Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, brtk napisał:

No popatrz, a jeszcze w tamtym roku było na odwrót, na starych promocjach CI+ było tańsze. Sam mam ten najtańszy pakiet MAX na CI+ za 44.99zl.. ;)

Mylisz sie! Przy poprzedniej umowie miałem tv/internet z Ci+ i wyobraz sobie była ta sama sytuacja... To sa cwierc-inteligenci, był podłączony klient wystarcztło przeklikac umowe i byłby dalej a woleli wymusić przejscie na Horizona, wydać sprzęt, przysłać technika i dać tanszy abonament niż powyższe... co za tłuki, ja moge płacić tyle samo, ale więcej "NO WAY". I w związku z tym zostawiłem sobie juz tylko internet (a przynajmniej poprzednio, bo teraz mi już TV brakuje więc będę szedł do konkurencji). Moze pomiedzy tymi moimi  umowami był jakiś przebłysk inteligencji ale widać krótkotrwały.

Edytowane przez marioking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/24/2021 at 4:48 PM, marian_w said:

 

 

Jeśli możesz to porównaj jakość obrazu dziś z Ligi Mistrzów  o 21 na kanale TVP-1 przez dekoder i bezpośrednio na telewizorze.

Obejrzałem dzisiaj skrót Lazio - Bayern na TVP Sport HD na Boxie i na DVB-T na telewizorze LG OLED. No i trochę zaskoczenie. Jakośc była na boxie przeciętna ale zdecydowanie lepsza niż DVB-T. Widocznie taka transmisja sie trafiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę, by jakość TVP mimo 12 Mbps była porywająca w UPC.

Ale też jestem ciekawy porównania..

 

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na tyle dobra, że np. boisko nie jest jednolitą zieloną plamą, co jest "normą" w DVB-T i na satelicie ;).

Po lewej meczyk w UPC, po prawej w DVB-T. Mam nadzieję, że widać o co chodzi.

tttt.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mjasinsk napisał:
W dniu 24.02.2021 o 16:48, marian_w napisał:

Jeśli możesz to porównaj jakość obrazu dziś z Ligi Mistrzów  o 21 na kanale TVP-1 przez dekoder i bezpośrednio na telewizorze.

Obejrzałem dzisiaj skrót Lazio - Bayern na TVP Sport HD na Boxie i na DVB-T na telewizorze LG OLED. No i trochę zaskoczenie. Jakośc była na boxie przeciętna ale zdecydowanie lepsza niż DVB-T. Widocznie taka transmisja sie trafiła :)

Myślałem że jak testujesz to podłączyłeś kabel od UPC bezpośrednio do telewizora żeby zobaczyć jak działają kanały z tunera telewizora ( około 30 jest niekodowanych - między innymi TVP-1 ,TVP-2 ,TVN , TVP Sport )

Właśnie w czasie transmisji piłki najłatwiej porównać jakość po widoku trawy.

Godzinę temu, lukimann napisał:

Osobiście nie widzę, by jakość TVP mimo 12 Mbps była porywająca w UPC.

Ale też jestem ciekawy porównania..

Ja porównywałem w 2018 roku w czasie mundialu. Jakość na TVP-1 w UPC była rewelacyjna. Nagrany mecz

( 120minut ) zajmował na dysku 17 GB.( 19Mbps ). Dla porównania wczoraj nagrany mecz Realu na TVP-1 zajął 12,7 GB ( 120 minut )

Prawdopodobnie sygnał 4K z mundialu był skalowany w dół. 

Edytowane przez marian_w
dopisanie kilku znaków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, marian_w said:

Myślałem że jak testujesz to podłączyłeś kabel od UPC bezpośrednio do telewizora żeby zobaczyć jak działają kanały z tunera telewizora ( około 30 jest niekodowanych - między innymi TVP-1 ,TVP-2 ,TVN , TVP Sport )

Właśnie w czasie transmisji piłki najłatwiej porównać jakość po widoku trawy.

