Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie pojawiła się promocja C+ Prestige na 3 miesiące. Jest napisane:

"

Co zrobić, aby cieszyć się bezpłatną rozrywką z CANAL+?
To bardzo proste! Zaloguj się w Moim UPC i tam aktywuj
pakiet. O nic się nie martw – po zakończeniu promocji, pakiet
automatycznie się wyłączy i nie naliczy żadnych opłat. " 

A informacja z chatu Moje UPC: że po okresie promocyjnym mam sam się skontaktować z UPC w celu wyłączenia usługi. Jest to moja pierwsza umowa jakieś 2 miesiące do przedłużenia jej

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podano,że UPC zmienia nazwę.Ciekawe czy i jakość  usługi się zmieni.? Cyt z art.WP

,,Właścicielem sieci kablowej UPC Polska jest firma P4, do której należy Play. Jak informuje serwis wirtualnemedia_pl firma zamierza postawić na jedną markę i w planach jest rebranding UPC Polska na Play.''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ulotkę i coraz słabsze moim zdaniem są proponowane oferty nowym.

HIT: internet 1000 Mb/s+ Max Premium + C+ Prestige i Eleven Sport za 120 zł.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ciągle czekam, by Play (nowy właściciel) wreszcie określił się co do przyszłości UPC. Wiadomo, że marka zniknie i oferta pewnie też. Na pewno będą stawiać ma internet i telefon, a telewizja będzie raczej dodatkiem. Na dekoderach i platformie Horizon tez długo nie pociągną, bo amerykanie dali tylko licencję na 4 lata, zresztą po co płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muza_tv napisał(a):

 Na pewno będą stawiać ma internet i telefon, a telewizja będzie raczej dodatkiem. 

Z mojej perspektywy nie za ciekawie, bo  konkurencją kablową jest tylko Orange IPTV.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem człowiek starej daty, i nie mam przekonania do IPTV, na co ludzie często narzekają. Dla mnie tylko prawdziwa kablówka DVB-C. Albo mieszanka DVB-C ze Smart TV, jak w Vectrze :) W przypadku IPTV nie masz neta, nie masz telewizji. Nie mówiąc już o jakości.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ciągle czekam, by Play (nowy właściciel) wreszcie określił się co do przyszłości UPC. Wiadomo, że marka zniknie i oferta pewnie też. Na pewno będą stawiać ma internet i telefon, a telewizja będzie raczej dodatkiem. Na dekoderach i platformie Horizon tez długo nie pociągną, bo amerykanie dali tylko licencję na 4 lata, zresztą po co płacić.
Telewizja nie będzie tylko dodatkiem, bo mają ponad milion abonentów. Ujednolicą ofertę i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, muza_tv napisał(a):

Osobiście ciągle czekam, by Play (nowy właściciel) wreszcie określił się co do przyszłości UPC. Wiadomo, że marka zniknie i oferta pewnie też. Na pewno będą stawiać ma internet i telefon, a telewizja będzie raczej dodatkiem

 

Play właśnie się określił :

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/koniec-play-upc-polska-swiatlowod-internet-sprzedaz-sieci-zasieg

 

😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, muza_tv said:

Jestem człowiek starej daty, i nie mam przekonania do IPTV, na co ludzie często narzekają. Dla mnie tylko prawdziwa kablówka DVB-C. Albo mieszanka DVB-C ze Smart TV, jak w Vectrze :) W przypadku IPTV nie masz neta, nie masz telewizji. Nie mówiąc już o jakości.

Usługa smart Vectry to streaming i tylko to rozwijają i tak to wszędzie będzie wyglądać. W UPC to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, muza_tv napisał(a):

No raczej nie ...

 

No raczej tak - Play zaczyna tworzyć wehikuły inwestycyjne w celach spekulacji, a nie polepszania dobrostanu zwierzątek w zagrodzie.

Za chwilę się okaże, że spółkę-córkę przejął inwestor z Bahamów, Cypru alby Monaco, którego los trzódki z zagrody wcale nie obchodzi ...

