Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie systemy kodowania analogowe były dosyć ciekawym sposobem na ich rozpracowywanie.

W taki sposób można było w PTK/UPC mieć dostęp co pełnej oferty płacąc wyłącznie za pakiet pełny.

A rarytasem było mieć TV SAT i edukacyjnie pakiet Multichoice, Sky, JSTV, TeleClub stacja skandynawskie , no cóż ale to już było i nie wróci a życie toczy się dalej...

A tak na marginesie, dziwi fakt że UPC stosuje jeszcze rozpracowany system nagravision 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależało wszystko od infrastruktury, którą posiadali w danej lokalizacji, bo samo PTK to za dużo kabli nie pociągnęło. Nie kiedy wystarczyło przepiąć kabel w skrzynce, a podczas kontroli i tak to olewali. Były to normalnie nadające programy, w żaden sposób nie kodowane.Jak technicy źle podpieli kable, wtedy cały blok posiadał dostęp np. do HBO Potem, około 1999 roku wprowadzili terminale General Instrument, które pobierały sygnały stacji tak samo jak TV, tylko niby "kodowane" programy były w paśmie poza zakresem pospolitych telewizorów. Dla zmylenia abonamentów były nadawane w rozmyciu i deformacjach, że niby nie do złamania. Podczas wdrażania Telewizji Cyfrowej te nie udane kopie znikły z pasma. Jak dobrze pamiętam to u mnie na początku listy było najpierw HBO 2, potem HBO, Canal+ , Canal+ Żółty, Canal + Niebieski, a potem cała reszta według danego studia zaczynając od S01. Sam byłem takim abonamentem HBO od 1996 do 2000 roku, ale wtedy to ten kanał był lepszy niż obecnie, a jego cena była wtedy chyba 29zł albo 35zł za jeden kanał :lol2:, a było warto zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak się podniecają ofertą Vectry. Dla mnie ani cenowo, ani programowo nie jest atrakcyjniejsza od UPC. Za to wszystko co mam w UPC w Vectrze zapłaciłbym może z 10-15 PLN mniej. Tylko że nie miałbym sportowych Polsatów, a internet byłby 6 razy wolniejszy. Więc dziękuje za taką ofertę. Dodam, że w bloku mam UPC (Aster) i Vectre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałbyś tylko Polsat, a internet w vectrze masz do 128Mb/s więc gdzie on jest 6 razy wolniejszy? :crazy:

fakt że teraz to co UPC zaproponowała jest godne uwagi, a gdyby tak dodała kanały tv n i uzupełniła brakując HD to myślę że nie byłoby tyle tych rezygnacji z tv

http://media2.pl/media/91695-Cyfrowa-UP ... zmian.html

i kolejna ściema "rozwijamy ofertę, prowadzimy rozmowy ale nie powiemy - tajemnica handlowa" a nowe kanały pojawią się za 3 lata :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet w Vectrze jest max 64 (to, że w nocy jest 2x szybszy nic nie zmienia)

Ze 2-3 tygodnie temu sprawdzałem paczki (net 24, rozmowy bez limitu, WiFi, Platyna) to wyszło mi niecałe 170 PLN, w UPC płace 180.

 

Ta ich strona jest porąbana, tam praktycznie nic nie można się dowiedzieć.

 

 

Jeśli chodzi o kanały nki, to wątpie żeby je dołączyli. nPremium najprawdopodobniej zniknie, więc abonenci miel by pretekst do zerwania umowy. Tak samo nie wiadomo, co będzie z innymi kanałami od n (MGM HD, Wojna i pokój). nSport niby ma zostać, ale nigdy nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakby mieli po kilka, kilkanaście kanałów z każdej platformy cyfrowej, wtedy stanowili by sporą konkurencję dla platform i innych sieci kablowych. A tak szkoda.

Teraz klienci Vectry piszą na różnych forach że "wraz z włączeniem nowych kanałów pogorszyła się ich jakość"

Czy ktoś wie czy w UPC pojawią się kanały TVP 1 i 2 HD. Podobno mają być udostępniane za free w większości sieci kablowym i platformom cyfrowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ze względu na zmiany w ofercie programowej w UPC chcę zrezygnować z ich usług. Dzisiaj zadzwoniłem do BOK i konsultant by mnie zatrzymać zaproponował takie warunki:

MAX HD z nagrywarką 15 kanałów HD30mb/s internet i 240min stacjonarne na komórki i do wszystkich.