Ja porównywałem w 2018 roku w czasie mundialu. Jakość na TVP-1 w UPC była rewelacyjna. Nagrany mecz

( 120minut ) zajmował na dysku 17 GB.( 19Mbps ). Dla porównania wczoraj nagrany mecz Realu na TVP-1 zajął 12,7 GB ( 120 minut )

Prawdopodobnie sygnał 4K z mundialu był skalowany w dół. 

Ale jaki kabel jak ja kabla nie mam. Mowimy i piszemy (przynajmniej to wynikalo z mojego testu kilka postow wyzej) o boxie 4k i iptv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mjasinsk napisał:

Ale jaki kabel jak ja kabla nie mam. Mowimy i piszemy (przynajmniej to wynikalo z mojego testu kilka postow wyzej) o boxie 4k i iptv ;)

 

Box jest podłączony do internetu , a w kablu podłączonym do modemu są niekodowane kanały telewizyjne.

Wystarczy rozdzielić sygnał z kabla i podłączyć do telewizora 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, marian_w said:

 

Box jest podłączony do internetu , a w kablu podłączonym do modemu są niekodowane kanały telewizyjne.

Wystarczy rozdzielić sygnał z kabla i podłączyć do telewizora 

 

Jezu ja za glupi jestem. Do boxa dochodzi skretka sieciowa to niby gdzie mialbym ja podlaczyc????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodzi o ten kabel który wchodzi do mieszkania i jest podpiety do routera... a tak dokłanie przed routerem powinien być rozgałężnik i po zdjęciu osłonki jest wolne gniazdko który mogłbyś podpiąć tv bezposrednio koncentrykiem z pominieciem "boxa" i zobaczyć jakośc sygnału na niekodowanych kanałach, przynajmniej tak mi się wydaję ;)

Edytowane przez marioking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mjasinsk napisał:
10 godzin temu, marian_w napisał:

Box jest podłączony do internetu , a w kablu podłączonym do modemu są niekodowane kanały telewizyjne.

Wystarczy rozdzielić sygnał z kabla i podłączyć do telewizora 

 

Jezu ja za glupi jestem. Do boxa dochodzi skretka sieciowa to niby gdzie mialbym ja podlaczyc????

Kabel koncentryczny wchodzący do mieszkania powinien być podłączony do rozgałęźnika z dwoma lub trzema wyjściami.

Z jednego wyjścia jest podłączony do modemu internetowego z którego dopiero skrętką sygnał idzie do boxa.

Ja mam trzy wyjścia: jedno połączone z modemem internetowym , drugie z dekoderem Horizon , trzecie z telewizorem wyposażonym w moduł CI+.

Obecnie biorąc sam internet ma się dostęp do niekodowanych kanałów telewizyjnych które kiedyś UPC blokowało specjalnym filtrem

marioking dokładnie tak jak napisałeś

Edytowane przez marian_w
odpowiedź do marioking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marian_w napisał:

 

Obecnie biorąc sam internet ma się dostęp do niekodowanych kanałów telewizyjnych które kiedyś UPC blokowało specjalnym filtrem

 

:-)dokładnie ☝🏼️

( w świetnej jakości HD)

 

Dawno nie sprawdzałem jakości kanałów naziemnej telewizji.

Faktycznie jest tak jak pisze @bugmenot dvb-t jest bardzo słaba wobec UPC.

Ale , jednak wchodzi w przyszłym roku lepszy standard dvbt-2 Zobaczymy jak będzie to rzutowalo na odbiór i czy klienci najtańszych pakietów u operatorów nie wybiorą naziemnej telewizji.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marian_w napisał:

Obecnie biorąc sam internet ma się dostęp do niekodowanych kanałów telewizyjnych które kiedyś UPC blokowało specjalnym filtrem

 

Ja mam sam internet i jest wciąż zablokowane...pozostałość po starych czasacg.... A przy przedłużaniu umowy nie wybrałem sobie darmowego starta i jak stwierdzili to nie podlega reklamacji... Tak musieliby przysłać technika by zdjął, a skoro nie jest to wymóg umowy, to nie są zobligowani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukimann napisał:

Dawno nie sprawdzałem jakości kanałów naziemnej telewizji.