😜

 

A już teraz jest cyrk, kto ma kogo i kogo ma kto ...

 

cyt.

"Wiosną 2021 roku operator Play zawarł umowę sprzedaży za 6,7 mld zł swojej infrastruktury pasywnej firmie On Tower Poland, w której 60 proc. udziałów ma hiszpański fundusz inwestycyjny Cellnex Telecom, a 40 proc. Grupa Iliad"

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/koniec-play-upc-polska-swiatlowod-internet-sprzedaz-sieci-zasieg

 

😜

Edytowane przez Max Taadjen
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to będzie rozwijane w kierunku zwykłego streamu+ internet jako światłowód  tylko do budynku, może jednak (droższy) Orange IPTV ze swoim światłowodem będzie jednak lepszą konkurencją. 🤔

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman Orange też już ma swój streaming na boxach na Androidzie (dają je do multiroomu).

Możliwe, że w ten sposób będzie chciał świadczyć ew. telewizję na obcych sieciach, choć na razie to działa w drugą stronę, wszyscy "wpraszają się" na światłowody od Orange, albo spółki Światlowód Inwestycje, która to też jest tak naprawdę Orange ;).

UPC żeby być konkurencyjne do tych firm, musi też zacząć instalować prawdziwe światłowody, a nie świadczyć usługi na HFC i mydlić oczy ludziom, że to jest "internet światłowodowy" bo gdzieś tam na słupie czy do skrzynki ten światłowód dochodzi.

Z moich świątecznych obserwacji u znajomych w Wawie to nie wygląda z tym UPC różowo - w jednym bloku z lat 90 w ciągu dnia na łączu rzekomo 600 Mbps z trudem wyciągane jest 80 bo wszyscy tak obciązają net (a jeszcze zapycha go właśnie streamingowa telewizja w UPC), w drugim, nowszym, co prawda pełna prędkość była dostępna, ale dzień wcześniej była awaria od 22 do 12 ;).

Upload oczywiście tu i tu żenujący w porównaniu do downloadu, no ale zgodny z ofertą.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2023 o 15:04, lakiman napisał(a):

Jak to będzie rozwijane w kierunku zwykłego streamu+ internet jako światłowód  tylko do budynku, może jednak (droższy) Orange IPTV ze swoim światłowodem będzie jednak lepszą konkurencją. 🤔

 

Nowa spółka Polski Światłowód Otwarty na dzień dobry dostała pełną bazę adresową HFC i w pierwszej kolejności ma być przeprowadzana modernizacja sieci z HFC na FTTH (podobno ma to zająć 1,5 roku) , potem jak wystarczy kasy to wybudują 2 mln nowych przyłączy na FTTH na które będzie mógł każdy operator się podłączyć z którym PŚO podpisze umowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja różnice w jakości to mogę jedynie potwierdzić w VOD  na plus UPC GO w porównaniu do Polska Box Go w kanałach informacyjnych HD, gdzie UPC daje 50 klatek i bitrate ponad 7Mbps a w polsacie jest marne SD (niecałe 2Mbps) z 25 klatkami.. za to kanały 4K w polsacie mają super jakość z bitrate 22Mbps i 50 klatek.. 

 

Więc w VOD dla kanałów HD lepiej UPC dla UHD pozostaje tylko Polsat z super jakością.. wszystko sprawdzane na Apple TV.

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po uruchomieniu się dekoderze UPC 4K BOX, zauważyłem, że moja lista kanałów uległa totalnej destrukcji (kanaly ułożyły się w kolejności alfabetycznej), rano ułożyłem je spowrotem w normalnej kolejności, lecz po powrocie z roboty, kanaly znowu ułożyły się w kolejności od A do Z. Czy ktoś z was spotkał się z podobna sytuacją? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 10:58, Nowak napisał(a):

Może ktoś napisać jakość UPC w porównaniu do Polsat box? 

Nie da się powiedzieć, jednoznacznie gdzie jest lepsza jakość. Jedne kanały mogą wyglądać lepiej drugie gorzej w zależności czy sat czy światłowód. Inaczej na boxie 4K, inaczej module itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...