Skocz do zawartości

Koszty w roamingu z kraju do nr krajowego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępie: jeżeli niewłaściwy dział, proszę o przesunięcie tam gdzie trzeba, ale może niekoniecznie od razu do kosza ;)

 

Pytanie: jeżeli dzwonię z numeru krajowego, oraz znajdującego się w kraju, do numeru także krajowego (załóżmy nawet należącego do tej samej sieci kom.), ale który, że tak napiszę: akurat wyjechał za granicę - jakie ponoszę koszty? Jak za połączenie krajowe, czy już roaming?. W drugą stronę, tzn. połączeń wykonywanych (i odbieranych) za granicą sprawa jest dla mnie oczywista.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dzwonisz z Polski na polską "komórkę" znajdującą się za granicą, a więc w roamingu to za takie połączenie ponosisz opłatę taką samą, jakby ta "komórka" była w Polsce i zalogowana do swojej sieci macierzystej. Czyli po prostu płacisz normalnie, jak za połączenie krajowe. Resztę, czyli różnicę pomiędzy połączeniem krajowym, a międzynarodowym z tytułu znajdowania się twojego rozmówcy za granicą, pokrywa osoba będąca za granicą i odbierająca tam to połączenie. Dawniej opłata za odebrane połączenie w roamingu to była z reguły stawka za połączenie międzynarodowe z Polski do kraju, w którym znajduje się nasz rozmówca plus opłata za połączenie krajowe w Polsce. Były to tzw. stawki operatorów. Obecnie obowiązują z góry ściśle określone, "sztywne" stawki za tego typu połączenia (tzw. Eurotaryfa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odbiorca płaci za odebrane połączenie zgodnie ze stawkami roamingu, a Ty płacisz jak za krajowe.

 

 

Gdy dzwonisz z Polski na polską "komórkę" znajdującą się za granicą, a więc w roamingu to za takie połączenie ponosisz opłatę taką samą, jakby ta "komórka" była w Polsce i zalogowana do swojej sieci macierzystej. Czyli po prostu płacisz normalnie, jak za połączenie krajowe. 

 

Ok, właśnie o to mi chodziło. Tzn. w sumie też tak myślałem, bo przecież mogę nie wiedzieć (i często nie wiem) gdzie Odbiorca się znajduje, więc dlaczego miałbym ponosić wyższe koszty. Ale jakoś nie mogłem znaleźć jasnej odpowiedzi w cennikach operatora. 

 

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

 

P.S. A pytałem dlatego, że w billingu znalazłem sporo droższe połączenie na nr wyglądający na jedną z sieci krajowych, chociaż wg. cennika stawka do tejże sieci powinna być niższa. Dlatego pomyślałem, że może ma to jakiś związek z roamingiem i zagranica. Jednak będę musiał  wyjaśnić "o co kaman" ze swoim operatorem, choćby z ciekawości. 

 

------------

EDIT

No i wszystko jasne. To było połączenie do Play, do którego mam wyższą stawkę. Myślałem, że już to znieśli. W dodatku ściągnąłem i patrzyłem w niewłaściwy cennik. Zatem sam sobie zamieszałem i w dodatku coś uroiłem z tym roamingiem, mea culpa. 

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, właśnie o to mi chodziło. Tzn. w sumie też tak myślałem, bo przecież mogę nie wiedzieć (i często nie wiem) gdzie Odbiorca się znajduje, więc dlaczego miałbym ponosić wyższe koszty.

 

Dokładnie!

No i właśnie dlatego opłaty za połączenia na "komórki" są rozliczane w taki, a nie inny sposób. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...