Faktycznie jest tak jak pisze @bugmenot dvb-t jest bardzo słaba wobec UPC

Może być lepiej jeśli nadawcy postawią na jakość a nie ilość kanałów. Jak włączyli testowo dvb-t2 w Warszawie to sprawdziłem jakość przekazu i TVN HD HEVC miał 9 Mb/s , TVN-7 HEVC 9,2 Mb/s , TVP Polonia HEVC 7 Mb/s , żeby dorównać jakości technicznej przekazu to te kanały w dvb-t musiały by mieć ok. 14 mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bitrate nie oznacza, ze musi byc super obraz , trzeba wziąć  pod uwagę takie czynniki jak np. kompresja obrazu, jakość sprzętu - HZN do nowoczesnych już nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lukimann napisał:

Sam bitrate nie oznacza, ze musi byc super obraz , trzeba wziąć  pod uwagę takie czynniki jak np. kompresja obrazu, jakość sprzętu - HZN do nowoczesnych już nie należy.

No i przede wszystkim  wysokiej jakości kontent do pokazania.

Kanały poprzechodziły na nadawanie w HD i wyświetlają stare filmy w kiepskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
W dniu 23.02.2021 o 23:00, mjasinsk napisał:
  •  

 

Testowałem uczciwie przez ładnych pare dni próbując to jako alternatywę do NC+/Canal Plus przez satelitę.  Samym boxem byłem pozytywnie zaskoczony ale juz po kilku dniach brak możliwości ustawiania list kanałów czy nawet prostej segregacji, odrębna lista live TV i DVB-T zaczęły mnie irytowac. Do tego podłączyłem antenę pod mój LG TV i zobaczyłem jak powinien wyglądać układ kanałów, opcje , segregowanie i mocno zniechęciłem się. Rzutem na taśmę zamówiłem do testów UPC (juz mam internet) Cenowo pakiet TV + Internet 750GBit + C+ + HBO plus dorzucili jeszcze SIMa wychodzi dokłądnie tyle ile C+ bez pakietu sport oraz oddzielny internet 750 w UPC...Do tego zmaówiłem oczywiście Box 4K..... No i powiem Wam krótko. Box 4K to nie jest androidowy box jak C+ BOX ale do oglądania TV to jest po prostu przepaść pomiędzy tymi urzadzeniami oczywiście na korzyść UPC.\

 

1. Konfiguracja całkowicie auto

2. Listy knałów plus profile dowolnie konfigurowalne

3. Przełączanie kanałów super szybkie . Dorównac może im jedynie satelitarny tuner C+ z instlacją QUAD

4. Jakość zupełnie ok, póki co zero lagów, pikselozy, zawiszeń (no ale to dopiero 1 dzień  pełna uczciwość). Dostępne są 4 kanały UHD ale raczej marne.

5. Opcja wyszukiwania głosowego kanałów, programów, nazwisk skalibrowana pod pakiety tv i samego boxa plus język polski. Czyli mówisz: Włącz kuchnia TV i działa, mówisz: Brad Pitt i wyskakuje lista filmów płatnych i bezpłatnych dostępnych na boxie z tym aktorem. Niezłe.

 

Opisuję to tutaj a nie w dziale UPC...coć pewnie też tam umieszczę po dłuższych testach i wyłapaniu bugów poniewaz uważam, ze niezdecydowani i majacy możliwość wypróbowania tej opcji też powinni to zrobić

 

 

Edited 1 hour ago by mjasinsk

Jak tam idzie testowanie dekodera 4K?

