerze te pozycje:

 

Kontrolery dźwięku, wideo i gier:

DTV-DVB Analog AvStream Crossbar

DTV-DVB Analog Video Capture

DTV-DVB DVBS BDA Capture

DTV-DVB DVBS BDA Tuner

 

Urządzenia interfejsu HiD:

DTV_DVB IR Decoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm po raz kolejny sprawdzam i nie ma:(( czyli jednak zrobiłem cos nie tak mam tylko DVBtv 878 digital capture driver i to samo tylko na końcu turner driver jeżeli chodzi o HID 2 razy " urządzenie USB interfejsu HID " wszystkop:((

 

zacina sie cały czas komp:( jak włączam albo altDVB albo dvb Dream

 

Edycja Mr. Orbita: Posty połączono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy spełnia wymagania techniczne? W książce od twinhana jest procesor 1,5GHz, min. 256MB, karta graf. min.32MB.

Ja bym zainstalował directx

http://www.dobreprogramy.pl/index.php

a potem program EasyCleaner i w nim skorzystał z opcji typu Wyczyść rejestr, ewentualnie też z Usuń niepotrzebne, ale to w ostateczności. Poza tym jednym ze sposobów może być próba przełożenia karty do innego slotu oraz odłaczenia na początku kabla od satelity żeby zobaczyć czy nic się nie zmieni.

 

Czy zacina się znaczy że przestaje reagować czy tylko chodzi ale po malutku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam cos takiego procesor celeron 1.0 GHz , ram 128 , VGA 64Mb to znaczy że karta jest bezurzyteczna?? :cry:

 

na opakowaniu do kart sa następujace wymagania:

 

1. windows 98, ME, 2000, XP ja mam XP

2. 500MHz albo szybszy ja mam 1.0 GHz

3. 128 ram mam taką samą

4. VGA card 8 MB najmniej ja mam 64MB

5. Karta dżwiękowa mam

6. directX 1 albo wyżej instaluje

7. talerz i LNB mam

 

i co teraz??

 

Edycja Mr. Orbita: Posty połączone - jeśli chcesz coś dodać, a jeszcze nikt nie odpowiedział - edytuj post ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Mimo wszystko podejrzewam w każdym razie że nawet jeśli tak to nic nie powinno się dziać przy samym włączaniu programu, ale dopiero przy próbie oglądania bo wtedy dopiero procesor będzie miał pracę.

Nie zarykowałbym stwierdzenia że będzie to dobrze chodziło.Popatrz jaki są wymagania kompa w tej samej książce ale w części angielskiej (ciekawe że różne :) ): procesor 2GHz, RAM=512MB. Ale program powinien się uruchomić. Najwyżej będzie już po włączeniu widać że obraz szatkuje bo sobie komputer nie radzi, tak jak u mnie na HDTV gdzie trzeba min.3,5GHz i 1GB RAM-u.

 

Jeśli masz te składniki w Menadżerze, jeśli masz w ogóle w DVBDrem opcję wyboru BDA Satellite to na 90% karta jest zainstalowana poprawnie i zawieszanie się komputera to wina bałaganu w systemie. Spróbuj zrobić to o czym pisałem wyżej.

Tu ci nic więcej nie poradzę bo ja nie umiem korzystać z dziennika zdarzeń w windowsie żeby wyczaić co jest powodem zawieszania się. Czy masz np. jakąś w miarę nowoczesną grę i chodzi? Czy komputer potrafi odtworzyć jakiś zwykły film? Bo jeśli nie to cudów nie ma i skoro nie możesz odtworzyć na nim nawet żadnego filmiku to i karta nie będzie działać.

Ja zawsze w takiej sytuacji instaluję system od nowa i mam święty spokój. Mam na dysku mało programów, godzina instalacji i gotowe.

 

 

 

OK, czyli powinno być dobrze bo widocznie moja karta ma większe wymagania. Mam inną. Niepotrzebnie się rozpisywałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jeżeli chodzi o directX?? zainstalowałem otworzyłem setup i zakończyłem instalacje i nic nigdzie tego nie mam oprócz tego że jest tam mnóstwo zip. file i nie wiem który otworzyć!!! w program files jest directX otwieram pojawia się ikona setup. otwieram!! i nic?? dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zainstalowałeś przez setup ze ściągniętego katalogu to już wystarczy. Tylko się zastanawiam czy na pewno dobrze to zrobiłeś bo w katalogu Program Files nie mam żadnego folderu DirectX. Normalnie powinno się zainstalować i jak klikniesz w okienku na OK to niespodziewanie komputer się zrestartuje co jest normalne. Wtedy wiadomo że zainstalowałeś. Jeśli nic takiego nie było to znaczy że nie masz zainstalowanego.