Cena za to 156zł

 

Zastanawiam się czy to dobra oferta, bo na stronie widzę inne propozycję np:

 

Pakiet VIP 120mb/s 117 kanłów (4HD) w cenie 160pln

Pierwsze 3 miesiące 50% taniej czyli 80pln

 

Co o tym sądzicie? Warto w ogóle całkowicie zrezygnować z UPC i na nowo podpisać umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAX HD z nagrywarką 15 kanałów HD30mb/s internet i 240min stacjonarne na komórki i do wszystkich.

Cena za to 156zł

 

Zastanawiam się czy to dobra oferta

Moim zdaniem dobra
Co o tym sądzicie? Warto w ogóle całkowicie zrezygnować z UPC i na nowo podpisać umowę?
Wystarczy, że złożysz wypowiedzenie i już możesz korzystać z ofert jak dla nowych klientów bez rozwiązywania umowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz np. poprzez formularz na stronie wysłać wypowiedzenie i po paru dniach dzwonią i robią wszystko by Cię zatrzymać. Możesz również spróbować bez wysyłania i zadzwonić i na infolinii poprosić o przełączenie do działu utrzymania klienta, albo jak dziś wieczorem oni zadzwonią to mówisz co i jak i w razie co prosisz o przełączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takiej ofercie:

Max HD+ Super HD+ dekoder HD PVR+ internet 30 Mb z WiFi+ telefon 240 minut = 120 pln brutto umowa na 12 m-cy. Gwarancja niezmienności ceny.

Brać, to dobra oferta?

Skąd taka oferta, na stronę UPC nie ma co liczyć, ale wykonałem 3 połączenia z różnych telefonów, i konsultanci o takiej ofercie słuchali z nie dowierzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem bardzo podobną ofertę jak Justka777. A dokładniej - o 20 zł mniej, bo bez pvr. Też Wwa, teren po Aster, działa też Vectra.

 

Czyli 100 zł przez 12 m-cy za max hd + super hd, net 30, tel 240. Po upływie tych 12 mcy można kontynuować na dotychczasowych warunkach, bez zmiany ceny - przynajmniej tak wynikało z oferty telefonicznej. Zobaczymy co będzie w umowie, podpisuję jutro.

 

Oferta z DUK (dział utrzymania klienta) i chyba szkoda czasu na rozmowy z handlowcami z ulotek i salonów, tylko od razu dzwońcie do duk. Sami, nie czekając aż się odezwą (np 801 94 95 96 lub 32 4 94 95 96).

 

Wcześniej złożyłem wypowiedzenie umowy z Aster (kończyło się zobowiązanie), a Vectra kusiła super promocjami - prawie 20 zł taniej niż to, co mają w ulotkach.

A teraz UPC z ceną zeszło blisko poziomu Vectry (5 zł różnicy ...), tylko że zobowiązanie na 12mce zamiast 24 . Co prawda w vectrze bonusy (jak 3 mce gratis, aparat tel za free), ale i tak porównanie pakietów, tak na papierze (niezależnie od jakości sygnału itp.), wypada na korzyść upc.

 

Jasne, że duża w tym zasługa Vectry i za to trzeba im podziękować, swoją drogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znów postanowiłem zadzwonić na infolinie, żeby wytargać jakąś promocję, oraz dowiedzieć się, co to za problem jest z TV cyfrową. W całej lokalizacji obraz szatkuje jakby była za słaba jakość sygnału, lecz na to pytanie dalej nie dostałem odpowiedzi czemu tak jest, a o 8 rano czas usunięcia usterki był podawany z dokładnością na 14:51. Pytałem również o promocję która jest poruszana na forum że umowa na 12 miesięcy itp. Z odpowiedzi jaką pani konsultant mi udzieliła wynikało jednoznacznie, że to tylko dla Warszawy promocja, czy inni użytkownicy UPC są gorsi? Jutro jadę osobiście zawieźć wypowiedzenie do BOK w Sosnowcu, i z dniem 30/06/2012 żegnaj póki co UPC ze wszystkimi promocjami, gdyż jak to napisał kilkanaście postów wcześniej innymi użytkownik forum, konkurencja nie śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę osobiście zawieźć wypowiedzenie do BOK w Sosnowcu, i z dniem 30/06/2012 żegnaj póki co UPC ze wszystkimi promocjami, gdyż jak to napisał kilkanaście postów wcześniej innymi użytkownik forum, konkurencja nie śpi.
I dobrze. Jednego marudę mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...