Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zdziwiłbym się gdyby "geniusze" z UPC którzy mają klientów za tumanów wprowadzili w miejsce wycofanego Polsatu Futbol zapowiadaną od jakiegoś czasu "strefę sportową" wmawiając abonentom, że w związku ze zmianą programową oferta kanałów sportowych jest "cały czas rozwijana" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam aktualnie telewizję analogową w sieci Aster (obecnie UPC). Chciałem przejść na tv cyfrową. Mam pytanie odnośnie instalacji. Obecnie z klatki schodowej dochodzi kabel (do pawlacza, który znajduje się nad drzwiami wejściowymi) i stamtąd jest rozdzielony na wszystkie pokoje (idzie w ścianach). Czy przy montażu telewizji cyfrowej nie będzie wymagana ingerencja w te kable które są schowane? W BOK nie byli w stanie odpowiedzieć na to pytanie - technik ma zobaczyć na miejscu. Czy ktoś przerabiał już taką operację?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak.Obecny układ jest dostosowany do tv analogowej,więc masz rozdzielenie sygnału już w pawlaczu.Teraz potrzebny ci jest jeden dekoder,lub więcej,w zależności od ilości telewizorów, jeżeli chcesz mieć taki sygnał wszędzie.W zależności od zapotrzebowania może być potrzebna ingerencja w obecny układ kabli.Musisz coś więcej napisać jak ma to wyglądać docelowo,tzn. czy wszędzie ma być cyfrówka,czy tylko w jednym pokoju,a winnych analog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam aktualnie telewizję analogową w sieci Aster (obecnie UPC). Chciałem przejść na tv cyfrową. Mam pytanie odnośnie instalacji. Obecnie z klatki schodowej dochodzi kabel (do pawlacza, który znajduje się nad drzwiami wejściowymi) i stamtąd jest rozdzielony na wszystkie pokoje (idzie w ścianach). Czy przy montażu telewizji cyfrowej nie będzie wymagana ingerencja w te kable które są schowane? W BOK nie byli w stanie odpowiedzieć na to pytanie - technik ma zobaczyć na miejscu. Czy ktoś przerabiał już taką operację?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Na 99% ingerencja w same kable nie będzie konieczna. Może być jedynie konieczna zmiana rozgałęźnika (tej puszeczki do której wchodzi jeden kabel a wychodzą trzy) na inny i do niego dostęp będziesz musiał zapewnić. Nie napisałeś szczegółowo jaką masz instalację (czy kable zakończone są gniazdami abonenckimi czy rozgałęźnikami ) - być może wymiana gniazd końcowych abonenckich też będzie konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja napiszę swój przykład podobnie jak quicksilver :)

 

Nie wiesz że każdy konsultant ma jakiś procent od sprzedaży? Jak wciśnie Ci droższą usługę to więcej zarobi. Jak trafisz na chu.... to Ci będzie wmawiał że nie ma innych opcji. Jak trafisz na w miarę uczciwego to sprzeda Ci tańszą opcję aby choć trochę zarobić na prowizji. Niektórzy na chama wciskają najdroższe usługi ryzykując że klient się rozłączy a niektórzy może zaczynają od takich usług ale jak widzą że gość nie chce to oferują tańsze aby coś zarobić jak mówiłem. Temat znany i doświadczony przeze mnie w innych firmach. :D

 

Ja osobiście jestem człowiekiem "antykablówkowym". Ostatnio miałem kablówkę 10 lat temu i ani myślę znowu się podłączać choć mam do wyboru dwóch operatorów. Odkąd pojawiły się platformy wiem co jest dobre. Antena satelitarna to jest to! Oczywiście rozbudowana... :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś szczegółowo jaką masz instalację (czy kable zakończone są gniazdami abonenckimi czy rozgałęźnikami ) - być może wymiana gniazd końcowych abonenckich też będzie konieczna.

 

Heh - nie znam się na tym. W każdym pokoju mam gniazdka z trzema wtykami - radio, data i tv do kablówki.

 

Musisz coś więcej napisać jak ma to wyglądać docelowo,tzn. czy wszędzie ma być cyfrówka,czy tylko w jednym pokoju,a winnych analog.

