Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę bardzo pochwalić działanie aplikacji UPC TV GO na Apple TV. Nie ma najmniejszych zacięć, obraz jak brzytwa, szybki i wygodny interfejs a nawet nagrywanie i odtwarzanie nagrań z poziomu aplikacji. Na Android TV dodatkowo możliwość zappingu ale bez informacji o programie, tylko logo stacji. Jeśli ktoś miałby pytania, mogę zrobić mini recenzję i podsumowanie bo mam doświadczenia z Canal+ Online i Polsat Box Go (oraz francuskim Molotovem, wp pilot i Televio). UPC TV GO ma niewielkie błędy, jest to aplikacja bliska perfekcji. Jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regedit32 już o tym kilka miesięcy napisałem w temacie Apple TV 4K.

Mam podobne odczucia.

Kolejny raz powtórzę. Canal+ , Viaplay czy Polsat Box GO mogą wziąć przykład jak może sprawnie działać aplikacja na różnych systemach na podstawie apki UPC TV GO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to na Android TV..już nie bardzo za co chwalić Szwedów.

Stream sportowy może dobrze wyglądać, skoro UPC nie ma z tym żadnego problemu.

6 minut temu, Pawop napisał:

Akurat Viaplay dobrze działa 

Działa , ale widać różnicę na korzyść UPC:  1080p z wyższym bitrate.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka dobrej oferty dla nowych w atrakcyjnej cenie: 


Pakiet Horizon Max Premium z nagrywarką, Pakiet Viaplay, Pakiet Premium HBO HD, HBO Max, Internet światłowodowy do 750 Mb/s

Zobowiązanie 24 miesiące, 6 miesięcy 0 zł potem 99,99 zł/mies. 

(żródło - forum mediaświat.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 22:38, lakiman napisał:

Kilka lat temu, gdy przechodziłem z Orange IPTV do UPC tzw. "opiekun  budynku" czyli przedstawiciel miał lepszą ofertę niż wtedy była standardowa na stronie.

Do tej pory przedstawiciele mają inna ofertę, niż ta standardowa na stronie.

Edytowane przez lucky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam UPC ale mam moduł Conaxa z kartą z lokalnej sieci kablowej (SMS Net) i śmiga to na VU+ ZERO 4K w wersji kablowej. : ) 

Na Plus :

-pełna paleta możliwości edycji listy kanałów

-ogromny wybór skórek i pikonów

-pełna edycja nagrań 

-szybkie przełączanie kanałów poniżej 1s

-bardzo dobra jakość obrazu ,szczególnie kanałów 4K

-możliwość streamowania kanałów na smartfona,tablet lub PC ( taki lepszy multiroom)

 

Na Minus :

-nie ma takich : )

 

 

 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie działa idealnie, chociaż UPC Moduł paruje wraz z kartą ( w Nagravison)  . Jakiś czas temu spotkałem się z tunerem Opticum HD  dedykowanym pod UPC. Posiadał on wstępną konfigurację oraz gotową listę. Tutaj moduł z kartą sprawdzał się  w 100 procentach. 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Piszę z prośbą o podpowiedź jak zawrzeć korzystną umowę z UPC. Obecnie jestem w trakcie przeprowadzki do nowego mieszkania, gdzie poprzedni właściciele mieli umowę z UPC i korzystali z ich usług. Umowa ta już nie obowiązuje. Zastanawiam się jak ugryźć temat podłączenia Internetu i TV, żeby uzyskać korzystną ofertę. Jak dzwoniłem na infolinię to chciałem skorzystać z promocji z Play, ponieważ mam wykupiony abonament. Niestety Pani zsumowała wszystko z cennika to co mnie interesowało i otrzymałem ofertę tak jakbym wybrał opcje ze strony. Czy są jakieś inne możliwości uzyskania dobrej oferty dla nowego użytkownika? Poproszę o podpowiedź.

 

Zależy mi na:

- Internet - 750 Mb/s i wyżej;

- TV (pakiet rozbudowany kanałów);

- Canal +;

- HBO;

- Polsat Sporty Premium;

- Viaplay;

- Podłączenie do 3 telewizorów (nie wiem czy wchodzi w grę tylko Multiroom czy może być coś innego);

 

Poproszę o podpowiedź i ewentualnie sugestie jakiej wysokości oferty mogę się spodziewać lub ewentualnie jak zmienić moje założenia, żeby nie wykupywać zbędnych rzeczy.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć taki szybki internet?

Zamierzasz oglądać na kilkunastu telewizorach równocześnie?
Spokojnie 300Mb/s Ci wystarczy.

I już nieco oszczędzasz.

Wszystkie prędkości powyżej to już typowy marketing.

Przeciętny Kowalski takich prędkości nie wykorzysta, chyba że ma liczną rodzinę i wszyscy masowo ściągają dane z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne aby obydwie usługi zjadły Ci 300Mb/s.
Ja mam 100Mb i na streamingu + praca zdalna od czasu do czasu internet spokojnie działa.

Ale ok. Wybierasz pod siebie. Przy większej liczbie osób w rodzinie i równoczesnym oglądaniu na kilku urządzeniach faktycznie szybsze łącze może się przydać.

Internety piszą że dla jednej osoby MS Tems potrzebuje ok 3Mb/s

https://teleguru.pl/analizy/jaka-predkosc-internetu-potrzebujesz/

Cytat

Wbrew temu, co mogło by się wydawać zużywa niewielką część łącza. Jeśli korzystasz MS Teams samodzielnie, wystarczającym minimum będzie łącze do 10 Mb/s.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Songo_85 napisał:

Obecnie mam 300 w Multimedii i w przypadku pracy zdalnej i nauki na temsie oraz jak włączyło się jeszcze coś z Netflixa to pojawiał się problem, dlatego raczej będę szedł w szybszy Internet. Może 500 Mb/s byłby ok. Poproszę o kolejne sugestie.

Dla Teams maksymalne zapotrzebowanie na pasmo według oficjalnych danych to 4/4Mbps, czyli mniej niż 1.5% pobierania i mniej niż 20% na wysyle (jeżeli to jest 300/25):

https://docs.microsoft.com/en-us/microsoftteams/prepare-network

Netflix 4K to 25Mbps pobierania i jakiś symboliczny wysył, każdy inny streaming podobnie, czyli mniej niż 10% pobierania.

 

Główny problem jest pewnie taki że te modemoroutery z kablówek nie mają żadnego QoSa i dobrze dzielą ruch tylko wtedy jak zawsze jest duży zapas na wysyłaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rrafi napisał:

Już ulepszyli UPC go na android tv

Napiszę teraz, że jeszcze bardziej doceniam sprzęt od Apple.

 

Za dobrze działało na Andoid TV. 🙁

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...