Skocz do zawartości

Kanały od BBC Studios


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś zauważył u siebie, aby od czasu zmiany tp., obraz na BBC Lifestyle i BBC CBeebies momentami szatkował (pikseloza)?. Dodam, że z tego samego tp. nadaje też BBC Brit HD, ale tam ta przypadłość nie występuje. Sprawdziłem na dekoderze rodziców (CP), jak i u mnie (nc+) i w obydwu przypadach jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to zauważyłem. Ale muszę Cię zmartwić, że ta przypadłość dotyczy wszystkich kanałów z tego transpondera, również i BBC Brit HD. Sygnał z tego transpondera jest masakrycznie słaby i to się wydarzyło w chwili przenosin BBC CBeebies i BBC Lifestyle. Nie wiem tylko na co czeka BBC Worldwide i dlaczego na to nie reagują platformy satelitarne. Zaznaczę przy okazji, że jest to jedyny transponder na Hot Bird i Astrze, z którym mam problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W [beep] jeża następne kanały BBC które nie da się oglądać najpierw BBC BRIT a teraz te dwa nie będę ustawiał anteny bo ktoś je dodał na transponder którego nie da się oglądać a było wcześniej dobrze

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siła sygnału z tego transpordera wynosi 49% i jest stała. Powtarzam, BBC Brit HD działa mi bez zarzuty, nic nie pikseluje, nie przycina się, zaś od soboty (wcześniej nie zauważyłem) pikseloza co kilkadziesiąt minut występuje TYLKO na BBC Lifestyle i BBC CBeebies.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się z Tobą spierać, ale problem od ponad miesiąca dotyczy również BBC Brit HD (sprawdzone w 2 lokalizacjach oddalonych od siebie o około 200 km). Na pocieszenie dodam, że zauważyłem wczoraj, iż nastąpiła poprawa w jakości sygnału tranpondera i chwilowo nic nie pikseluje. Jak długo, to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył u siebie, aby od czasu zmiany tp., obraz na BBC Lifestyle i BBC CBeebies momentami szatkował (pikseloza)?. Dodam, że z tego samego tp. nadaje też BBC Brit HD, ale tam ta przypadłość nie występuje. Sprawdziłem na dekoderze rodziców (CP), jak i u mnie (nc+) i w obydwu przypadach jest tak samo.

Potwierdzam :/ od 11:14 oglądam BBC Lifestyle i do 11:20 wszystko bylo dobrze - od 11:20 co kilkanaście sekund obraz się zatrzymuje, a dźwięk "faluje" :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie BBC lifestyle i cbBeebies zacinaja się tak samo jak BBC BRIT zaznaczam że mieszkam w Łodzi jestem ciekaw jak inni mają czy tak samo im się zacinają ? Ustawianie anteny pod te kanały skutkuje spadkiem jakości dla innych kanałów które dobrze odbieram. Pewnie wystarczyło je po przenosić na normalny transporder i było by po sprawie a nie zganiać na złe ustawione anteny tak tłumaczy się NC+ proszę ustawić sobie talerz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że wszyscy mają tak samo. Dobrze, że potwierdziłeś @XMAREKK30 to, że problem dotyczy również BBC Brit HD, bo niektórzy twierdzili, że tego kanału pikseloza nie dotyczy. Przy okazji nadmienię, że oprócz pikselozy i zacięć w obrazie i dźwięku, to przez ostatnie kilka tygodni jakość sygnału koszmarnego transpondera spadała do tego stopnia, że momentami sygnał wszystkich kanałów całkowicie zanikał. Szkoda, że BBC wybrało najtańszy a zarazem najsłabszy transponder szwankujący ostatnio na maksa. Może oglądalność już się dla nich nie liczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od dnia od kiedy nadaje BBC Brit HD nie mogę go oglądać a teraz dwa kolejne doszły trudno nie będę bawił się w ustawianie tych kanałów płakać za nimi nie będę ale tutaj już powinna wejść NC+ i z nadawcą rozmawiać czemu ich nie można oglądać skoro są w ofercie i się za nie płaci ale widocznie mają to gdzieś.Ja składam reklamacje na BBC BRIT HD cały czas na brak odbioru ale oni ciągle  tak samo przestaw sobie Pan talerz to będzie dobrze  cwaniaczki najlepiej tak napisać niż coś z tym zrobić ale dobrze że jest jeszcze NC+ GO tam już nie ma problemu bo nie leci po satelicie. Mam nadzieje że wejdzie jak najszybciej oglądanie tego samego co teraz ale przez neta i będzie bardziej stabilniej i człowiek pozbędzie się talerza przy oknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale my z @SatExpertem mówimy tutaj o sytuacji, gdzie siła sygnału z tp. 12,476 jest poziomie 45-50% (co przy w miarę sprzyjających warunkach pogodowych zapewnia stabilny odbiór),a nie o sytuacji, podczas której siła sygnału jest w granicach 20-25%. Nic dziwnego, że wówczas wszystkie kanały tną, włącznie z BBC Brit HD. U mnie przy sile 45-50% BBC Brit HD nic nie tnie i do soboty z tp. 12,246 również BBC Lifestyle i BBC CBeebies działały dobrze. Od soboty co kilkanaście minut na BBC Lifestyle i BBC CBeebies obraz po prostu się zatrzymuje, a dźwięk "faluje". BBC Brit HD zaś działa bez zarzutu.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie macie rację, ale na siłę nie będę wzywał montera, żeby ustawiał talerz. Dziecko wyrosło już z tych bajek, a ja mogę na nc+go obejrzeć BBC BRIT, co nie znaczy, że tak będzie cały czas. Póki pogoda jest jeszcze w miarę OK, wypadałoby ustawić talerz.

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Byc moze też się pojawi tylko, narazie BBC Cbeebies HD będzie na satelicie, tak ostatnio jest ze debiuty liczących się graczy na rynku w jakośći HD maja miejsce na satelicie, a w kablowkach mniej liczące się stację typu Zoom, Metro, inne stacje które maja HD tylko z loga :), bo w ramówce mało co jest w prawdziwym HD :D

Edytowane przez Michu07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście ogromna różnica. Naprawdę ;)

 

 

Byc moze też się pojawi tylko, narazie BBC Cbeebies HD będzie na satelicie, tak ostatnio jest ze debiuty liczących się graczy na rynku w jakośći HD maja miejsce na satelicie, a w kablowkach mniej liczące się stację typu Zoom, Metro, inne stacje które maja HD tylko z loga :), bo w ramówce mało co jest w prawdziwym HD :D

Mnie to bardziej zastanawia kiedy coś się ruszy z BBC FIRST. Kanał pewnie wszedłby w miejsce BBC HD, który już jest kanałem stricte serialowym. Tylko pytanie kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...