Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Na dekoderze Play są kanały C+. Brak na pewno C+ 4K. Generalnie i tak lepiej korzystać z aplikacji C+ Online. Fani sportu mogą docenić multi-live - możliwość odpalenia podglądu 4 kanałów sportowych na raz. Dzięki temu łatwiej przeskakiwać między wydarzeniami. Przy meczach Ekstraklasy dodatkowo oferują statystyki danego spotkania. I co najważniejsze, w C+ Online możemy cofać, a przy oglądaniu bezpośrednio przez Play Now brak catch-up’u.

C+ 4K jest wyłącznie w aplikacji C+ Online + dodatkowe kanały eventowe. Przy tenisie na kanale eventowym nie ma reklam, idzie podgląd kortu podczas przerw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lakiman napisał(a):

Zapomniałem dopytać, bo w sumie i tak przedłużę pakiet C+ w Canal+. W online w Play jest C+4K?

W UPC ogólnie pakiet to porażka. Bez online i bez C+ 4K.

To prawda, że trochę brakuje tego online w UPC, a znowu płacić osobno za subskrypcję C+ Online też mija się z celem.

 

Mam jeszcze pewną wątpliwość odnośnie mojej umowy, a konsultanci mówią co innego. Pod koniec roku kończy mi się czas oznaczony promocji "Pakiet HBO z Viaplay (2021-1)". W warunkach jest następujący zapis:

Pakiet Viaplay 12 mies. od 1 mies. 20,00 zł (opłata abonamentowa bez promocji 34,00 zł)

HBO Max 12 mies. od 1 mies. 4,00 zł (opłata abonamentowa bez promocji 4,99 zł)

Pakiet Premium HBO HD 12 mies. od 1 mies. 15,99 zł (opłata abonamentowa bez promocji 30,00 zł)

 

Czy w związku z tym, jeśli przejdzie to na czas nieokreślony, opłaty wzrosną czy nie? Pamiętam, że w części promocji jest wypisana cena np. od 25 m-ca i jest ona wyższa niż w okresie od 1 do 24 m-ca. W moim przypadku nic takiego nie ma, jest tylko wypisana opłata abonamentowa bez promocji.

Edytowane przez dejw150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, swordfish napisał(a):

Na dekoderze Play są kanały C+. Brak na pewno C+ 4K. Generalnie i tak lepiej korzystać z aplikacji C+ Online. Fani sportu mogą docenić multi-live - możliwość odpalenia podglądu 4 kanałów sportowych na raz. Dzięki temu łatwiej przeskakiwać między wydarzeniami. Przy meczach Ekstraklasy dodatkowo oferują statystyki danego spotkania. I co najważniejsze, w C+ Online możemy cofać, a przy oglądaniu bezpośrednio przez Play Now brak catch-up’u.

C+ 4K jest wyłącznie w aplikacji C+ Online + dodatkowe kanały eventowe. Przy tenisie na kanale eventowym nie ma reklam, idzie podgląd kortu podczas przerw.

Na tym nowym dekoderze okrągłym od Arrisa też są czy tylko na tych starszych Play Tv box?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2023 o 21:38, swordfish napisał(a):

Na dekoderze Play są kanały C+. Brak na pewno C+ 4K. Generalnie i tak lepiej korzystać z aplikacji C+ Online.

Mnie interesuje jakie jest opóźnienie czasowe w porównaniu np. do transmisji tv-sat albo do strony flashscore podczas transmisji sportowych "na żywo"?

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym dekoderze Playa masz guzik na pilocie do Canal+, który Ciebie przenosi od razu do C+ Online. Nie ma sensu oglądać na liście kanałów od operatora, gdzie jest ograniczona funkcjonalność (brak catch-up, brak multi-live i chyba brak napisów czy oryginalnej ścieżki dźwiękowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem różne recenzje, opinie na temat nowej telewizji Play i dedykowanego urządzenia. Wygląda na to, że  lepiej zostać na bezterminowce w UPC albo wybrać konkurencję.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo urządzenie nie jest złe. Jak ktoś ma stary Smart TV (nieaktualizowany), to fajnie rozszerza możliwości telewizora. Małe wymiary zachęcają do zabierania ze sobą w podróż i do oglądania po za domem. Tu jednak zaczynają się schody. Musisz być w zasięgu sieci Play, aby nadal mieć dostęp do wszystkich kanałów z Twojego pakietu. Kanały z paczki Polsat są tylko na dekoderze i tylko w sieci Play (brak ich w aplikacji mobilnej Play Now).