 

Zresztą wpisz w oknie pomoc i obsluga techniczna "directx" i uruchom sprawdzanie czy jest directx (narzędzie diagnostyczne directx) . Ta "Pomoc i..." powinna być koło przycisku panel sterowania (naciśnij Start)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEŻELI CHODZI O DIRECTx już jest zainstalowany zainstalowałem nawet ten easyCleaner i wyczyściłem wszystko co było do wyczyszczenia:) natomiast program AltDVB cały czas się zacina. mogę zainstalowac My Thearte ale to by działało czy bedzie tak samo bedzie się zacinac. Byłoby dobrze gdyby spowalniał komputer ale nieee on się zacina myszka nie chodzi nic nie działa zawsze trzeba go zresetowac nawet raz czekałem może by sie odblokował ale trwało to około 40 minut i nic:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że odinstalowałeś to co zainstalowałeś z płyty.

 

Najpierw proponuję jeszcze doinstalować software do tej karty:

http://www.twinhan.com/download_driver&software.asp Pewnie ten czwarty od góry.

Jeśli to nic nie da to proponuję przełożyć kartę w inne miejsce. Jeśli to nic nie da to ją odinstaluj, tzn. odinstaluj sterowniki w podobny sposob jak je instalowałeś (to samo okienko) i zainstaluj jeszcze raz.

Możesz też sprobować wyłączyć internet, może to coś da.

Jeśli to nic nie da to pewnie pozostanie tylko sformatowanie dysku i instalacja systemu od początku.

 

Możesz sprobować z Mythatre ale czy to coś da to nie wiem.

 

Chyba że ci sie chce zrobic takie tricki: pootwieraj Menadżer urządzeń, rozwiń menu z kontolerami wideo i dźwięku, kliknij też na którąś z pozycji i wyślij na http://www.fotosik.pl to się przygladnę. Tak to ma wyglądać:

7484f1aea0dbbde8m.jpg

Kliknij na ten obrazek. To jest opcja "Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze)"

Tak to się robi:

1. otwierasz te okienka żeby je było widać na ekranie

2. naciskasz na klawiaturze PrintScreen (PRtScr-zazwyczaj na gorze klawiatury, nad strzałkami)

3. Wchodzisz do Start a tam Akcesoria i otwierasz program Paint

4. Klikasz myszka na białym i wciskasz Ctrl-V

5. Zapisujesz obrazek jako .jpeg

6. Przesyłasz go na stronie http://www.fotosik.pl i piszesz link tu na forum

 

To samo możesz zrobić z ekranem Dodaj/usuń programy to zobaczę czy nie masz tam czegoś za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartadvb2vv6.th.jpg

 

 

to jest jedno

 

kartadvbod5.th.jpg

 

to jest drugie i jeszcze dodaj/usuń programy...

 

jhikuif3.th.jpg

 

 

jjjjvf3.th.jpg

 

 

oljkiibm8.th.jpg

 

tam trzebabyło się rejestrować a ja nie mam na to zbytnio czasu:)

w dodaj /usuń programy jest to inwencja twórcza mojego kuzyna który nicy jest informatykiem a tak mi sformatował kompa że mam to co mam:) ja niestety nie umiem tego robić ale chyba czas najwyższy się nauczyć jezeli chodzi o przełożenie karty juz próbowałem ją przełożyć i dalej jest to samo:(

 

Edycja Mr. Orbita: Po raz kolejny proszę edytować post jeśli chce się coś dodać, a nikt inny jeszcze nie odpowiedział - nie piszemy pod sobą po kilka własnych postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest tak ze po wlaczeniu karty do wideo czy podobnej komputer po prostu przestaje dzialac albo udaje sie lwaczyc jakis kanal a potem kanal idzie ale komp nie odpowiada to na 99% jest to problem z przeewaniami sproboje wlozyc karte w inny port PCI i napisz czy pomoglo

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć dlaczego masz tych urządzeń mniej niż ja. Czy na pewno zaktualizowałeś sterowniki przy każdym? Bo w pewnym momencie jest tak że zaktualizowanie któregoś z tych urządzeń spowoduje że Windows odnajdzie nagle kilka następnych. Nie dałeś też obrazka na którym byłoby widać jaka jest wersja sterownika.

