Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei Konwerter LMP01F suszyłem przez tydzień na słońcu bo po problemach z przełączaniem na astrę zdjąłem konwerter a tu niespodzianka woda w nim chlupocze a dokładnie w jego obudowie plastikowej wprawdzie konwerter nie kosztował majątku ale darmo też go nie dostałem.

Suszenie a później "obsmarkanie" silikonem pomogło i DSR przełącza poprawnie satelity Astra i Hot Bird - choć w pewnym momenice myślałem że spece z C+ wyłączyli w nowym sofcie Phillipsa sygnał DISEqC. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problemy z kanałami C+SPORT 2 , HBO 1 i 2 i comedy, HALLMARK , MOVIES 24 oraz 4funtv ... raz sa raz ich nie ma ,,, zauwazylem ze na HALLMARK czasami pojawia sie napis zielony z lewej strony u gory (NO Signal) tak jakby Cyfra miala problem ze zrodlem sygnalu dziwne bo wszystkie inne dzialaja nawet C+HD z ktorymi mialem wczesniej problem ..

U mnie też od jakiegoś czasu podobne kłopoty- widocznie mają jakiś problem z tr 10719, bo wszystkie te kanały są z niego nadawane. Na Fergusonie 8900 hd jakość syganału od 10-20 %, stopklatki , szatkowanie i zamrażanie obrazu. I podobnie jak u kolegi- inne programy bezproblemowo- w tym wszystkie HD łącznie z Filmboxem HD ( tu poziom sygnału od 80- 95 % ). Czy ktoś jeszcze ma takie kłopoty, bo może trzeba popisać do Cyfry , żeby to poprawili.

Nie pisz za wszystkich i wysil się ,żeby przeczytać 2 ostatnie strony wątku, bo jak widzę ten problem z transponderem 10719 pojawił się u kolejnych osób. Podobnie mam w pracy ( w innym mieście niż mieszkam )- tu mamy Polsat i na Sagemie kanały HBO, brane od Cyfry z tego transpondera, nie działają, albo są przycinki- jakość sygnału- 30-40%, gdy z innych tr 85-95%- dziwny zbieg okoliczności.

Dzwoniłem do Cyfry i oczywiście technicy twierdzą, że u nich z nadawaniem wszystko ok i że nikt poza mną ich o tym nie informował. Proponuję podzwonić do nich i trochę im zepsuć dobre, jak zwykle, samopoczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie oczywiste, mylimy tu dwa pojęcia albo raczej tematy - co do jakości sygnału może mieć znaczenie skręcenie konwertera bo różne transpondery pracujące na tej samej polaryzacji mają odrobinę inne kąty - zależnie od ukształtowania wiązki która ma pokrywać dany obszar stąd te różnice, więc czasem skręcenie konwertera odrobinę w lewo bądź w prawo poprawia jakość sygnału diametralnie - czyli nie zmieniając kompletnie położenia anteny jakość na mierniku podskakuje nawet o kilkanaście procent.

Drugi temat to wadliwe oprogramowanie w PVR i DSR 6201, tuner ma ewidentne kłopoty z przełączaniem polaryzacji ewentualnie pasma a że ludzie mają różne i różniaste konwertery to u każdego odrobinę inaczej to wygląda (kłania się poprzedni temat). Dla uzasadnienia jeśli na zwykłym DSR HD mam kłopoty to po podłączeniu innego tunera HD do tej samej instalacji antenowej i przeglądaniu wszystkich kanałów jakie oferuje C+ nie ma z nimi najmniejszego kłopotu, jak są ustawione raz to już nie trzeba nic zmieniać i można skakać po kanałach, tuner włączać wyłączać i wszystko jest OK (chyba że faktycznie jest gdzieś burza i mają problem z dosyłem lub u mnie z odbiorem jeśli u mnie burza). Osobiście przestałem przeprogramomywać DSR-a co parę dni bo to niewiele daje, ustawiam kanał który mi nie idzie i wyłączam pilotem i po ponownym włączeniu najczęściej kanał wskakuje a jak nie pomoga to kabel sieciowy z gniazdka lub resecik na panelu i już ale jest to strasznie :censored: tak że chyba jak w najbliższym czasie fachowcy od C+ nie poprawią softu to tuner im zwrócę i zainwestuję w jakiś inny z uniwersalnym czytnikiem bo ceny już są przyzwoite a wręcz spadają i C+ nie będzie mnie doić za dzierżawę a soft będę sobie ładował jaki chcę i kiedy chcę a nie się ciągle :censored: bo chciałem sobie Eurosport włączyć i na Tour de France popatrzyć a włączanie zajęło mi 10 min zamiast 10 sekund na normalnym tunerze. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potwierdzam zaniki sygnału na transponderach 10.719 i 10.892. Sygnał skacze aż do całkowitego zaniku. Sprawdzone na dwóch niezależnych instalacjach antenowych, więc to nie jest chyba usterka u mnie. Ciekawe co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również TVP1 i TVP2 ni ma. Czy burza jest równiez sprawcą nie działania funkcji Pilot na moim Mediasacie?

Nie mam opisów na żadnym z kanałów.

 

edit: PILOT już działa :), chyba coś z dekoderem było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Od czwartku 20 sierpnia nie mam napisów polskich na canal plus film HD, podczas gdy jednocześnie na canal plus film wszystko jest ok. Posiadam PVR HD. Czy to jest jakaś awaria cyfry? Wczoraj dzwoniłem do hotline'a. Doradzili, abym ponownie przeszukał kanały, zresetowali jakieś uprawnienia i stwierdzili, że napisy powinny pojawić się w ciągu 30 min. Niestety do dziś nie ma. Zresetowałem ponadto dekoder, wyjąłem i włożyłem kartę ponownie. Wszystkie te czynności nie skutkują pojawieniem się napisów na tym jednym kanale. Proszę o info, jak jest u innych użytkowników i oglądaczy canal+ film HD. Ewentualnie, jak zmusić PVRa do wyświetlenia napisów na tym kanale.

 

/Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przestał mi działać HBO HD. Na C+ nic nie wiedzą, podobnie jak nie wiedzieli o zmianie parametrów Filmbox HD z 2/3 na 3/4. Dodam, że na oryginalnym tunerze C+ philipsa z moją kartą i anteną działa OK. Na moim fergusonie ariva niestety nie, paski sygnałów 0/0, pozostałe kanały na ponad 95/95. Objawy identyczne jak wcześniej z Filmbox HD... W czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...