Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

"Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na UPC Polska 12,6 mln zł kary za wygórowane koszty wypowiadania umów - poinformowano w informacji prasowej."

https://www.bankier.pl/wiadomosc/UOKiK-nalozyl-na-UPC-Polska-12-6-mln-zl-kary-za-wygorowane-koszty-wypowiedzenia-umowy-8420170.html

 

Pisałem z 1,5 roku temu jak była ta promocja z rzekomymi upustami rzędu kilkunastu tysięcy, że się nadstawiają troszkę... ;).

Urząd badał temat od stycznia tego roku. UPC przysługuje możliwość odwołania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie idą w zaparte i będą się odwoływać:

Cytat

"Podjęte działania były zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Zakwestionowana przez UOKiK praktyka spółki była analizowana w innych postępowaniach organu i nie wzbudziła jego zastrzeżeń. Planujemy odwołanie się od decyzji" - czytamy w stanowisku przekazanym przez biuro prasowe operatora.

Źródło: https://serwisy.gazetaprawna.pl/telekomunikacja/artykuly/8565431,uokik-upc-polska-kara-koszty-wypowiedzenia-umowy.html

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pawop napisał:

W takim wypadku tylko Horizon

Nie widzę żadnych wad

 

Dzięki za odpowiedź.

A czy awarie w UPC zdarzają się często? Bo biorę od nich Internet, tv i telefon.

Jak nie będzie netu to telewizji też nie będzie.

No i to nagrywanie. Najpierw byłam zdecydowana na dekoder 4K, ale czytam teraz opinie i widzę, że ludzie piszą , że nie da się przewijać reklam.

A czy na Horizonie można w ciągu 7 dni bez nagrywania odtworzyć jakiś program?

I ile na raz można nagrywać na 4K?
 

 

10 minut temu, lakiman napisał:

O takim kanale jak Eleven 4K zapomnij na Horizonie @stef63

Kto wie..może kiedyś UPC dołączy też inne kanały UHD oprócz kilku obecnie dostępnych.

 

Nie zależy mi na piłce nożnej. Zależy mi na Canal+ i tenisie. Na Eurosportach i kanałach sportowych Polsatu.

A ViaPlay - co to jest i czy to jest dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay nie ma nic wspólnego z dekoderami od UPC. Usługa dostępna w Smart TV lub urządzeniach zewnętrznych.

 

Może kiedyś pojawi się C+ 4K w ofercie kablówki. Ale na razie nie ma żadnych pewnych informacji.

Od czasu do czasu na kanale Galeria UPC coś tam się pokazuje od Viaplay. Od święta, różne dyscypliny sportowe - Viaplay, to nie tylko piłka nożna.

Czy dobre?  Poczytaj odpowiedni temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonił do mnie BUK z ofertą:

 

- internet 500 mb/s

- pakiet kanałów max (dekoder 4K)

- Eleven Sports

- Polsat Sport Premium

- Viaplay

 

Umowa na 2 lata i całość wychodzi za 105 zł. Ktoś wie czy da się jeszcze zejść cenowo czy to już limit? Pakietu max i internetu 500 mb/s nie potrzebuję, ale konsultant uważa, że za select i 300 mb/s nie będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie

5-tego października zamówiłem multiroom z samodzielną instalacją przez infolinię. Zestaw dostałem 7-mego października. I pytanie następuje która data się liczy jako zaczynająca umowę na multiroom. I pytanie jak zrezygnować z tego multiroomu bo o ile się nie mylę to mam 14 dni na odstąpienie od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam umowę w UPC na Internet światłowodowy do 750 Mb/s z okresem zobowiązania do 30-11-2022 r. Miesięczne opłaty to 59,99 zł. Do tej umowy mam modem marki COMPAL CH7465CE. Z racji tego, że umowa mi się niedługo kończy myślałem nad przejściem na 1 Gb/s, więc macie moze wiedzę jaka oferta była by najkorzystaniejsza ? Z telewizji UPC nie korzystam. 

