Skocz do zawartości

Nastawienie Ant.


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim spojrzeć (z dachu) na okolicę i popatrzeć jak są sąsiednie anteny ukierunkowane. Potem tylko zabawa - lekko w prawo lub w lewo i nadsłuchiwać co niesie głos od domownika przy telewizorze. To łatwe i jakie proste. :wink:

 

Heh..ja tak robie, a czy ma może ktoś wykaz nadajników naziemnych w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam!

Mieszkam 20 km od warszawy na płd wschód. Od wielu lat miałem antenę siatkową, taka najzwyczajniejszą a obraz na każdym kanale (tvp1 tvp2 tvp3 polsat tvn tv4 puls) był bardzo dobry :) Nie było problemów z ustawieniem, mimo iz często się luzowała i trzeba było korygować. Udawało się to nawet bez pomocy kogoś przy telewizorze. Niestety szlag ją trafił i się zepsuła. Kupiłem identyczną (chyba) i zaczęły się problemy. Na początku nie mogłem jej ustawić, żeby wszystkie programy działały w miarę dobrze, aż po WIELKICH trudach coś zaskoczyło i już było ok. Potem znów cos się zepsuło Próbowałem już chyba wszystkie możliwe ustawienia, zmianę anteny, zmianę zasilaczy i wzmacniaczy i NIC. tvp1 nie odbiera praktycznie wcale reszta sieje się ale powiedzmy że da się oglądać. I jest to najlepsze możliwe ustawienie. Wszystkie anteny na bloku są ustawione w tym samym kierunku. Nie mam już pomysłu co z tym zrobić. Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj całkiem bez wzmacniacza (wyjmij płytkę antenową, a wtyczkę do telewizora zmień na zwykłą). Jak to nic nie da to kup antenę kierunkową typu ATX-55 lub ATX-91, siatka nie była najlepszym wyborem ze względu na słabą kierunkowość, co powoduje zbieranie sygnałów z innych kierunków i w efekcie występują zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zobacz czy po wpięciu wzmacniacza do prądu pali się dioda (o ile ten model ma diodę) - jeśli nie, lub bardzo słabo - masz zwarcie na kablu.

 

2) Co zepsuło się przy starej antenie? Być może da radę ją postawić - jeśli przekręcił się wzmacniacz to sprawdź, czy ten z nowej nie ma identycznych parametrów i może da radę go podmienić z tej nowej do starej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem na myśli czy nie występuje czasem zwarcie na kablu - wtedy uniemożliwi ono poprawną pracę wzmacniacza. Charakteryzuje się to zwykle nieświecącą lub słabo ściecącą diodą wzmacniacza (o ile dany model ma akurat diodę), ale jest on sprawny i jego wymiana nie pomoże.

 

Jeśli masz możliwość - sprawdź kabel.

 

Dziwne byłoby, aby podobna antena działała znacznie gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...