Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

liczni odbiorcy mieli z tym problemy< ale je rozwiązali:

1. lekko skęcić konwerter

2. sprawdzić czy w pamięci dekodera tp 11411 jest ustawiony jako S2 (w domyślnym ustawieniu było S1) a pozostałe parametry masz właściwe.

3 przeskanować ten tp.

4. usunąć z trybów kodowania innych providerów niż C+ czyli 68

po takich zabiegach dekodery chodzą (rady wzięte z forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej pomaga lekko 2-3 mm ruszyć anteną ( wygodniej konwerterem ), ja lekko klepnąłem ją od mojej lewej strony aby przesunęła się 2mm w prawo i wszystko działa OK. Jednak jakość zawsze ale to zawsze mam 70% ( po postach na forum wyczytuję że większość osób ma 80% ) mam antenę 60cm. Czy przy odbiorze programów HD może to nie wystarczyć ? ( Bo planuję zmienić dekoder na HD ). A i jeszcze jedno ja miałem problem z Canal+ Gol i Wekkend w wersji SD a nie tak jak tutaj wszyscy C+Film/Gol/Weekend w HD :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pora skończyć z mitem wielkich anten.

Ostatnio dostrajałem A100E z anteną po WizjiTV. Wprawdzie pogoda teraz dobra, ale na tak małej czaszy bez problemu (ze sporym zapasem sygnału) idzie C+Film z tp. 11411.

@przedmówco- sarkazm nie na miejscu. W ogromnym procencie anteny mamy ustawione wystarczająco do odbioru (acz nie idealnie) i takie drobne korekty dają rezultaty.

Np. ostatnio ustawiłem antenę na oko dla odbioru TNK HD,łapało wszystkie kanały), potem właściciel wrócił do CP i jego MINI wymagał korekty anteny (sam byłem zdziwiony ustawieniem po badaniu miernikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dalej problem z tym Canal+gol HD. Mam dekoder 9500 HD PVR oraz talerz 80. Standardowe parametry np 10892/h/27500 to intensywność 75 i jakość 99(tvp1). Wchodzę w ustawiania częstotliwości zerkam na 11411/h/27500 i intensywność jest 81 a jakość 0 i nie wyszukuje żadnych kanałów. Co mogę zrobić? Jakieś ustawienia w dekoderze mogą pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od około tygodnia posiadam Pace DSR 2221 i wszystko było ok do dnia w którym dokonywana byla zmiana godziny czyli niedziela. Od niedzieli moj pilot zwariował działa jak chce. Czasami muszę włączać dekoder przyciskiem na panelu przednim dekodera bo dekoder nie odbiera sygnału z pilota :/ po odłączeniu dekodera z gniazda sieciowego i ponownym podłączeniu pilot działa przez jakiś czas później pojawia się ten sam problem. Z pilotem jest wszystko ok był sprawdzany podejrzewam że przyczyna leży po stronie technicznej samego dekodera, czyli pewnie przy zmianie godziny wystąpiły jakieś problemy z softem i jest tak a nie inaczej :/ Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i dał sobie z nim radę ? Dodam że mieszkam w Anglii i nie uśmiecha mi sie odsylanie dekodera do Polski :/. Wersja mojego oprogramowania to 100/s10 cyf1.9 czyli z tego co sie orientuję raczej jest ono nie aktualne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od około tygodnia posiadam Pace DSR 2221 i wszystko było ok do dnia w którym dokonywana byla zmiana godziny czyli niedziela. Od niedzieli moj pilot zwariował działa jak chce. Czasami muszę włączać dekoder przyciskiem na panelu przednim dekodera bo dekoder nie odbiera sygnału z pilota :/ po odłączeniu dekodera z gniazda sieciowego i ponownym podłączeniu pilot działa przez jakiś czas później pojawia się ten sam problem. Z pilotem jest wszystko ok był sprawdzany podejrzewam że przyczyna leży po stronie technicznej samego dekodera, czyli pewnie przy zmianie godziny wystąpiły jakieś problemy z softem i jest tak a nie inaczej :/ Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i dał sobie z nim radę ? Dodam że mieszkam w Anglii i nie uśmiecha mi sie odsylanie dekodera do Polski :/. Wersja mojego oprogramowania to 100/s10 cyf1.9 czyli z tego co sie orientuję raczej jest ono nie aktualne :/

 

 

Nikt nic nie wie ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego postu ze strony 111, okazało się, że znowu padł mi konwerter (Quad Golden Interstar-204S Platinum X) - druga awaria tego samego konwertera na przestrzeni 1,5 roku. :twisted: Mam jakiegoś pecha, czy trafiłem na parszywą serię :?:

 

edit: czy możliwe jest , aby w/w konwerter nie radził sobie z częstotliwością 11411 H po przejściu na jakąś częstotliwość dvb-s2 z polaryzacją V :?: Tak u mnie to wyglądało na Pace PVR HD. Podłączyłem stary konwerter TWIN i problem nie występował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...