Tu jest jak to wygląda po kolei gdy karta jest dobrze zainstalowana:

http://pc-dvb.net/dvbdream.htm

 

Czy tak było?

 

Jeśli tak to nie jest to wina złej instalacji bo komp widzi kartę i sterowniki, ale komputera. Może chodzi właśnie o to żeby ją przełożyć do innego slotu. Jak już pisałem najlepiej żeby slot niżej i wyżej karty były wolne. Odepnij też na początek na wszelki wypadek kabel od anteny.

 

 

A na fotosik.pl nie trzeba się rejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam nadzieję że te ostatnie słowa nie były do mnie:)

 

ok zmieniłem miejsce kary skoro mówisz że wszystko jest ok to co wkońcu jest żle ?? próbowałem otworzyć altdVB i cały czas ię zacina:( juz sam nie wiem naprawiłem cały system teraz komp jest o wiele szybszy i nie ma w nim śmieci:) również się zastanawiam dlaczego ty masz tyle rzeczy w koderach a ja nie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wiem dlaczego wszystkie te programy nie działają!!! kiedy komputer czyta kartę jako DVB TV digital Capture Driver i i DVB TV difital Tuner driver w wersji sterownika 1.2.3.8 wszystkie te programy których urzyłem altDVB dvbdream progDVB my theatre ...... zacinają się!!!!!!!!!! ale kiedy przywracam je do orginalnego software DTV Audio controler i DTV video controler program przeczytał kartę i sie nie zacina ale tam nie ma nic JAK ZAWSZE teraz poblem jest gdzie?? karta bedzie działać z orginalnym sterownikiem?? czy może sformatować kompa i zacząć wszystko od nowa?? poprosi.ć kogoś kto się na tym zna żeby zainstalował kartę jak należy?? Nie znam takiej osoby:((

 

kiedy zainstalowałem My theatre program pokazał taka wiadomość " Stetup LNB " czy LNB to nie jest czasme antena z talerza?? co to znaczy setup LNB??

 

Edycja Mr. Orbita: posty połączone. Po raz ostatni proszę edytować posty, gdy chce się coś dodać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kolega opowiadal o karcie ktora do jednego progamu musiala miec jedne strowniki a do drugiego programu musiala miec inne sterowniki zaistalowane wiem ze wtedy robil dosc ciekawy przekret ze w sterownikach zmieniach klucze rejestru tak zeby przy istalacji rzucal do rejestru urzytownika a nie ogolnego i tak dla jednego uzytkownika instalowal sterownik jeden a dla innego drugie. W sumie tu moze byc cos podobnego do tej sytulacji. Polecam poszukac na grupach dyskusyjnych (takze angielskich) a jasli sie nic nie znajdzie to reinstalacja systemu i proby odnowa. Swoja droga w windowsie po jakims czasie przestaje dzialac duzo rzeczy. Ostatnio mialem rekord 2 lata uzytkowania XP system nawet spoko dzialal ale dbalem o niego :D

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co masz napisane w tym okienku Mytheatr:

prawym na ekranie i Ustawienia

Co jest napisane w okienku Sprzęt?

 

Nie jest tak ze na tych innych sterownikach na pewno nie będzie działało. Różnie to bywa.

Ale to tylko wina systemu. Ja przedwczoraj zainstalowałem nowy i wszystko chodzi jak w zegarku po 10 minutach od rozpoczęcia instalacji karty.

 

PS

Jak zobaczysz tam napis o jakim myślę to ci napiszę resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? Próbowałeś w ogóle czy masz sygnał z satelity? Przecież inaczej nic nie zobaczysz.

Prawym na ekranie-Skanowanie-wybierz satelitę na którą ustawiłeś antenę i przeszukaj, jak będzie pisało że nie znaleziono żadnych kanałów po ponownym przeszukaniu paru transponderów to możesz przerwać bo już nic nie znajdziesz z powodu braku sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, ale jak pisałem nie wiem jakim sposobem ustawisz antenę wg wskazań z karty. Będzie to bardzo trudne a w Mytheatre niemożliwe bo tam chyba nie widać poziomu sygnału. Może spróbuj skopiować do katalogu devices w AltDvb to co jest w katalogu Drivers w MyTheatre i zobacz czy przy włączaniu AltDVB będziesz mógł wybrać te sterowniki które ci chodzą. Bo w AltDVB łatwiej znaleźć sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...