Skocz do zawartości

Formuła 1


skr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Może ktoś mi wyjaśnić, o co chodzi z tym powrotem Schumacher (M.) do F1 w zespole Mercedesa? Wczoraj trąbili o tym na n-tv, ale nie mogłem akurat uważnie oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nic nie chodzi. Mercedes czeka na podpis Szumiego pod kontraktem dla kierowcy. Jeśli podpisze to w 2010 roku bedzie kierowcą nr 1 w Mercedesie.

Na razie jest oczekiawnie. A czy 41 letni człowiek zda wszystkie testy to też niewiadoma.

Tak samo na dzień dzisiejszy nie wiadomo co z Kubicą.

Jak Szumi nie podpisze a Renault zostanie sprzedany to Kubica idzie do Merca.

Jest jeszcze większy [beep] niż miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarno Trulli podpisał kontrakt z ekipą Lotus - taką informację podała The Associated Press, oficjalna prezentacja Włocha jako kierowcu Lotusa ma nastąpić podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Co do Schumachera to są tylko spekulacje pisma Focus i dziennika Bild, szczególnie dziennikarze z Bilda lubią się prześcigać w podawaniu nieprawdziwych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Czy tu wszyscy śpią? Przecież zaraz minie tydzień od tego, kiedy w n-tv było wydarzenie roku - na pasku SCHUMI KEHRT WIEDER i non stop trąbili o jego powrocie do F1!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że to oczywiste. Ten transfer ciągnął się jak flaki z olejem i zakończył się zgodnie z oczekiwaniami. Choć ja na początku byłem sceptyczny czy do tego w ogóle dojdzie.

Mnie bardziej ciekawi czy te zamieszanie wokół Kubicy i Renault to na serio czy czysty piar i marketing. Coraz bardziej uważam że to drugie a całe zamieszanie to po prostu efekt sezonu ogórkowego w F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ważne kto będzie drugim kierowcą Renault. Jeśli jakiś totalny nowicjusz to wiele nie pomoże w ustawieniach samochodu. Jak ktoś dobry to i samochód lepiej ustawią i cały zespół będzie zdobywał więcej punktów a co za tym idzie i kasy a co za tym idzie i będą szanse na poprawki samochodu w trakcie sezonu. Pewnie partnerem będzie ten Chińczyko-Holender albo d'Ambrosio.

Heidfeld ma dylemat, jeśli w ogóle ma. Iść do Saubera i prawdopodobnie być kierowca numer 1 ale numerem 2 będzie Kobayashi, który przyprowadził sponsora i rewelacyjnie jeździł ostatnie wyścigi. Czy iść do Mercedesa jako kierowca rezerwowy i liczyć że Schumacher nie wytrzyma trudów sezonu. Może się okazać że Kobayashi pobije go na głowę a Schumacher jest dobrze przygotowany fizycznie do sezonu. Przypuszczam że teraz jedynym celem Nicka jest wygranie GP. Tyle startów i zero wygranych. Troche obciachowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale w miarę ważna informacja ;)

 

[quote name="portal www.formula1.pl"]Kibice na całym świecie, którzy od lat z niecierpliwością czekają na transmisje swojej ulubionej dyscypliny sportowej w rozdzielczości HD w sezonie 2010 ponownie zawiodą się.

 

Znana reporterka BBC, Lee McKenzie, na swojej stronie w serwisie Twitter.com napisała, że FOM zaoferuje nadawcom format HD najwcześniej w sezonie 2011.

 

Format HD, czyli telewizja wysokiej rozdzielczości, powoli staje się codziennością. Rozgrywki NASCAR są transmitowane w High Definition już od sześciu lat, podczas gdy najbardziej zaawansowany na świecie sport nadal nie jest w stanie dostarczyć swoim kibicom przed telewizorami obrazu na jaki zasługują.

 

Trochę to śmieszne ale F1 jest w tyle za innymi seriami wyścigowym, takimi jak np. NASCAR, WTCC, F2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis internetowy Racecar Engineering twierdzi, że FOTA zawarła już wewnętrzne porozumienie, które zobowiązuje zespoły członkowskie do przestrzegania limitu pracowników i wydatków.

 

Od 1 stycznia 2010 roku zespoły zrzeszone w FOTA mogą podobno zatrudniać maksymalnie 250 osób, a w całym roku wydać nie więcej niż 50 milionów euro. W przyszłym roku mają być jeszcze ostrzejsze limity – odpowiednio 180 pracowników i 30 milionów euro.

 

Źródło tego serwisu miało powiedzieć: „Znacząca publikacja zajmująca się sportami motorowymi napisała, jak to Peter Sauber uratował zespół Sauber, mając wspaniały biznesplan obejmujący zredukowanie personel do 250 osób, ale każdy teraz musi tak zrobić!”

 

Restrykcje mają objąć wszystko, poza wynagrodzeniami, marketingiem i wydatkami na silniki, ponieważ jest to poza kontrolą.

 

Można powiedzieć że niewielka róznica. Fabryczne teamy mogą pompować kase a obejścia się znalazły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niby dlaczego ? Nick jest bardzo dobrym kierowcą, może nie jest materiałem na zwycięzcę ale jest dobry jako 2 kierowca który będzie stale punktował a wy pewnie myślicie że zły Niemiec będzie Kubicy w nocy psuł boli kombinerkami :crazy:. Polacy mają takie uprzedzenia do Niemców i Rusków...

 

Nick raczej nie będzie w Renault bo oni szukają pay-drivera a Nick nie ma jako tako sponsorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Nick jest dobrym kierowca to bym dyskutowal,jak dla mnie to i Kubica nie jest dobry.A dlaczego a chociazby dlatego ze w poprzednim sezonie bez przerwy mu cos przeszkadzalo w bolidzie jak nie jedno to drugie i tak w kolo macieju.A z tego co wiem to "kiepskiej tancownicy..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie rozśmieszaj mnie! Kubica jest jednym z najlepszych kierowców w stawce i tacy malkontenci i krzykacze jak ty tego nie obalą. A co, ma poklepywać wszystkich w teamie że bolid jest wspaniały i wspaniale się nim jeździ mimo że jest to crap ? Bolid BMW w zeszłym sezonie był crapem i taka jest prawda.

 

Zanim coś napiszesz zastanów się 2 razy. I jeśli cytujesz przysłowia to proponuję zastanowić się nad ich treścią

 

I podpowiem Ci coś.. źle wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...