Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość lakiman

Dlatego nie podają pewnie aktualnej liczby klientów.

Albo nie rośnie, albo rezygnują.

Gdyby był dekoder Horizon 4K dvb- c lub oferta 4K przez moduł wybór byłby oczywisty na UPC.

Z satelity chce zrezygnować w grudniu a tak do wyboru Orange IPTV i naziemna ( niezła jest jakość przez dvb-t2)+ streaming i... no właśnie UPC 

Szkoda, że tak to spartolili.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podają?

 

https://media.upc.pl/138932-upc-polska-najszybszy-ogolnopolski-i-najbardziej-polecany-operator-w-i-kwartale-2021-roku-zwiekszylo-zaufanie-klientow-i-przychody-o-4

 

i patrząc na te dane

 

+ 11 800 nowych subskrybcji telewizji

a tylko + 8 dekoderów HZN ?

 

to można się domyślać że to UPC 4K BOX? (część w tej liczbie można przyjąć że to CI+ w MR) 

Edytowane przez GDA
polskie znaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady :)

 

Złożyłem ostatnio wypowiedzenie z usług UPC, dzisiaj dzwoniła dziewczyna z DUK i pyta co jest przyczyną, więc odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że jest drogo i dekoder Horizon jest bardzo wolny.

 

Obecnie mam net 150 mb/s, pakiet Horizon Max, C+ Select, Polsat Sport Premium, Eleven I Multiroom za 159,96.

 

Zaproponowała więc net 500 mb/s, wymianę dekodera na 4K i cała reszta zostaje za te same pieniądze. Co sądzicie?

 

Z Polsatu ewentualnie mogę zrezygnować, bo tam i tak nic nie ma przez większą część roku, a płacić kilkanaście złotych miesięcznie za parę meczów Ligi Mistrzów to trochę sporo. Reszta chciałbym, żeby została. 

 

Druga rzecz to dekoder 4K. Nie mam telewizora 4K, więc to nie robi mi różnicy, ale chciałbym dekoder, który sprawnie działa i ma w miarę pojemną nagrywarkę. Stąd też pytanie czy warto wymieniać Horizona na 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten brak możliwości przewijania na niektórych kanałach jest dla mnie największym minusem 4K. Z kolei Horizon jest wolny jak wóz z węglem i podejrzewam, że wymiana na inny pewnie niewiele tu zmieni. Z drugiej strony nie bardzo też mam na co zmienić, bo do wyboru jest jeszcze Vectra i Netia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
W dniu 6.05.2021 o 17:52, GDA napisał:

Na koniec 2020 roku korzystało z niego już ponad 40 tys. klientów.

 

https://media.upc.pl/137030-uzytkownicy-upc-4k-tv-box-maja-dostep-do-aplikacji-amazon-prime-video

Trochę dziwna sytuacja, bo w zasadzie każdy większy operator oferuje dostęp do Netflixa na użyczanym  sprzęcie.

Żeby nie wspomnieć o wielu innych aplikacjach.

Od sierpnia nowych kanałów ( niby) 4K brak.

Wystarczy spojrzeć na ofertę i możliwości lidera kablówkowego czyli Vectry.

Jaki dystans już dzieli operatorów pod względem technicznym.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie problem na Tizenie (Samsung z 2020 roku) z UPC TV? Odkąd zmienili Horizon na UPC TV to nie da oglądać się przez przeglądarkę... Wyskakuje komunikat, że jestem offline i nie może się połączyć z siecią (a jestem w UPC). Gdy włączę tryb incognito to TV pokazuje, że strona jest "niebezpieczna", ale da się przejść dalej i zalogować, ale nie da się oglądać wideo w trybie incognito.
U mnie działa, fakt czasem wyświetla się problem z certyfikatem, ale za drugim razem wchodzi. Odtwarza płynnie, na niektórych kanałach np Polsat Sport Premium, Discovery Channel wykrywa obraz HDR10+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
18 godzin temu, rygiel1974 napisał:

W jaki sposób można wypowiedzieć umowę przez formularz na stronie? Jak próbuję to pojawia się boot i udostępnia formularz beż możliwości zaznaczenia okresu zakończenia umowy , czy to jest ten formularz o którym mowa we wcześniejszych postach?




 


Dwa tygodnie temu jeszcze działał i zrezygnowałem przez formularz. Chyba teraz go wyłączyli, bo w pytaniach UPC usunęli info o rezygnacji przez formularz. Musisz wysłać listem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rygiel1974 napisał:

W jaki sposób można wypowiedzieć umowę przez formularz na stronie? Jak próbuję to pojawia się boot i udostępnia formularz beż możliwości zaznaczenia okresu zakończenia umowy , czy to jest ten formularz o którym mowa we wcześniejszych postach?