Jak z modemem, do 1 Gb/s pewnie musiałby być nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, bo jestem kobietą i nie znam się.

Dzisiaj mi podłączyli telewizję i Internet z UPC (wcześniej miałam Polsat Box satelitę, a Internet na światłowodach z kablówki.)

Mam wrażenie że Internet chodzi szybciej niż ten z kablówki. Ale obraz na telewizorze ma gorszą jakość. Wydaje mi się, że obraz jest w jakości SD, a nie HD (chodzi o kanały HD). To jest podłączone na kablach kablówki, tylko UPC przepięło się do swojej skrzynki w piwnicy, bez wiercenia w mieszkaniu.

Z UPC mam dekoder 4K, telewizor też mam 4K. To jest podłączone kablem. Czy to podłączenie kablem ma znaczenia dla jakości obrazu?  Czy gdyby nie było połączenia kablem a po wi-fi, to jakość obrazu byłaby lepsza?

Wcześniej miałam Canal+ online i ten Canal+ online odbierał bardzo dobrze przez net. Jakoś obrazu była bardzo dobra, a telewizję miałam z satelity Polsat Box.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś oglądasz telewizję w streamingu z wszystkimi jego zaletami i wadami ;). Możliwe, że nie ładuje Ci się najwyższy profil jakościowy.

Włącz Funbox 4K albo InUltra (bo Eleven i WPolsce nie mają nic z 4K wspólnego), powinnien pojawić się test łącza jeśli robisz to pierwszy raz.

Jeśli będzie jakiś problem z prędkością, albo obraz po prostu będzie słaby to zgłoś do UPC, żeby to sprawdzili.

Jeśli wszystko będzie ok, to pozostaje zrezygnować z ułsugi albo się przyzwyczaić do jakości obrazu HD, bo lepiej nie będzie.

Ale jeśli podobał Ci się obraz w C+ Online, to prawdiłowo działające UPC po streamie nie wygląda nic gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bgmnt napisał:

Od dziś oglądasz telewizję w streamingu z wszystkimi jego zaletami i wadami ;). Możliwe, że nie ładuje Ci się najwyższy profil jakościowy.

Włącz Funbox 4K

Chodzi o kanał Funbox?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo InUltra

Na tym kanale jest 4K I HDR.

Możesz sprawdzić jakość.

Czasami chwilę ładuje się wyższy profil.

Ja mam CI+i boxa 4K.

Nie zamieniłbym tego tylko na telewizję Online, ale nie ma tam jakiegoś dramatu.

Jak oglądać telewizję to tylko najlepiej przez moduł lub w moim przypadku też ultraboxa+ 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lakiman napisał:

Ja mam CI+i boxa 4K.

Nie zamieniłbym tego tylko na telewizję Online, ale nie ma tam jakiegoś dramatu.

Jak oglądać telewizję to tylko najlepiej przez moduł lub w moim przypadku też ultraboxa+ 

A co to znaczy moduł Cl? Czy mam coś dokupić, aby lepiej telewizor odbierał. Bo ja też mam boxa 4K, tylko bez tego CI. U mnie światłowody są do bloku, a w bloku koncentryk.

No chyba, że jest jeszcze tak, że ja poprzednio miałam plazmę i byłam przyzwyczajona do jakości obrazu w plazmie. I jak kupiłam nowy telewizor samsung 4K, to miałam duży problem z ustawieniem kolorów i mocno w tych ustawieniach pozmieniałam, aby czerń była czernią, a buzie w naturalnym kolorze. Ustawiałam kolory pod satelitę. Może teraz powinnam poustawiać inaczej pod boxa 4K?

Przełączyłam na kanał FUN BOX UHD i wydaje mi się, że na tym kanale obraz jest lepszy.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązania w tej sytuacji, jeśli Ci obraz nie odpowiada:

- odstąpić od umowy, jeśli była zawarta poza stacjonarnym punktem

- dokupić multiroom w postaci karty CI+, ale to się będzie wiązało pewnie z dodatkowym kosztem instalacji i wyższym abonamentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...