Skocz do zawartości

Thomson TS-4


Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

A może masz antenę z zezem i DiseqC-iem ? Jeśli tak to Hotbird musi być na porcie A :-)

 

A jesli nie to może masz wyłaczone zasilanie LNB w Thomsonie albo sam dekoder jest uszkodzony i nie podaje napiecia na LNB 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt nic nie wie o jakimś nowym sofcie do tego tunera? Bądź możliwości ustawienia kanałów według własnych upodobań? Ostatnio zakupiłem cyfrę+ i dostałem ten dekoder w promocji za 1 zł bo strongi się im skończyły na sklepie może mi ktoś napisać ewentualnie który byłby lepszy pod względem funkcjonalności i programowania (wydaje mi się że trafiłem gorzej bo thomson nie ma disecqa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
Czyli nikt nic nie wie o jakimś nowym sofcie do tego tunera? Bądź możliwości ustawienia kanałów według własnych upodobań? Ostatnio zakupiłem cyfrę+ i dostałem ten dekoder w promocji za 1 zł bo strongi się im skończyły na sklepie może mi ktoś napisać ewentualnie który byłby lepszy pod względem funkcjonalności i programowania (wydaje mi się że trafiłem gorzej bo thomson nie ma disecqa)?

 

W sumie na Twoim miejscu bym poczekał z podpisaniem umowy, aż dostaliby Strongi, bo Mediasaty to w porównaniu ze Strongami staroć mało funkcjonalna... No chyba, że ktoś jest fanem tego typu tunerów i wie jak je usprawnić by była obsługa przełącznika i możliwość ułożenia własnej listy kanałów, ale to nie opowieści na ten temat i na to forum... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wstrzymać się z podpisaniem umowy już nie dam rady bo już po fakcie...zastanawiałem się czy będe mógł pójść do sklepu i wymienić dekoder bo wkońcu to z ich winy dostałem tego thomsona a promocja w sumie miała obejmować tego stronga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

No to ja bym zrobił tak. Poszedłbym do nich i powiedział, że tuner szwankuje i wymienią Ci na nowy... Nie powinni go sprawdzać, bo w C+ zawsze bez problemu wymieniali, albo uczciwie powiedz, że chcesz Stronga bo promocja była właśnie na ten tuner, a dostałeś inny... :wink:

 

Daj znać czy udało się to jakoś rozwikłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak właśnie zrobię pójdę do sklepu i spróbuje go wymienić...jeżeli się uda no to zobaczymy jak się będzie sprawował...jeżeli mnie nie będzie dalej satysfakcjonował to go opchnę na allegro, dołożę kasy i kupie coś lepszego...zrobiłbym tak nawet odrazu ale widzę że popytu na thomsona ts4p praktycznie żadnego nie ma w przeciwieństwie do stronga. Dzięki za opinię. Zobaczymy czy się wszystko uda.

 

PS: Właśnie zauważyłem jeszcze jeden poważny minus tego dekodera, a jest nim to że niemożliwe jest oglądanie kanałów FTA bez karty abonenckiej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TS4P i Stronga i z całym sercem polece TS4P.

 

Pisałem w kilku tematach czemu nie wziąłbym stronga.. ślamazarne EPG.. a wątpie że nowy soft to załatwi, jakość dźwięku .. itp itd.. stacje radiowe mają zostać zdebugowane w nowym sofcie.. wątpie że jakość dźwięku poprawią

W thomsonie jest wszystko wyraziste .. jest tylko jeden pasek na niektórych kanałach który może przeszkadzać co niektórym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to chętnie się zamienie za Thomsona.. nowiutkiego Stronga.. jest z połowy grudnia..

 

Dziadostwo jakich mało..

 

Wole 100 razy Thomsona..

 

A jeśli chodzi Wam o ulubione kanały to .. o co Wam chodzi ?

 

Przecież można zaprogramować wg siebie...

 

Na 1 np tvn na 2 np viva..

 

Chyba że chodzi Wam o co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tego nie rozumiem..

 

Chodzi o listę.. powiedzmy układam 3 listy kanałów potem wybieraj z której chce korzystac czy jak ?

 

Bo wg mnie to chodzi o liste którą się układa i wg niej potem zmieniamy guziki na pilocie.. co pod jaką cyfra jest..

 

Edycja RafiX: Skasowane zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dać znać czy udało mi się wymienić dekoder...w sumie dopóki wszystko szło to byłem gotowy jednak go zostawić lecz po kilku dniach pojawił się problem (gubił sygnał na niektórych kanałach) więc poszedłem do sklepu i chciałem go wymienić na tego stronga ale niestety strongów dalej nie mieli i dali mi znowu nowego thomsona :( no trudno niech już tak zostanie.

 

PS: Kupiłem kartę Skystar 2 która zaspokoiła moje wymagania. Teraz mogę cieszyć się odbiorem wszystkich kanałów które chciałem mieć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Czyli w sumie Cyfra+ chyba nie spodziewała się takiego zainteresowania Strongami... i znów mają ich albo za mało, albo widząc zainteresowanie abonentów postanowili opchnąć to co im zalega, czyli Thompsony :roll: Bo jak ktoś chce kupić to kupi nawet z TS4 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co lepszy Strong Wg Ciebie od TS4P :P ?

I nie to że może jest zainteresowanie Strongami co 50 % ludzi idzie kupić " satelite " i po prostu je dostaje..

Zresztą nie ma nic ciekawe w tym dekoderze.. zobaczymy co zmienią w nowym sofcie i czy naprawią wszystkie błędy..

Jeśli nie.. to trzeba jak najszybciej robić aukcje na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Tak się składa, że miałem TS4 i nic specjalnego w nim nie znalazłem. Strong daje większe możliwości... Własna lista kanałów, wyszukiwanie kanałów FTA, współpraca z przełącznikami... No to myślę, że Strong jest nowocześniejszy i bardziej bym go chciał posiadać niż TS4... Chociaż zawsze będę trzymał się tego. Lepiej mieć najgorszy tuner, ale swój niż to co daje C+ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Już dawno zwróciłem C+ tego ich TS4, bo uznałem iż wolę mieć swój sprzęcik... Najlepiej jak dla mnie do C+ pasuje Ferguson HF8800HD, lub młodszy braciszek :P HF8900HD-PVR :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

NWitam,

 

Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda sprawa dźwięku AC3 /dolby digital/ na stacji TVN na innych dekoderach?

Na moim dzierżawionym Thomsonie podłączonym do amplitunera przewodem spdif na TVN praktycznie nie ma dźwięku. Jeśli się pojawi jest przerywany co parę sekund. Czasami wygląda to inaczej. Na przykład dzisiejszy 'you can dance' nadawany w dd 5.1 cały czas odbierał idealnie. Ale gdy były przerwy reklamowe - sygnał wg mojego amplitunera DD 2.0 - dźwięku nie było wcale. Po programie dalej cisza. Identyczna sytuacja na TVN7.

Na Canal+ film, gdy film jest nadawany w AC3 nie występują żadne problemy. O co tu chodzi? Czy należy coś inaczej ustawić w parametrach Thomsona?

Jeśli nie - to czy jest możlwość odbioru dźwięku z TVN nie jako AC3 przez kabel spdif? Obecnie dekoder mam połączony z amplitunerem tylko przewodem spdif, co skutkuje brakiem foni na tym programie.

 

Proszę o ew. wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...