Skocz do zawartości

Problem z PC


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Ja mam problem, bo wchodzę sobie na pewną stronę coś tam oglądać (tylko wtedy) i komputer mi się restartuje, bo ma za wysoką temperaturę:

CPU: 52 C

AUX: 51 C

Rdzeń: 55 C

A to wszystko jak oglądam tam w niskiej jakości (im wyższa to już na 100 % wiem, że będzie restart).

 

Przydałoby się w nim wymienić RAM i procesor (możecie doradzić jakI).

Mam Windows XP.

Procesor: AMD Sempron 3100+ 1,8 GHz

RAM: 512 MB

Moja płyta główna:

ASRock K8NF3-VSTA

Chipset NVIDIA nForce3 250

 

Jak coś jeszcze potrzeba, aby dobrać odpowiednią pamięć RAM i procesor to piszcie (ja się na tym nie znam, ale mam program CPU-Z to powiecie co w nim trzeba znaleźć :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że nie mam nowego? Po prostu ten chciałem wykorzystać głównie do oglądania różnych rzeczy, a do tego przydałby się lepszy RAM i procek i ewentualnie do innych podstawowych zadań typu przeglądanie internetu etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram ci się pomóc :)

 

Jeżeli chodzi o wymianę procka to najnowszy i najmocniejszy (według wikipedii) jaki jest pod ten socket to AMD Athlon 3200+, http://allegro.pl/nowy-procesor-s-754-ada3200aep4ax-athlon-64-fv-gwr-i5817948859.html lecz czy płyta obsłuży ten procek, to inna kwestia, socket się zgadza więc powinien ale nigdy nie wiadomo, niestety producent nie dał listy obsługiwanych CPU.

 

Co do pamięci ram to możesz maks włożyc 2 GB DDR o taktowaniu 400 MHz,http://allegro.pl/ram-ddr1-w1kosci-1gb-400mhz-pc-3200-wszy-plyty-i5811374229.html masz dwa sloty więc wystarczy kupić dwa razy po 1 GB, i po problemie z pamięcią RAM.

Edytowane przez tyniecdg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

A czym tu się różni w tym procku Frequency 3200+ (rated) 2200 MHz (real) (chodzi mi co to znaczy rated i real)?

A co do RAM-u co to "możliwość doboru w dualu" (że dwie takie same)? A listem zwykłym jak mi przyślą to nic mi się z tymi pamięciami nie stanie?

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy nie maja większego znaczenia, zawsze patrzymy na częstotliwość (real), czyli prawdziwą z taką jaką procek pracuje, a jeżeli chodzi o rated jest to częstotliwość znamionowa, co ja rozumiem to tak że pewnie stworzyli procka na początku o takim taktowaniu (stąd 3200 w nazwie), po czym zmniejszyli taktowanie do 2,2 GHz. Udało mi się znaleźć listę obsługiwanych procków przez Twoją płytę główną, nie wiem jak mogłem jej wcześniej nie zauważyć http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/K8NF3-VSTA/?cat=CPU co mówi nam że najmocniejszy procek jaki wejdzie to 3700+ lecz takich nie widzę pod twój socket, natomiast udało mi się znaleźć z serii 3400+ (najtańsza oferta) http://allegro.pl/amd-athlon-64-3400-2-4ghz-s754-pasta-fv-i5789090161.html

 

Natomiast jeżeli chodzi o pojęcie Dual w pamięciach można interpretować jako dwie takie same, lecz tak na prawdę chodzi o pracowanie pamięci w trybie dwukanałowym, co daje nam lekkie zwiększenie wydajności pamięci, przez szybszy przesył danych między kościami pamięci, lecz kości pamięci muszą być takie same i płyta główna musi obsługiwać tryb Dual, lecz chyba Twoja płyta nie obsługuje, po zazwyczaj jest to napisane w specyfikacji.

 

A co do wysyłki to sam kiedyś zamówiłem listem i nic się nie stało zależy czy będą pamięci dobrze zapakowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że tak.Ważne jest jeszcz ejaki masz zasilacz.POdaj markę i moc.Mimo wszystko jak już chcesz w niego kase ładować to lepiej żeby to zasilało coś co nie spali tego raz dwa a coś mi podpowiada że teraz tam zasilacza nie ma ..może tylko coś co obok zasilacza co najwyżej leżało.Warto wysępić te parę groszy choćby po używke z alledrogo w postaci Fortrona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt zapomniałem o zasilaczu, różnica w poborze WAT, między aktualnym prockiem a tym co mu poleciłem to 30WAT, więc różnica nie tak duża, warto wymienić wtedy jak rzeczywiście jest to jakiś chińskiej marki zasilacz, inaczej różnica nie tak duża żeby zmieniać zasilacz o większej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że sobie tak pomagacie, ale trzeba też koledze wspomnieć że z zanim wyda pieniądze to efekt bedzie zbliżony do obecnego. Procesor jednordzeniowy nie wyrabia w dzisiejszych czasach, przy wejściu na jakąś portalową stronę czy oglądanie serwisow video w full Screen obciąży procek do 100%. Decyzja jednak należy do kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z kolegą kfm877, że procesor jednordzeniowy na dzisiejsze czasy, to za mało, Lecz na upartego można korzystać, sam kolega kisiel95 pisał że to nie jest jego jedyny komputer, przynajmniej się tak domyślam. Sam w domu posiadam z sentymentu komputer na procesorze Pentium 4 o taktowaniu 1,87GHz, więc jeszcze gorsza jednostka niż kolegi jak by ulepszył, używam tego komputera do gier retro, ale pisać w wordzie czy przeglądać internet (maks dwie karty otwarte) i powoli lecz wszystko jakoś do działa oczywiście jak pisał kfm877 bez youtuba na pelnym ekranie. Co prawda wymaga to, odpowiedniego dbania o system przy zerowych programach w tle, nawet braku antywirusa. 

Edytowane przez tyniecdg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam to nie jest mój jedyny komputer i dodam, że w przyszłości chciałem go podłączyć do telewizora. No trochę byłaby lipa, jakby nie dało się oglądać na full ekranie. Problem z tym moim komputerem pojawia się tylko przy jednej stronie, gdzie po oglądaniu na full ekranie w 480p komputer nagrzewa się, aż do restartu. Na szczęście na razie nie wydałem żadnych pieniędzy na unowocześnianie kompa :)

Po prostu chciałbym, żeby ta jedna strona chodziła bez problemów.

 

Co do zasilacza to mam jakiegoś IBOX-a nie wiem jaka moc, a dzisiaj nie będę już rozkręcał, bo mi się nie chce :P Na naklejce z tyłu komputera mam tylko 230V, 3,5A, 50-60Hz, ale to tylko jest wypisane do jakiego gniazdka ma być podłączone i za dużo mi nie pomoże :D

Zasilacz pobiera (chyba) 9,72-9,84V (sczytałem ze Speedfana przy parametrze +12V, dobrze?)

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to złom,wentylatora bym pod to nie podłaczył co dopiero komputerowe podzespoły.Z programów nie odczytasz takich parametrów do tego słuzy miernik.Restarty spowodowane przez zasilacz.Wymień choćby na Fortrona i ten ból miałbys już głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...