Czekam na konkretne wnioski. 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, lukimann said:

Jak tam idzie testowanie dekodera 4K?

Czekam na konkretne wnioski. 

:-)

Na tą chwilę na tyle dobrze, że satelitarny dekoder platformy Canal Plus wylądował w pudle i kolejnym krokiem będzie demontaz anteny. W sumie cała ta zabawa na prośbę żony, żeby w końcu antena znikneła z tarasu. :) Testuję pod swoim kątem i do dekodera mam jeden powazny zarzut. Nie moge go sparowac z pilotem Logitech. Niestety jestto  niewykonalne i powoduje, ze musze uzywac dwóch pilotów. Dla jasności przekazu nalęzy stwierdzić, ze pilot Boxa UPC bez problemu,  całkowicie bez udziału uzytkownika sparował się z TV LG i ampli Yamahy. Uruchamianie telewizji poprzez naciśnięcie czerwonego przycisku na pilocie uruchamia TV ustawia go na wyjście zewnętrzne i uruchamia apli. Ponowne nacisnięcie wyłacza wszystko. tym niemniej wolałem opcję Logitecha do którego jestem przywyczajony od 15 lat. Oglądanie TV spowalnia troche internet, ale spokojnie , regularnie o różnych porach dnia od momentu przełączenia prędkości osiągam 550-600 Mbit bez wyłączania niczego w domu co komunikuje się z siecią a troche tego jest. Jakość kanałów 4K jest przeciętna ale nie tyle widzę tu problem bitrate jak brak HLG. Po prostu C+4K robi swoja robotę przez obecność HLG HDR i rozszerzoną paletę barw.

Póki co, po kilku dniach box sie nie zawiesił, nie odmówił posłuszeństwa, po prostu działa. Zauważam, ze przy przełączaniu niektórych kanałów jest te 3 sekundy kiedy jakość wskakuje na tą "lepszą" ale to w niczym nie przeszkadza. Wkurza mnie to co nie jest związane z Boxem, bo o ile aplikacja Horizon GO jest ładnie zintegrowana z całością to na tablecie z Android 10 mam 2x wiecej kanałów niż na NVIDIA Shield z Android TV . BOK nie był w stanie odpowiedzieć mi na pytanie dlaczego tak jest. Oba urzadzenia podpięte pod tą samą siec WIFI, uprzedzajac pytanie. Na tą chwile Box raczej u mnie zostanie. Za rok zobaczymy co nowego na rynku się pojawi. IPTV to raczej przyszłośc . Powinna być bardziej elastyczna pakietowość. No i juz tak na koniec żeby pomarudzić. Ktoś mógłby wynając grafika, żeby te wszystkeie aplikacje wyglądały jak apka Apple TV na moim TV. Taki ładny papierek do słodkiego cukierka.

 

Nie wiem czy tak się to wkleja ale wynika sprzed chwili:

 

1. Włączony BOX na TVN24

2. Włączony tablet młodego na Netflix

3. Włączony komputer stacjionarny ale bez czegość szczególnego poz a przeglądarką

4. Włączony serwer QNAP

5. TEST na telefonie Samsung y WIFI6 do routera WIFI6

 

? https://www.speedtest.net/my-result/a/7099063666

 

Edytowane przez mjasinsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mjasinsk napisałeś   ,,  Oglądanie TV spowalnia troche internet, ale spokojnie , regularnie o różnych porach dnia od momentu przełączenia prędkości osiągam 550-600 Mbit\s bez wyłączania niczego w domu co komunikuje się z siecią a troche tego jest ,, 

jaka masz zakupioną prędkośc internetu ? Wnioskuję ze przy opcji 300 mbit/s i większej liczbie urzadzeń mogą być problemy z prawidłowym odbiorem kanałów tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

@mjasinsk można nagrywać wszystkie kanały?