Kolejna wada - telewizja z chmury, nagrywanie wybranych kanałów (przeważnie tych mniej atrakcyjnych) i możliwość trzymania archiwum do 90 dni. Jak ktoś jest przyzwyczajony do Horizona, gdzie nagrywa wszystkie kanały, może być mocno rozczarowany.

Gdyby Play udało się podpisać licencje z podstawowymi nadawcami w Polsce (TVP, Polsat, TVN) na funkcję cofania, nagrywania i oglądania na dowolnej sieci przez aplikację, byłoby idealnie. Nadawcy jednak bronią swoich interesów i pakiecik kanałów nawet tych naziemnych, uważają za pakiet premium dla odbiorców tv kablowych. Nie po to wydają kupę kasy na produkcję paradokumentów i reality-show, aby Iksiński w swojej kablówce mógł nagrywać i oglądać kiedy chce. A nie daj boże dać mu jeszcze możliwość przewijania reklam, które są najważniejszym zarobkiem dla stacji telewizyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Youtube pod filmikami reklamującymi urządzenie można znaleźć opinie o zawieszającym się urządzeniu, czy zatrzymywaniu się  obrazu podczas oglądania..

Na ile wiarygodne to jest trudno ocenić.

Podobno, że obecny Apollo 4K w UPC jest stabilniejszy.

Niezbyt ciekawa sytuacja bo Play może już nie zależeć na rozwojowi telewizji kablowej, a jednocześnie część interesujących kanałów nie jest dostępna przez stream Play.

 

Poprosiłem nawet za dopłatą lepszą prędkość internetu + nowy modem. Nie da się - trzeba zmigrować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety sam doświadczam czasem zawieszania obrazu szczególnie podczas oglądania filmów na aplikacjach.Trzeba pamiętać że TV od Play to tylko streaming i gdy padnie net zostaje się bez dostępu do TV,chyba że można mieć ,,awaryjnie,,  tych kilkanaście poprzez DVB-C z UPC albo DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku dnia podczas uruchomienia dekoder potrafi kilka razy się "restartować". Na noc odłączam zasilanie na listwie dla wszystkich urządzeń elektronicznych. Dekoder i router idą spać razem ze mną. Nie lubię, gdy świecą mi się w nocy diody. 

Dlatego zawsze dekoder ma u mnie pełny restart każdego dnia. Przy ekranie, gdzie kręci się kółeczko Play, o dziwo działa mi YouTube. Wystarczy kliknąć przycisk YouTube i tam chodzi wszystko elegancko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman

 

Obecnie w ofercie są:

TV BOX 2

TV BOX 3
Play BOX TV 4 od SDMC

Play BOX TV 4 od Kaon

 

2 i 3 są 5 zł taniej. 3 ma ten sam procesor co 4, ale 4 ma WiFi6, obsługę Dolby Vision oraz 3GB Ram zamiast 2.

 

Większość narzekających miała stary zamulony Play Now TV BOX 1 jeszcze w starej ofercie TV i na jego podstawie pisze opinie.

 

@Kiler przy wszystkich opcjach możesz wybrać stary lub nowy dekoder. Różnica w cenie to 5 zł.

 

@piter7790 można awaryjnie oglądać udostępniając internet mobilny z Play np. z telefonu. Telewizja nie zmniejsza pakietu dancyh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyła mi się umowa w upc na neta chciałem dobrac tv i przedłużyć no ale u mnie bez c+ i ligi mistrzów się nie obejdzie zaproponowali migrację do play która za mną nie przemawia za 120 bez c+, w upc chcą 170 ziko, mam mozliwosc wziąść orange w sumie taniej wychodzi niż upc bo łącznie 160 ziko tyle że znów muszą przyjść panowie i kabel wciągnąć do mieszkania, znów upc mam kable i wszystko, ktoś coś jakoś może coś doradzic na co się decydować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał(a):

No i światłowód.

No właśnie swiatlowod do tego upload 100 a nie marne 30mb, nie wiem jak u kolegi ale u mnie orange jest na kablach fiberlinka,  generalnie nie słyszałem złych opinii, mama ma iptv orange i działa wszystko, nie wiem sam w upc miałem tylko internet tv talerz od c+ ale nie chce już talerza non stop problem

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...