Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast zacząć inwestować w FTTH to oni nadal walą na HFC  które i tak nie ma przyszłości bo się nie opłaca    > http://www.telko.in/upc-nie-chce-cudzego-swiatla-a-uke-tego-nie-wymusi 

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe oferty na pakiet Eleven w UPC Polska:

  • 9,90 zł miesięcznie przy umowie na 12 miesięcy (dokupienie/przedłużenie pakietu dodatkowego niezależnie od posiadanej oferty)
  • 4,99 zł miesięcznie przy 24 miesięcznej umowie (jako obowiązkowy dodatek do nowej umowy na telewizję Horizon z Internetem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UPC jako największej sieci kablowej w Polsce jest kilka stacji którym brak odpowiedników w HD  mimo że możliwości techniczne są i kanały nadawane są w HD: TNT HD, Cartoon Network HD, CNN International HD, Ginx eSports TV HD, Nickelodeon HD (chodz jego ramówka jest inna niż w SD), RT HD, ETV HD, HGTV HD, 8TV, TVR HD, TVN 24 Biznes i Świat HD, TV Republika HD, Superstacja HD, EuroNews HD, BBC World News HD.

 

Dziwi też fakt nadawania Fashion TV SD i HD gdy te kanały mają identyczne ramówki.

 

Tak samo dziwi fakt nadawania dubli w SD takich stacji jak: Polsat SD, TV4 SD, Polsat 2 SD, Puls 2 SD, TTV SD, TVN 7 SD, TV Puls SD, Tele 5 SD, TVP Info SD, Fokus TV SD, Stopklatka TV SD - czy nie szkoda miejsca na częstotliwościach na nadawanie dubli w SD ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo dziwi fakt nadawania dubli w SD takich stacji jak: Polsat SD, TV4 SD, Polsat 2 SD, Puls 2 SD, TTV SD, TVN 7 SD, TV Puls SD, Tele 5 SD, TVP Info SD, Fokus TV SD, Stopklatka TV SD - czy nie szkoda miejsca na częstotliwościach na nadawanie dubli w SD ?!

Przecież te kanały nadawane są dla pakietu Start (od dawna nie ma ich na listach dekoderów). :wink: Mi one w niczym nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie. Jak chcę sobie nagrać audycję nadawaną w 4:3, albo nie zależy mi na jakości, to wybieram właśnie odpowiednik SD. Jedynie do czego bym się przyczepił, to do Polsat 2 i TTV. Albo niech dadzą poprawne wersje SD tych kanałów, albo niech usuną je w ogóle. Te przeróbki z kanałów HD wprowadzają widzów pakietu Start tylko w błąd. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez dubli w SD można bardziej efektywnie wykorzystać pasmo częstotliwości tym bardziej że nie jest ono z gumy i ma ograniczenia.

Te duble zajmują niewiele miejsca (tym bardziej, że większość nadawana jest w MPEG-4). :wink: W tym przypadku o efektywności nie ma mowy, bo na tych MUX-ach i tak nadawane są same kanały SD/FTA. Na dodatek już teraz jest tam pełno wolnego miejsca, które wręcz marnuje się w tzw. null-packets. :/ Właśnie szkoda, że wyrzucili TVP 1, TVP 2 i TVN w SD, bo te kanały chociaż trochę wypełniały to puste miejsce. A nic nowego w SD/FTA i tak już tam raczej nie wrzucą. Zmieniła się polityka UPC - co widać choćby po braku udostępnienia stacji z MUX-8 w SD/FTA dla pakietu Start. :sad:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

3 miesiące temu zmieniłem mediabox na CI+ i od tego czasu sporadycznie występuje pikselizacja obrazu. Występuje rzadko (raz na dwa dni przez godzinę) ale jakość sygnału całkowicie uniemożliwia oglądanie tv. Tydzień temu miałem pierwszą wizytę serwisanta, pozmieniał kable i gniazdka ale że akurat w tym czasie nie było zakłóceń stwierdził, że to wszystko co może zrobić i polecił ponowny kontakt jeżeli problem powróci. Powrócił 3 dni później i dziś ten sam pan odwiedził mnie ponownie. Tym razem pikselizacja występowała podczas serwisu lecz pan ponownie nie znalazł jej przyczyny (zasugerował że może to być wina tv i powinien naliczyć opłatę za przyjazd- haha bardzo śmieszne-) i polecił powrót do dekodera skoro przy nim wszystko działało poprawnie. To nie jest dla mnie żadne rozwiązanie bo raz że brak nagrywarki, dwa słabsza jakość obrazu, trzy dodatkowy pilot i parę innych się znajdzie.

Pytanie:

Jak wypowiedzieć umowę z winy operatora?

Ewentualnie jak nakłonić UPC na wymianę CI+ na horizon?

