Skocz do zawartości

Awarie i problemy techniczne po stronie Polsat Box


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo że w Iranie jest zle i dzieje się niedobrze itp itd...Jak robią ich w ciula i zagłuszają sygnał to czemu my mamy za to odpowiadać nie mając dostępu do jednych z ciekawszych kanałów w CP?

Przynajmniej by się jakoś oficjalnie wytłumaczyli a tu nic...Poniżej krytyki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tylko kto ma się tłumaczyć CP? Zakłócenia są spowodowane przyczynami niezależnych od CP. Więc teoretycznie nic nie muszą robić. Później najwyżej CP może oczekiwać jakiś rekompensat od BBC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC Worldwide Channels poinformował, że widzowie mogą mieć problemy techniczne z odbiorem polskich wersji kanałów BBC, które dostępne są m.in. w Cyfrowym Polsacie. W komunikacie nadawcy czytamy, że satelita Hot Bird – 13E, z której emitowane są kanały, jest celowo blokowana przez Iran.

 

Próby blokowania zostały podjęte przez Iran, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się informacji o kwestionowanych wyborach prezydenckich, które komentowane są na kanale BBC Persian. Blokowanie sygnału BBC Persian ma bezpośredni wpływ na zakłócenia w odbiorze kanałów telewizyjnych w naszym kraju, w tym tych z oferty Cyfrowego Polsatu: BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle, CBeebies i Wedding TV, które znajdują się na tym samym transponderze, co BBC Persian.

 

Problemy z odbiorem mają mieszkańcy Europy, Iranu oraz Bliskiego Wschodu. Przypomnijmy, że kanały BBC i Wedding TV nadawane są z transpondera nr 130 satelity Hot Bird 6 – 13E o częstotliwości 11,117 GHz, pol. V SR=27500 FEC=3/4.

 

Nadawca zapewnił, że razem ze spółką Eutelsat podejmuje działania, które mają na celu jak najszybsze zażegnanie powstałej sytuacji, a także przeprosił za wszystkie niedogodności. Podkreślił również, że blokowanie sygnału jest sprzeczne z międzynarodowym prawem komunikacji satelitarnej.

 

info: http://tvpolsat.info/news.php?readmore=1872

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC Worldwide Channels z przykrością informuje, że niektórzy widzowie mogą mieć problemy techniczne z odbiorem kanałów BBC w Polsce. Zakłócenia te wynikają z elektronicznej blokady satelity nadającej sygnał kanału BBC Persian do Iranu. Próby blokowania sygnału BBC Persian mają bezpośredni wpływ na zakłócenia w odbiorze kanałów telewizyjnych w Polsce, w tym kanałów tematycznych BBC. Problemy z odbiorem stacji mają mieszkańcy Europy, Iranu oraz Bliskiego Wschodu. Zapewniamy wszystkich widzów, iż BBC Worldwide Channels podejmuje działania mające na celu jak najszybsze zażegnanie powstałej sytuacji. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

 

źródło: biuletyn CP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że niezbyt w temacie.

Zobaczcie co się stało z jakością obrazu TVP1 i TVP2 w CP. Jakość uległa poważnemu pogorszeniu ok. godz. 18:30, przed tym obraz zanikał i zacinał się. Znowu pobieranie z anteny naziemnej ?

Także jakość TVP Info z tp CP uległa pogorszeniu, tak jakby też pobieranie z anteny naziemnej, czy to wszystko ma związek z tym, że nad Warszawą przeszła burza ? :/

 

Godz. 19:54 jakość kanałów została poprawiona prawdopodobnie była to wina burzy nad Warszawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od pewnego czasu okropnie spadl mi sygnal Pakietu polsatu (Polsat, Polsat sport, Tv4 itp). Czasem jest tak niski ze zaczyna szukac sygnalu lub leci audio i obraz jest stopklatka. Co jest dziwne to chyba nie jest wina typowo anteny i jej ustawienia (co poczatkowo podejzewalem) gdyz na TVN'ach i innych programach sygnal mam z duzo wieksza moca?

 

Co jest grane Panowie spece :smile:

 

Z góry dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sygnału z tp 12188 i 12284 co sie dzieje?

 

Wtym czasie nad Warszawą przeszła nawałnica, po prostu MASAKRA dawno czegoś takiego nie widziałem... Spadło tyle wody że ulice były nieprzejezdne, waliło piorunami że hej :)

Stąd ta przerwa w nadawaniu i wcale się nie dziwie, mogli stracić sprzęt warty miliony, po zatem w tę nawałnicę nawet radio i GPS mi nie działał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu okropnie spadl mi sygnal Pakietu polsatu (Polsat, Polsat sport, Tv4 itp). Czasem jest tak niski ze zaczyna szukac sygnalu lub leci audio i obraz jest stopklatka. Co jest dziwne to chyba nie jest wina typowo anteny i jej ustawienia (co poczatkowo podejzewalem) gdyz na TVN'ach i innych programach sygnal mam z duzo wieksza moca?

 

U mnie jest identyczna sytuacja, wszystkie kanały z grupy Polsat (11158V) mają bardzo słaby sygnał, i czasami wyskakuje "szukam sygnału" :( . Też nie mam pojęcia co się dzieje. Na innych kanałach problem nie występuje, a wręcz przeciwnie, TVN-y to nawet dobijają prawię do max-a zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo :/ słaby sygnał na Polsacie, TV4. Polsat2, Polsat Sport, a jeszcze gorszy sygnał jest na Vivie, MTV i VH1.

Teraz jeszcze jak są burze te kanały leżą i działają tylko TVNy na których o dziwo jest bardzo dobry sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W boku jak zwykle powiedzieli ze to wina ustawienia anteny. Jak powiedzialem ze to samo sie nagle zaczelo 2-3 tyg temu u wielu osob + tvny itp kanaly maja sygnal duzo lepszy to pani nadal twierdzila ze to wina anteny . Rece opadaja. :evil:

Dokładnie kolego lepiej nie ruszajcie anten ja ruszyłem myśląc że mi się uda ustawić i teraz ciężko łapie VH1,MTV i VIVE o kanałach BBC nawet nie wspomne :( a wszystko zaczeło się od-kąd Polsat wypuścił nowe oprogramowanie (wer. 160) (mam tuner samsunga s305g płace już po umowie) a później jak przyszły te burze :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pogoda robi swoje ale u mnie problemy zaczeły się odkąd zaktualizowałem sobie oprogramowanie tuner padł gdy poszedłem do sklepu gdzie kupiłem tuner a tu takie zaskoczenie 3 klientów również z tunerami samsunga s305g już stoii w kolejce :lol2: gdy kolejka doszła do mnie poprosiłem żeby mi zmienili oprogramowanie na wersje 153 (nowe 160) to powiedzieli mi że w serwisie nie zmieniają :censored: to po co ten serwis :roll: se myśle ale dobra po 3 tyg. tuner wrócił przyszły burze ruszyłem anteną i teraz mam brak albo zakłócenia sygnału na kanałach MTV,VH1,VIVA,BBC :/:censored: nie pomaga restart tunera, wgrywanie od nowa kanałów i ponowienie sygnału ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja tez mialem ten problem po aktualizacji oprogramowania, bylem z tunerem w serwisie okazalo sie ze idzie, problem byl w konwerterze, ktory sie spalil i trzeba bylo kupic nowy dobrze ze tylko 20zl kosztuje, i teraz mam nowy i juz wsyzstko dobrze chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...