Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u Was też występował brak dźwięku na kanale "National Geographic Channel HD" - w paśmie HD (podczas reklam oraz na "NAT GEO SD" dźwięk był) :?: Problem wystąpił na programie: "Czysta nauka: Okręty podwodne XXI wieku". Podczas powtórki programu było tak samo. Inne programy OK.

- tuner Sagemcom DSI87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś na od rana na kanałach tj; Movies24,Planete,Mini mini,13 street universal,4fun tv,jest tzw. mozaika obraz z jednego kanału miesza się z drugim co może być tego przyczyną? Tak się dzieje raz na kilka tyg. i tylko na wyżej wymienionych kanałach (czasem są to również kanały;N.geographic,domo, kuchnia tv). Od rana nie ma również kanału Trace. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twój problem związany z anteną, albo konwerterem. Sprawdź proszę czy masz TVP Kultura.

Podaj wskaźniki jakości sygnału.

Następnie sprawdź czy kabel nigdzie nie jest nadmiernie zgięty.

Zobacz czy skręcenie konwertera jest poprawne. Następnie sprawdź czy do kabla przypadkiem nie dostała się woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest wszystko ok,nic nie robiłem "samo się naprawiło" ale nadal nie ma k.(Trace) :(czarny obraz tj na kanale którego nie mam w swoim abonamencie) myślę że to wina ze strony nadawcy. Dzięki za rady mam nadzieje że kiedyś w podobnej sytuacji skorzystam z nich. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest znany i niestety HBO, a właściwie Cyfrowy Polsat (z jego transpondera jest nadawane HBO HD) nic sobie z tego nie robią :( od jakiegoś czasu występują takie problemy, nie ma znaczenia czy tuner dedykowany czy inny, widziałem wpisy że nawet na Dream Boxach ludzie mają problemy z HBO HD. pozostaje czekać na rozwiązanie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dodam, że dość często pojawia się dziś pikseloza lub całkowity zanik obrazu (czarny ekran) średnio na 1-3 sekund, co jakieś 30 min. (od 20:00 do 21:30) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mogę potwierdzić występowanie problemów z przesuniętym dźwiękiem i chwilowymi zanikami obrazku na HBO HD (działo się tak na Sagemcom od C+ oraz na Technisat Digicorder HD S2X Plus). Do tego na Technisacie zaczął mi się dziś pojawiać "skaczący obraz" - co jakiś czas obraz zaczynał się jakby cofać o 1-2 sekundy po czym wszystko wracało do normy. Na Sagemcom takiego objawu nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaz HBO HD to skandal. Jak tak można, kanał premium dodatkowo płatny! Nie dość ze jakość HD ma niewiele wspólnego z HD, skandaliczny wręcz bitrate to jeszcze notoryczny brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Najgorszy kanał premium w Polsce, najgorszy technicznie. Odradzam wszystkim.

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...