W Orange zwracało uwagę pikselizowanie ciemnych obszarów obrazu, widzisz podobne zjawisko w UPC?

Są jakieś duże różnice w jakości obrazu  między sat a telewizją z tej przystawki?

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mjasinsk można nagrywać wszystkie kanały?
W Orange zwracało uwagę pikselizowanie ciemnych obszarów obrazu, widzisz podobne zjawisko w UPC?
Są jakieś duże różnice w jakości obrazu  między sat a telewizją z tej przystawki?
Pytanie wprawdzie nie do mnie, ale zapraszam do wątku o boxie od UPC. Nic się od premiery nie zmieniło w kwestii jakości TV. Moje spostrzeżenia są nadal takie same.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, andii57 said:

@mjasinsk napisałeś   ,,  Oglądanie TV spowalnia troche internet, ale spokojnie , regularnie o różnych porach dnia od momentu przełączenia prędkości osiągam 550-600 Mbit\s bez wyłączania niczego w domu co komunikuje się z siecią a troche tego jest ,, 

jaka masz zakupioną prędkośc internetu ? Wnioskuję ze przy opcji 300 mbit/s i większej liczbie urzadzeń mogą być problemy z prawidłowym odbiorem kanałów tv.

750MBit

 

2 hours ago, lukimann said:

@mjasinsk można nagrywać wszystkie kanały?

W Orange zwracało uwagę pikselizowanie ciemnych obszarów obrazu, widzisz podobne zjawisko w UPC?

Są jakieś duże różnice w jakości obrazu  między sat a telewizją z tej przystawki?

Na TVN24, TVN, DOMO i Kuchnia TV nie widze różnic. Canl Plus mam wrażenie, ze jest delikatnie gorsze niż satelity ale takie samo jak z C+ IPTV natomiast HBO wydaje się lepsze ale podejrzewam ze to jak z placebo...zależy co weźmiesz tak działa. W każdym razie oprócz jakości C+4K z satelity vs kanały 4K z Boxa nie widzę różnic uzasadniajacych pozostanie przy satelicie. Treści 4K i tak zapewnia mi Netflix a ostatecznie C+4K prawie w ogóle nie oglądałem.

 

EDIT: i jeszcze jedno jako "[beep]yk" ale mojażona była zachwycona. Pilot co prawda nie łączy mi się z logitechem ale jest bluetooth wiec przystawka, malutka i nawet jakoś porażajaco nie grezejąca si.ę wylądował w szafce pod TV czym zmniejszyłem ilośc sprżetu na zewnątrz o 25% :)

2 hours ago, lukimann said:

@mjasinsk można nagrywać wszystkie kanały?

W Orange zwracało uwagę pikselizowanie ciemnych obszarów obrazu, widzisz podobne zjawisko w UPC?

Są jakieś duże różnice w jakości obrazu  między sat a telewizją z tej przystawki?

co do nagrywania to to zauwązyłem , że na części kanałów po nagraniu można treść odtworzyć ale nie przewijać  (np.POLSAT)

To teraz ja mam kilka pytań do uzytkowników:

 

1. Czy ktos korzysta z Horizon GO na Android TV i czy lista dostępnych kanałów pokrywa się z ta która macie np na HGO na tablecie lub w przeglądarce? - u mnie nie jest o połowe mniej, nie ma tez części treści video, BOK nie zna odpowiedzi :)

2. Czy ktos z korzystających z Horizon GO na Android TV bawił sie statystykami? Ja nie jestem w tym biegły ale statystyki pokazują mi, że treści TV live odtwarzane są rozdzielczości mniejszej niż FHD 1280/760 przy video bitrate 5MBit , co ciekawe treści seriali z HBO z opcji na żądanie sa już FHD 1920/1080 przy tym samym bitrarte

3. Czym jest overal bitrate który pokazuja statystyki i wha się on od 39 do 115 MBit w zalezności od kanału.?

Edytowane przez mjasinsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...