Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Nagrywać można wszystkie kanały w chmurze, ograniczenie jest takie, że po 3 miesiącach nagrania są automatycznie kasowane, więc nikt sobie nie zrobi własnego archiwum, które znika dopiero w momencie wymiany dekodera. Dodatkowo na większości kanałów m.in. tvnu, polsatu, c+ nie ma możliwości przewijania nagrań do przodu. Ta opcja działa w przypadku kanałów, które umożliwiają to w ramach replay tv, czyli np. eleveny. W praktyce to nie jest nagrywanie, tylko oznaczanie danej audycji do późniejszego obejrzenia na serwerach UPC i stąd pewnie ograniczenia takie jak w replay tv. Cofanie działa na każdym nagraniu (przynajmniej na tych, które akurat sprawdzałem). Jak jakiś kanał nie obsługuje replay tv a w środku audycji albo na sam koniec wybierzesz nagrywanie to cała audycja od początku od razu dostępna jest w zakładce nagrania, nie trzeba czekać z oglądaniem do zakończenia nagrywania jak w przypadku nagrywania na HDD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



...nie trzeba czekać z oglądaniem do zakończenia nagrywania jak w przypadku nagrywania na HDD. 

Nagrywając na HDD nie trzeba czekać do końca nagrywania by zacząć oglądać od początku.
Co do obrazu, to rzeczywiście obraz w miarę statyczny jest ładny, ale jak zaczynają się sceny dynamiczne, to Horizon wygrywa z racji większego bitrate'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli sytuację, w której np. zapomniałeś ustawić nagrywanie i wtedy już nie ma takiej opcji, że wciskasz nagrywanie i możesz od razu oglądać od początku, masz rację nie napisałem tego jasno. Oczywiście pomijając też sytuację, w której masz audycję od początku w timeshifcie. 

 

Co do obrazu to testuję "na oko" bez żadnych urządzeń pomiarowych. I według mnie jest lepiej niż na horizonie, ale najlepiej jak każdy sprawdzi swoje odczucia sam, zawsze jest 14 dni na zwrot albo na wzięcie horizona w ramach multiroomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet to insza inszość. Niby 750 ale w praktyce to tyle jest na początku pomiaru, potem spada i to albo do 500 albo i do 300. Najmniej spada na teście UPC ale nie do końca mu ufam. Szczególnie, że nawet jak wyszło 500 to według testu wynik jest prawidłowy dla prędkości 750 także tego. Testy przy włączonym tv HD i po kablu. 

 

W związku z tym trudno oszacować wpływ tv na prędkość internetu, tak sobie myślę bez oparcia w faktach, że przy UHD jakby zabierało 50 z prędkości byłoby ok, szczególnie że wcześniej miałem opcję 300 i z tego co widzę dla moich sprzętów gdzieś w tej okolicy jest maks jaki wyciągają po wifi. 

 

Tylko trudno powiedzieć na ile jest to kwestia jakichś spadków na skrzynce w bloku a na ile ma wpływ tv. Nie mam też doświadczenia w reklamowaniu prędkości w UPC, od jakiej prędkości uważają, że coś jest nie tak itp. Przy 300 nie miałem powodów do narzekania. Jeszcze któregoś dnia pociągnę jakąś gierkę ze steama lub ms store taką ze 100 GB i zobaczę jak to będzie szło po kablu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w utrzymaniówce. Byłem na czasie nieoznaczonym, złożyłem wypowiedzenie po wprowadzeniu tej oferty i na drugi dzień dzwoniła babeczka i pytała dlaczego złożyłem wypowiedzenie to powiedziałem, że dlatego że dla nowych jest lepsza oferta teraz ta Mikołajowa. Najpierw poprosiła o czas bo nie widzi tej oferty jako utrzymaniowej i że sprawdzi i oddzwoni, ale za chwilę okazało się, że wskoczyło czy tam znalazła. Także w zasadzie nawet lekko byłem zaskoczony i w sumie nie potargowałem się o jakieś dodatkowe upusty dla kilkuletniego klienta. Na c+ miała w tym czasie tylko 39 zł za prestige z możliwością rezygnacji po 6 miesiącach - czyli akurat po ostatnim sezonie Premier League u nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila z informacją o możliwości gratisowego dostępu do Viaplay od 1.12 do 09.01.. w ramach prezentu od UPC.

Korzystam i tak z promocji w Play i jestem na wypowiedzeniu umowy z kablówką,  ale gdyby kogoś to interesowało warto sprawdzić pocztę.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, próbuję znaleźć informacje, czy mój telewizor obsłuży ten moduł CI+ 4K jaki obecnie daje UPC, ale sytuacja nie jest klarowna. Mam model Samsung UE50J6240, ma już kilka lat. W wyszukiwarce kompatybilnych TV na stronie UPC go nie znajduje, ale znajduje bardzo podobny model z tego samego rocznika J6200. Oba w specyfikacji mają CI+ 1.3, czy mogę domniemywać, że w takim razie z moim TV również będzie ten moduł od UPC działać? Za 2 miesiące się przeprowadzam i na pewno będę również zmieniał model TV na nowszy, ale chciałbym w tzw. międzyczasie nie pozbawiać się możliwości oglądania telewizji na telewizorze.