 

Zalogowałem się przez nową stronę Moje USP, bo jak robiłem na starej wersji to była informacja że rezygnacja dostępna tylko na nowej wersji - zrobiłem i przyszedł sms potwierdzajacy, po 2 dniach telefonz 143065001 i nie mają nic lepszego niż do tej pory - 

Nazwa usługi

Pakiet Max Extra HD

Fiber Power 150 Mb/s

Pakiet Premium Cinemax HD

Moduł CAM CI+ 

płacę 60,99 z ceny nie chcą zejść, a mi nie zależy na niczym nowym.

Macie jakieś sugestie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Horizon, to takie pudło, które ma JEDNĄ  "lampkę" świecącą odpowiednio do stanu aktywności. I nic poza tym nie  zobaczysz na nim. Kiedyś miałem mediaboxa, którego ze względu na przyzwyczajenia żony włączałem tylko "na nagrywanie", bo miałem jeszcze telewizor kineskopowy, i czasem analog wyglądał na nim lepiej niż cyfrówka... oczywiście do czasu aż z analoga nie wyparowały najciekawsze kanały. W mojej opinii(!!) jeśli mało, lub wcale nie nagrywasz,   i nie kręci Cię (swoją drogą niedopracowany)replayTV, to  zostań przy mediaboxie. Fakt - horizon pozwala nagrywać jednocześnie nawet 4 pozycje(jeszcze tak nie miałem), ale lubi się zawieszać! W zasadzie działa (prawie )dobrze tylko w trybie szybkim - nieekonomicznym! Poza  tym, jeśli się zawiesi, to trzeba wyłączyć z prądu...a wstaje dłuuuuuuugo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zostanę w niedalekiej przyszłości abonentem UPC i mam kilka pytań odnośnie oferty i najbardziej opłacalnych wariantów.

Jeśli tak będzie to raczej na pewno będę brał pakiet Telewizja+Internet, z naciskiem na to drugie. Chodzi o to, że kupuję mieszkanie na kredyt i na początku będę miał kilka istotnych wydatków typu: łóżko, pralka i inne niezbędne sprzęty domowe, a że dobre telewizory z Android TV są dosyć drogie, to na razie zakup telewizora nie będzie priorytetem. Mam C+ Online i Gonet, z których korzystam na komputerze i dalej planuję, a poza tym w UPC jest też coś podobnego chyba co można oglądać na PC?

W związku z tym bez sensu wydaje mi się branie dekodera 4K, z którym pakiety są o 10 zł droższe, a podobno z tego co czytałem nie jest on zbyt dobrym sprzętem.

Ogólnie z tego co patrzyłem (jakby co wyprowadźcie mnie z błędu) wydaje mi się, że nie opłaca się brać samego tylko internetu, bo różnica w cenie między samym internetem a telewizją z internetem nie jest duża, a prędzej czy później telewizor kupię i telewizja będzie potrzebna. Może nawet poszukam na razie jakiejś używki na OLX żeby był tymczasowo a potem się pomyśli nad nowym.

 

W tej chwili na stronie UPC widzę trzy oferty: 132 kanały/300Mb/74,99, 172 kanały/500 Mb/84,99 i 182 kanały/750 Mb/94,99

Na szybko oferta numer 2 wydaje mi się najatrakcyjniejsza. Zastanawiam się też na tą trzecią, ale pytanie: czy opłaca się płacić dychę więcej za te dodatkowe 250 Mb/s ? Czy rzeczywiście taka różnica w prędkości może być zauważalna przy np. oglądaniu streamingu, czy też nie ma to znaczenia i lepiej wziąć opcję 500 Mb/s ? Bo na tych 10 dodatkowych kanałach mi nie zależy.

 

Kwestia numer 2: przejrzałem instrukcję Horizona na stronie UPC i zastanawia mnie jedna rzecz. Czy ten dekoder jest jednocześnie modemem/routerem? Jest tam informacja o gniazdach ethernet i o tym, że należy podłączyć do niego komputer. Pod spodem w tej ofercie na stronie jest też wymieniony modem z wifi, więc tym bardziej mnie to dziwi. Jak wygląda wzajemna korelacja między Horizonem, modemem i komputerem PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niskich prędkościach nie dają osobnego routera WiFi. Korzystasz wtedy z routera wbudowanego w Horizonie. Do Horizona możesz po kablu podłączyć np. komputer stacjonarny. Laptopa i smartfona możesz połączyć z routerem Horizona po WiFi. Jeśli wybierzesz szybsze łącze (chyba od 600 mbs w górę), wtedy dostajesz dodatkowy router, który ogarnie większe prędkości.

W UPC na komputerze możesz oglądać UPC TV GO, ale tam uwaga - nie ma wszystkich dostępnych kanałów, które masz w ofercie. Jeśli nie potrzebujesz dostępu na kompie do Polsatu, TVNu, AleKino+ oraz nie potrzebujesz po za domem oglądać TVP Sport czy TVP1 i TVP2, może Tobie ta aplikacja wystarczyć.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...