Skocz do zawartości

Ferguson 7318 i niskie SR


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Może moje pytanie wyda się nie na miejscu ale nigdzie nie mogę znaleźć jakie SR obsługuje Ferguson 6318 lub 7318 UCI. Jestem zainteresowany tymi tunerami i chciałbym na którymś z nich odebrać kanał TV3 Slovenija (Amos, 11328 H, SR 3350) ponieważ jest na nim Liga Mistrzów. I przy okazji - jaki talerz muszę mieć aby "sięgnąć" Amosa? Mam na razie po cyfrze ale czy starczy czy potrzebny większy?

Z góry dzięki wszystkim za pmoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson odbiera ten kanał bez trudu. Nie wiem jakie jest dokładnie dolne SR dla Fergusona, ale np. odbieram TMT z SR=2200. Chyba odbierałem coś poniżej 2000. Antena od Cyfry+ może nie wystarczyć, ale lepiej sprawdzić bo ja mam sygnał tak samo silny jak z HotBirda. To też zależy od miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć tak co do centymetra. Ja bym zaryzykował że wystarczy 80 cm bo u mnie (podkarpacie) sygnał jest b.mocny na 1.2m, ale najpierw trzeba sprawdzić na tej antenie od Cyfry+. Np. jeśli na najmocniejszych transponderach skierowanych na Europę sygnał będzie w miarę dobry to na większej antenie będzie tak samo na niskim SR z jakim nadaje TV Słowenia 3. Pasowałoby popróbować, np. na transponderach na których nadają Sportkluby (kodowane), Węgrzy czy HBO.

Poza tym nie wiem czy ten kanał nadaje od dawna i czy nie będzie zakodowany bo w epg jest napisane "Test".

 

Może się jeszcze ktoś wypowie co do wielkości czaszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem odbiór na 60 cm. TV3 i TMT odbierały, jednak sygnał był "taki sobie" więc proponuję antenę co najmniej 70 cm. i to dokładnie ustawioną :)

Nie zapomnij o odpowiednim skręceniu (skew) konwertera, dla Częstochowy będzie to 17.75° w prawo (patrząc zza anteny). Kąt elewacji: 27.89°

Amosa najlepiej szukać tunerem analogowym (jest kilka w analogu z pobliskiego Atlantic Bird-a) lub tunerem cyfrowym przy częstotliwości 11.260 H sr: 27500

 

Dyrek: skoro masz antenę wycelowaną w HB, to Rydzyk TV (który nadaje z Astry) odbierać nie będzie. Musisz zainwestować w Monoblocka lub dodatkowy konwerter na Astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc "taki sobie" miałem na myśli stabilny odbiór ale bez rezerwy na złą pogodę. Miałem tą antenę tak zamontowaną przez kilka dni (jesień zeszłego roku). Były też dni deszczowe, "zupełnie wcięło" TMT, ale nie pamiętam jak wyglądał wtedy odbiór TV3.

Zaznaczam, że nie sprawdzałem czy da się z tej anteny wycisnąć więcej mocy :)

Jak masz wolną antenę i konwerter to bierz się do instalowania, teoretycznie nie powinieneś mieć poważnych problemów z odbiorem, przy dobrej pogodzie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podziele moimi doświadczeniami odnośnie TMT z amosa.

 

Miałem problemy ze złapaniem tego kanału na małej antenie od starej wizji tv na Philipsie 6010 ale po wielkim trudzie ustawiania ręcznie - wkoncu sie udało. Co prawda podczas złej pogody czasami obraz szatkował. Dodam ze inne kanały z wyzszym SR chodzą bez probelmu nawet podczas złej pogody.

Teraz mam podłaczony inny tuner - relook 200s i wogóle nie mam problemu z tym kanałem, widocznie mniej czuła głowica tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...