Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Za nami dwa bardzo loteryjne konkursy w Harrachovie. Drugi skończył się na jednej serii. Oba padły łupem Gregora Schlirenzauera, który dzisiaj przebił Nykanena i ma 48 zwycięstw oraz ogromną przewagę w klasyfikacji generalnej nad Bardalem. Polacy średnio - Stoch 9 i 8, reszta w drugiej i trzeciej dziesiątce. Za tydzień drużynówka i konkurs indywidualny w Willingen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@Boogeyman: Co ciekawe,w 2 konkursie startowało aż 51 zawodników(naprawdę myślałem,że to są kwalifikacje),oraz że nikt nie skoczył więcej niż 200 metrów. Najdalej w 2 konkursie poszybował Gregor Schlierenzauer,który skoczył 197,5 m.W tym konkursie padło tylko kilka skoków powyżej punktu K.

Bardzo dobrze się spisał Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes,który mógł w 1 konkursie sprawić sensację,

niestety spadł na 19 miejsce. Wie ktoś,ile skoczył w 2 serii 1 konkursu Kanadyjczyk? W 2 konkursie punkty zdobył też Peter Frenette - 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak już mówimy o długości lotów to trzeba wspomnieć o locie Jurija Tepesa 220 m. Przyznam, że w pewnym momencie przeraziłem się jak wysoko leci a w głowie myśl gdzie on wyląduje. Słoweniec po prostu nie mógł tego ustać, gdyż spadał z bardzo wysoka, aczkolwiek gdyby nie hamował lotu mogłoby się skończyć bardzo źle dla niego, bo to by było myślę z 230 m, gdzie już jest całkiem płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja jak widziałem ten skok to na szybko pomyślałem że połóany w kilku miejscach będzie, szybko wstał i się cieszył. Co do Polskich skoczków to średnio wypadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan Hula wygrał drugi niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Planicy, drugi był Stefan Kraft z Austrii a trzeci Norweg Vegard Swensen, pierwszy konkurs wygrał Kraft a Hula zajął 2 miejsce, rywalizowano nie na skoczni mamuciej tylko na na dużej skoczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Za nami kwalifikacje do konkursu indywidualnego,który odbędzie się w niedzielę,w Willingen.

Niestety,spotkało nas rozczarowanie,bo drugi najlepszy Polak w kwalifikacji generalnej,Maciek Kot,zajął w kwalifikacjach dopiero 46 miejsce.Hula był 45.Kubacki i Żyła chyba przeszli do konkursu.

Zobaczyliśmy też skok Greka,który startował z nr 12.Niestety,skoczył tylko 104 m,ale nie jest ostatni(jest nad Kazachami i nad genialnym Yuta Watase,który skoczył tylko 62 m,i miał straszne problemy ze skokiem.)Wśród tych 61 zawodników,którzy musieli się kwalifikować,padło tylko kilka skoków powyżej pkt K.Dzisiejsze kwalifikacje wygrał Richard Freitag,który dodatkowo otrzymał 2000 euro. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "kwalifikacja generalna" skąd żeś to wymyślił to ja nie wiem...nasi rozczarowali ale mogli mieć słabszy dzień to raz a dwa że warunki nie były równe dla wszystkich..trzeba zapomnieć o dniu dzisiejszym i skupić się jutro na uzyskaniu dobrego wyniku bo naszych na to stać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi skokami to może być problem z zakwalifikowaniem się do czołowej ósemki która walczy w drugiej serii, warunki we wczorajszych kwalifikacjach były trudne, mocno sypiący śnieg i mocny wiatr pod narty, jednak zmienny i kilku zawodników musiało się ratować przed upadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@haker44: Znów moja pomyłka? Z tą kwalifikacją generalną to chodziło mi o miejsce,które zajmują obecni skoczkowie w klasyfikacji Pucharu Świata. (Kamil jest w tej chwili 8,a Maciek 18).

Akurat za nami konkurs drużynowy. Jego wyniki przedstawiały się następująco:

1.Słowenia

2.Norwegia

3.Niemcy

4.Austria

5.Polska

6.Japonia

7.Czechy

8.Rosja

9.Włochy

10.Szwajcaria

11.Finlandia

12.Korea Płd.

Dzisiaj było dość dużo skoków dalekich.Po raz drugi Słoweńcy wygrywają z dużą przewagą nad Norwegami. Koreańczycy po prostu zawalili,jedynie ostatni z Koreańczyków skoczył przyzwoicie - 122 m. Nasi? Piotrek miał zły dzień,nie skoczył zbyt daleko.Dawid bardzo dobrze - szczególnie w 1 serii,gdzie skoczył 138 m.Krzysiek i Kamil też dobrze. W ekipie Słowenii wszyscy zawodnicy oddali bardzo dobre skoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zawracać sobie głowy Koreańczykami, po prostu słabo. Finowie mnie zawiedli, szczególnie Koivuranta, tam nie ma zawodników, którzy powracają do dyspozycji po kontuzji. Polacy bardzo dobrze, Miętus pojawił się znikąd (skakał wczoraj jako przedskoczek), Wellinger mógł zawieść swoich kibiców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Znowu Ahonen? Nie wiem czy to dobra decyzja, ale jeśli czuje się na siłach to z chęcią znów zobaczę mojego ulubionego fińskiego skoczka na skoczni. I może Hautamaki też kiedyś wróci, Larinto wyzdrowieje, a najbardziej to bym chciał żeby znowu skakał Harri Olli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na postęp jaki zrobili Słoweńcy, startowali praktycznie od zera, bo Kranjec dobrze prezentował się tylko na mamutach, a zwycięstwa Peterki to już odległa przeszłość. Bardzo im kibicuje aby na MŚ dokopali Austriakom w konkursie drużynowym, Polacy w stosunku do skoków w kwalifikacjach skakali bardzo dobrze, 5 miejsce to był maksimum możliwości jak na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Klingenthal również nie zostanie pokazany w TVP, więc jeżeli rozegrane zostaną tam dwa konkursy, to widzowie TVP w tym ja nie obejrzą połowy FIS Team Tour i właściwie dwa tygodnie przerwy od skoków w TVP, bo wczoraj nie pokazali a dziś nie było skakania i dopiero Oberstdorf za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nic nie musi w zamian pokazywać.Oni przed sezonem decydują które konkursy pokażą a które nie.Dla tych których TVP irytuje proponuję zamówić usługę Eurosport Player albo wziąć sobie TnK HD albo NNK tam jest Eurosport i nie ma gadania że któregoś konkursu nie pokażą.To dla tych którzy lubią jasne sytuacje.Ja użerałem się z TVP do momentu w którym kupiłem sobie NnK i teraz mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...