Może powinienem zacząć od innego pytania. Od zawsze UPC się odżegnywało od streamingu, pamiętam jak dyskredytowali tym konkurencję mówiąc, że zabiera łącze, buforuje i jakość słaba, "a u nich to inaczej działa". Jak rozumiem teraz i w UPC jest tylko streaming do dyspozycji w tych nowych dekoderach? Jakie rozwiązanie byście polecili by zminimalizować negatywny wpływ streamingu na jakość i opóźnienie transmisji? Dekoder 4K, czy moduł CI+? Już obecnie w UPC nie jest kolorowo pod względem opóźnienia. Mam zwykłego horizona, a jak były ważniejsze wydarzenia sportowe, to sąsiedzi dobre 7-10s wcześniej już się darli na osiedlu zanim u mnie była akcja. Chciałbym skorzystać z tej oferty Hit Mikołaja. Obecnie jestem na bezterminowej umowie, więc jeśli nie będą chcieli mi w DUK tej promocji dać, to po prostu wypowiem umowę i na nowym adresie podpiszę (tam jeszcze żadnych usług nie było), więc tak czy siak, jeśli dobrze rozumiem, będę miał tylko te dwa urządzenia do wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nagrywania,mam boxa od czerwca więc jeszcze jedna uwaga 

Kiedys próbowałem nagrać coś z kanału AXN i lipa wyświetlił się komunikat ,że nagranie danej audycji zablokowane ze względów licencyjnych . Również ten sam komunikat występował na kanale TVP4K nic nie można było z tego kanału nagrać ... 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo do tego trochę ponad miesięcznego gratisowego viaplay, pod spodem oferują zestaw kibica z zobowiązaniem do końca 2022 roku przy czym do końca marca 2022 za 0,-

Viaplay + PSP 40,- co daje 26,6/mies. Licząc 13,5 miesiąca uslugi

Viaplay + PSP + Eleven 50,- co daje 33,3/mięs. Licząc 13,5 miesiąca uslugi 

Czyli jakby ktoś wziął teraz to ma 4,5 miesiąca darmo

 

Edytowane przez d107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aandin napisał:

Konsultantka na czacie stwierdziła,że to promo "mikołajkowe" jest wyłącznie dla nowych klientów a gdzieś czytałem,że w utrzymaniówce też dają.

Dają, dają.

Ja się aktualnie przesiadam z rachunku 200pln .

Internet 300,max select,cinemaxy,Canal+,PSP, eleven,my prime, kanały dla dorosłych,Multiroom,do tego tv Samsung 43 ". Była taka oferta 2 lata temu na święta.

Teraz biorę tylko "Mikołaja",z Multiroomem,i powiedziałem że mogę przenieść do nich 4 numery z T-Mobile.

Konkretna dziewczyna powiedziała że oferta jak najbardziej dla mnie dostępna.

Komórki b/o do tego 25 GB netu dla każdego nr w 5g za 14,99 każdy.

Oferta w utrzymaniówce oczywiście,po złożonym wypowiedzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kornerek napisał:

Odnośnie nagrywania,mam boxa od czerwca więc jeszcze jedna uwaga 

Kiedys próbowałem nagrać coś z kanału AXN i lipa wyświetlił się komunikat ,że nagranie danej audycji zablokowane ze względów licencyjnych . Również ten sam komunikat występował na kanale TVP4K nic nie można było z tego kanału nagrać ... 

 

 

 

Trochę dziwne, skoro dekoder ma  "zamknięty" system.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2021 o 11:01, emirates napisał:

Miałem na myśli sytuację, w której np. zapomniałeś ustawić nagrywanie i wtedy już nie ma takiej opcji, że wciskasz nagrywanie i możesz od razu oglądać od początku, masz rację nie napisałem tego jasno. Oczywiście pomijając też sytuację, w której masz audycję od początku w timeshifcie. 

witam. sprawdź jeszcze raz bo u mnie to tak działa tzn po włączeniu nagrywania np w połowie filmu wchodzę do pozycji nagranych i od razu można oglądać oczywiście od początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2021 o 12:23, lider16 napisał:

Na jakiej czestotliwości w Krakowie jest nadawany ten kanał co transmituje Viaplay w DVB-C? Mam moduł z własną listą kanałów i chciałbym przeskanować tylko tę jedną czestotliwość.

Dzięki z góry za pomoc.

A to nie był jeden tylko weekend kiedy transmisja była na kanale Galeria UPC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2021 o 12:23, lider16 napisał:

Na jakiej czestotliwości w Krakowie jest nadawany ten kanał co transmituje Viaplay w DVB-C? Mam moduł z własną listą kanałów i chciałbym przeskanować tylko tę jedną czestotliwość.

Dzięki z góry za pomoc.

362000 kHz.

19 minut temu, wizjaplus napisał:

A to nie był jeden tylko weekend kiedy transmisja była na kanale Galeria UPC ?

W najbliższy weekend będą jeszcze dwa mecze:

 

Piłka nożna
20.11.2021, 15.30 Hoffenheim v RB Lipsk

Piłka ręczna
21.11.2021, 14.00 TVB Stuttgart v Füchse Berlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...