Dzięki za pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Chciałem Was prosić o pomoc.

 

Do tej pory jestem/bylem długoletnim abonentem NC+. Kilka razy już u nich przedłużałem umowy i mniej więcej wiem czego po takich negocjacjach się spodziewać. Na razie jednak idzie "jak po grudzie", choć postępy są lekko widoczne :). Umowę mam do końca lutego(wypowiedzenie oczywiście złożone).

 

W międzyczasie rozglądam się za innymi opcjami. Dodam, że internet mam od lokalnego dostawcy(60 Mb/s - 50 pln).

 

Przeprowadziłem już kilka rozmów telefonicznych z lokalnymi przedstawicielami UPC.

 

Poniżej to co udało mi się na tę chwilę wynegocjować:

 

-okres trwania umowy:12 m

-internet 120 Mb/s + TV Select EXTRA + Horizon z nagrywarka:69 pln

-Canal select:(pierwsze 2 miesiące 21,20pln później 49 pln)

-HBO z HBO Go:(pierwsze 2 miesiące 0 pln, później 30 pln)

-MyPrime lub Eleven Sports za darmo

-jednorazowa opłata za podpięcie i dodanie pakietów Canal i HBO zwolniona z opłat

-darmowy gift:) power bank

 

Jak widać interesuje mnie pakiet z Canal i HBO.Kwestia  internetu jest drugorzędna, ale niestety na razie nie jestem w stanie wynegocjować 60Mb/s kosztem innych promocji(ponoć w tym pakiecie Horizon z nagrywarką nie jest przewidziany).

 

Zdaję sobie sprawę,że poza ostatnimi dwoma pozycjami,reszta jest dostępna "od ręki" na ich stronie/ulotkach.Stąd moje pytanie, czy ta oferta jest ciekawa i  czy  ewentualnie można ugrać coś więcej?Ten konsultant był i tak naj bardziej ogarnięty i otwarty na moje propozycje:). Może "uderzyć" bezpośrednio do BOK lub lokalnego oddziału?

 

 

Na tę chwilę oferta UPC jest lepsza cenowo do NC+.Nieznacznie,ale jednak.Zwłaszcza  wziąwszy pod uwagę, że Eleveny i HBO GO w NC+ są dodatkowo płatne(tego nie negocjuję w NC+, ponieważ aż tak bardzo mi na nich nie zależy)

 

O ile w NC+ jestem na bieżąco z moimi i ich możliwościami negocjacyjnymi,oraz ich usługami  tak jeśli chodzi o UPC jestem "świeżakiem".

 

Mam też bardziej ogólne pytania odnośnie jakości usług UPC(jakość połączenia internetowego,sygnał, obsługa klienta) jak i samej nagrywarki Horizon ( do tej pory mam w NC+Turbobox i jestem z niej zadowolony).

Zdaję sobie sprawę, że ile użytkowników to tyle opinii. Każdy chwali swoje.

 

Poczytałem różne fora i jednym słowem: "zdania są podzielone":)

 

Z góry bardzo Wam dziękuje za pomoc.

 

PS.Jeszcze jedna kwestia. Czy w UPC również obowiązuje rabat na "zgodę marketingową"?Jeśli tak to w jakiej wysokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie tego dekodera Horizon, czy to jest prawda że to jest jednocześnie router/modem (sorry nie znam się) i dekoder w jednym?

Czyli to oznacza że jak teraz mam jakiś router Ubee i dekoder Mediabox to teraz był by tylko ten Horizon jak wezmę?

 

Nie odpowiada mi to za bardzo dlatego chcę się upewnić, czy dobrze zrozumiałem tego sprzedawcę z którym rozmawiałem. Nie jestem fanem tych urządzeń dwa-w-jednym. Jak router będzie trzeba zresetować to teraz będzie trzeba dekoder też wyłączyć? Bez sensu... I w drugą stronę tak samo, problem z dekoderem to internet padnie.

 

Jeśli też mógłby ktoś doradzić, dostałem ofertę:

250Mbps

pakiet Select

Horizon z nagrywarką

Nielimitowane rozmowy

 

cena: 89zł

 

Szczerze mówiąc wolałbym:

250Mbps

Pakiet Max

Dekoder Mediabox z nagrywarką (ten co mam teraz)

nowy modem Connect Box

telefon 240 minut

 

jaka myślicie była by realistyczna cena o którą walczyć z to?

Edytowane przez zico268
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horizon to dużo lepszy dekoder od Mediaboxa. Z nowym softem nie ma praktycznie problemów i niebawem powinien zostać udostępniony wszystkim.

Możesz mieć oprócz Horizona modem (ja tak mam), zażądaj tego.

Co do pakietu to po prostu powiedz im co chcesz, oni sie dostosują.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...