Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Panowie mam ten sam problem co kilka miesięcy temu:

Nie mam Canal+ HD, Canal+ Film HD, Canal+Sport HD, Eurosport HD, NG HD, BBC HD a na Canal+ Gol oraz Canal+ Weekend występuje szatkowanie obrazu. Na tych kanałach, które wymieniłem że nie ma wyskakuje napis" Brak sygnału sprawdź antenę" Sprawdzałem dzisaiaj miernikiem sygnał i co ciekawe np. na Canal+, Canal+ Sport, Canal+ Film miernik pokazuje pelną skalę i świeci się lampka zielona z z 22 KHz i zielona z pozycją H/V a na kanałach HD miernik pokazuje full z tym że nie świeci się lampka czerwona. Antenę mam osrednicy 60 cm. Gdy przełączyłem w ustawieniach dekodera na konwerter Twin to wtedy sygnał jest tak gdzieś 2,5 zielony i skaka na pomarańczowy, na pojedynczym sygnał jest cały czas zielony i full. Co ciekawe na moim telewizorze HD występują takie problemy a na zwykłym CRT (sygnał rozdzielony splitterem), (Canal+ Gol, Weekend itd.) takich problemów nie ma. Czy jest to wina za malej anteny, czy źle ustawionej anteny? Myślę że opisałem to w miarę jasno. Proszę fachowców o radę. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skaka tylko skacze ;) I ja oczywiście stawiam na antenę. W wielu przypadkach 60 spokojnie sobie radzi ale pamiętaj, że zalecana jest 80. W dużej mierze powinno pomóc precyzyjne zestrojenie anteny. Ale z autopsji znam kilka przypadków, gdzie nie jestem wstanie określić pojawiających się i znikających problemów z odbiorem. Mam taki przypadek, gdzie dekoder w ciągu dnia do godz. 20 siatkuje kanały a po 20 już nie, w tym samym budynku jest drugi dekoder, który problemów nie ma - zamiana nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Miałem ostatnio taki przypadek z Pace'em PVR... myślałem, że coś z telewizorem bo dźwięk był a obraz czarny. Wyciągnąłem wtyczkę z gniazdka i po sprawie - wróciło do normalności.

No ja mam dokładnie to samo.Obraz czarny a dzwięk jest.Dzieje sie to na róznych kanałach.Też wyciagałem wtyczke ale nic to nie pomaga.Najprawdopodobnie jest to wina tunera , jak myślisz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam problem ale tylko wtedy gdy dioda w trybie standby miga na czerwono,czyli pobiera jakieś aplikacje typu Vod itp,gdy świeci się ciągle na czerwono i nie miga wszystko jest ok.Włączam zapala się na niebiesko i pojawia się dzwięk z obrazem.Myślałem że to przewód hdmi ale sprawdzałem na drugim i jest to samo.Wymienilem dekoder,karte i nic nie pomogło.Pomaga tylko reset z panelu przedniego.Podejrzewam że może to być problem z oprogramowaniem ale nie jestem w 100% pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...