Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, jest to kwestia anteny. Dekoder pokazuje sygnał dla częstotliwości 10892H(TVP 1, TVP 2, Canal+ i parę innych... ), więc jeśli np. na religia tv masz zakłócenia albo czerwony kwadracik, to wejdź w MENU -> 7 -> 1, jak masz skalę z poziomem sygnału to B i naciskaj strzałkę do dołu, do momentu gdy pojawi się SATELITA HOTBIRD. Zmieniasz satelitę na inny(strzałkami w bok), wpisujesz częstotliwość 11393, polaryzacja pionowa, FEC 3/4. Jak jest ustawione, naciskasz B i sprawdzasz poziom sygnału i będzie wiadomo Później oczywiście satelitę ustawiasz z powrotem na HOTBIRD. Poza tym sprawdź w dziale: Odbiorniki C+ - pytania, komentarze - ostatnia strona, tam wszystko opisałam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, napisz czy to jest to :) Ewentualnie sprawdź też podłączenie kabli. Jeśli masz 2 kable, to właśnie w menu->7 ->1 i jak naciśniesz B, to typ konwertera musi być TWIN. Z kolei jak masz 1 kabel antenowy, to musi być podłączony pod wejście SAT1, a w menu ustawiony konwerter pojedynczy. Też to sprawdź koniecznie. Wczoraj padnięta już byłam i nie pomyślałam o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mi na początku nie działały Filmboxy, TVN Warszawa i Religia.TV. Napisałem do Cyfry+.

Kazali mi sprawdzić, jaki zasięg mają u mnie te kanały:

- satelita z HOTBIRD, na INNY,

- częstotliwość na 11508,

- polaryzację na Pionową,

- Symbol Rate : 27,5,

- FEC: 3/4,

- Sygnał 22kHz: Nie,

Pasek był zerowy, poprawa anteny o dosłownie 1mm i wszystko śmiga już jak miło ;]

PS. Potem zalecam powrócić do HOTBIRD-a, bo na tych ustawieniach nie można już zaktualizować listy kanałów i chyba także oprogramowania ;]

.

 

Jak wchodzę w menu i naciskam 7 to nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u Ciebie inaczej się sprawdza poziom sygnału. MENU -> wybierz swoje programy i strzałką na dół zjeżdżasz na 18 TVN Warszawa i wciskasz ok. Na dole wtedy masz paski: poziom sygnału i jakość. Poziom sygnału musi być min. 80/100, a jakość 9/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...