 

W jednym pokoju cyfrówka - w innych analog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w pawlaczu wymienią ci rozgałęźnik na ten z trzema wyjściami,do dwóch dołączysz przewody odprowadzające sygnał analogowy,a z trzeciego pójdzie kabel z sygnałem cyfrowym do dekodera.Tak jest w UPC w wypadku podłączania samej TV.Nie zgódź się na gniazdka w pokojach z analogiem,ponieważ zabulisz za to kasę,zrób to sam,bo to tylko kwestia wkręcenia przewodów do wyjść.Wykorzystasz z powodzeniem stare przewody,być może końcówki będą inne,ale w tym się nie orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi - trochę mnie uspokoiliście, bo wychodzi na to, że całość instalacji będzie chyba w porządku.

 

Tak jest w UPC w wypadku podłączania samej TV.

Zapomniałem dodać, że UPC przejmie również internet i telefon, ale tutaj to chyba na pewno nie ma mowy o jakiejś wymianie kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgałęźnik do pełnych usług ma większą ilość wyjść,stąd być może będziesz musiał podłączyć dodatkowe kable do internetu i tel.Jak będzie to można zamontować w pawlaczu ,to nie będzie większych problemów. Po instalacjach,napisz tu na forum jak to zrobiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzieś wyczytałem, że korzystając z dekodera UPC nie można ustawić kolejności kanałów. Czy to prawda?

Oczywiście, że to prawda. Kanały są "na sztywno" ponumerowane i to nie dokładnie od 1 do stu ileś, ale nie zawsze są po kolei ( jest spory skok- nr. 19 a raptem 148) ;-) Można dodać kanały do listy ulubionych, jednakże nadal będziesz miał przypisane nr. które narzuca UPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, moze ktos zna odpowiedz na pytanie:

 

Czy jak sie zrezygnuje z telewizji cyfrowej, na przyklad w maju z powodu braku Czworki na wizji, i zostawi sie tylko internet i telefon, to czy gosc z UPC przychodzi zeby odlaczyc tv analogowa? Pytam z ciekawosci, bo wyczytalem, ze samemu odwozi sie sprzet do siedziby, ale nic jest wspomniane, ze monter przyjezdza by pstryknac cos w skrzynce... pytanie brzmi: wylaczaja analoga? :D

 

Sorry za brak polskich znakow, pisze z kom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo UPC przejelo okablowanie po ASTER w moim bloku i mamy dostepne ich oferty.

Czy nsport albo orangesport moze sie pojawic wkrotce w ich ofercie? Byly jakies przecieki?

I drugie pytanie - internet 30mb/s to w rzeczywistosci ile? Tak samo pytam o 60mb/s?

Bo nie wiem ktora opcje wybrac warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak są, VH1 - 783, Comedy Central Family w końcu koło Comedy Central, tzn 485, Univesal trafił na 486, Polsat Crime & Investigation melduje się na 373, i Polo na 789, a nie jak informuje portal media2.pl na 788. Swoją drogą obraz najlepszy z dodanych kanałów jest na VH1, Polo może być, Polsat Crime & Investigation mógłby być lepszy, zresztą sama zawartość MUXów w Katowicach ma znaczenie co do jakości, VH1 trafił na częstotliwość 338000 KHz z kanałami sports1 - sports - Eurosport 2 HD - Eurosport HD zastępując wcześniej test 898, Polo dołączył do programów na częstotiwości 690000 KHz - test1 - Fox Live Hd - Sundance HD - Sundance SD - Filmbox Extra - Czwórka PR - Russia Today, a Polsat Crime & Investigation dołączył do 850000 KHz - myZen.tv HD - Daring!TV - Private Spice - Nautical Channel - Poker Channel - Mezzo Live HD - Polsat Film - TVR - HLTt - TVP Historia. Swoją drogą UPC co do jakości programów nas chyba nie zaskoczy, żeby do 10 kanałów( w tym 2 HD) dorzucić 11 :lol2: a specjalnie z analoga usuwali kanały żeby rozwijać ofertę cyfrową, po raz kolejny napiszę, UPC, Dziękujemy :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...