Skocz do zawartości

Jakie piwo krajowe jest najlepsze oraz inne


gruby4567
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, kisiel95 napisał(a):

Piwo zagraniczne to w ogóle zupełnie inne piwo.

Jest masa dobrego, polskiego, kraftowego piwa. Większość ludzi patrzy przez pryzmat Tyskiego, Lecha czy innych koncerniaków. Także ja jestem zdecydowanie za polskim piwem, ale jak wiadomo piwa jeden do jednego porównać się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
9 godzin temu, Darek z Ozimka napisał(a):

Ostatnio próbowałem "Perłę Pils" i szczerze? Nie polecam, takie mdłe w smaku (nie czuć chmielu), nadal pozostanę przy piwie "Kasztelan Mocny".

Spróbuj Perłę Chmielową jeśli lubisz czuć chmiel. ;)

 

Mi ostatnio z tych tańszych piwek podszedł Kasztelan Niepasteryzowany. Zimny wchodzi jak złoto. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Polska stoi jednym z najlepszych kraftów na świecie jakiego cała europa może nam pozazdrościć.

Moje ulubione gatunki są bardzo skrajne, z jednej strony mocne Stouty, RISy czy Portery mające często ponad 10% a z drugiej Soury i inne mocno kwaśne i owocowe w których Bryluje Browar Funky Fluid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie lokalne specjały to maja swoją odrębną kategorie czyli Piwa Regionalne / Lokalne. Są one nawet lepsze od Krafotwych bo są to Browary z  tradycjami, jakość tak samo dobra jak Krafty i o niebo lepsza od "Kompanijnych Szczochów" z Koncernów. A największy atut to cena, w okolicach 5-7 zł można coś dobrego złapać a nie tak jak przy Kraftach, że poniżej 10 się nie zejdzie bez promki.

Edytowane przez Kiler
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do promek to często w sklepach są kosze z przecenami i tam można chwycić super piwo w super cenie jak się zbliża termin ważności. ;)

 

Co do piwek to ostatnio, ponownie piłem piwa z browaru Rampusak. ;) Piłem dwa rodzaje w pięknych 1.5 litrowych butelkach. :D Dla mnie piwo nie do podrobienia.

 

https://pl.wander-book.com/wycieczka/4444-browar-rodzinny-rampusak-w-dobrusce.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2024 o 05:57, Kiler napisał(a):

Co do promek to często w sklepach są kosze z przecenami i tam można chwycić super piwo w super cenie jak się zbliża termin ważności.

U mnie w Ozimku w pobliskich sklepach nie ma takich koszy z przecenionym piwem z krótką datą ważności, ale ja i tak zawsze jak wybieram piwo, to zwracam uwagę na to, żeby miało jak najdłuższą datę ważności.

 

Czy ktoś z Was pił kiedyś piwo "Miłosław & Makłowicz ArcyIPA"? Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie kupno tego piwa w celu degustacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Darek z Ozimka napisał(a):

 ja i tak zawsze jak wybieram piwo, to zwracam uwagę na to, żeby miało jak najdłuższą datę ważności.

 

 

Nie każdy rodzaj piwa po przekroczeniu terminu ważności traci na smaku. Piwa ciemne i o wyższej zawartości alkoholu mogą być przechowywane w zimnych, ciemnych pomieszczeniach nawet kilka lat. Zyskują one wtedy dodatkowe aromaty, np. owocowe. Piwo powinno być przechowywane na stojąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Darek z Ozimka napisał(a):

U mnie w Ozimku w pobliskich sklepach nie ma takich koszy z przecenionym piwem z krótką datą ważności, ale ja i tak zawsze jak wybieram piwo, to zwracam uwagę na to, żeby miało jak najdłuższą datę ważności.

 

Czy ktoś z Was pił kiedyś piwo "Miłosław & Makłowicz ArcyIPA"? Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie kupno tego piwa w celu degustacji.

Nawet niezłą IPA i Piwo ogólnie jak na Miłosław, jest jednak wiele lepszych IP od Pinty czy Nepomucena. Akurat z Ipami nie pomogę za bardzo bo IPY i APY to totalnie nie moje klimaty akurat smakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bushiken napisał(a):

Nawet niezłą IPA i Piwo ogólnie jak na Miłosław, jest jednak wiele lepszych IP od Pinty czy Nepomucena. Akurat z Ipami nie pomogę za bardzo bo IPY i APY to totalnie nie moje klimaty akurat smakowe.

Najlepsze Ipki są z Browaru Trzech Kumpli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...