Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

był żart na 1 kwietnia ?

Następnego dnia podali w wiadomościch że to był żart i był to rok 2006 ( Hannu podpisał kontrakt z PZN ) . Co roku robili takie żarty najbardziej utkwiło mi w pamięci że Adam Małysz kończy kariere w 2008 r . :lol2:

 

Czyli jednak żart, no tak daty dokładnej sobie nie przypomniałem, ale ta rozmowa jednak była ustawiona. Choć tak jak pisał @andi12 rzeczywiście były plany sprowadzenia Miki do Polski jako trenera.

 

 

Działacze Słoweńscy zapowiadają remont i rozbudowę skoczni w Planicy, tak aby mozna uzyskać nawet 270 metrów

 

Boje się pomyśleć, co by mogło się stać z zawodnikiem po upadku takim jaki zanotował Ahonen w Planicy w 2005r. po takim dalekim skoku. No ale jak ktoś kiedyś wspominał w studiu TVP liczy się rywalizacja o to kto da więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka postów wcześniej że Mika Kojonkowski bardzo chciał trenować Adama Małysza ,jakoś nie wyobrażam sobie takich dalekich lotów choć o modernizacji Letalnicy słyszałem nawet w necie pokazali plany . A jeszcze 12 lat temu marzeniem było latanie ponad 220 m ( rekord skoczył Goldberger 225 w 2003 r wyrównał go Adam a później trzy razy bił go Matti Hautameki ) a teraz marzenia sięgają 250 m a za kilka lat będzie pewnie 300 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Działacze Słoweńscy zapowiadają remont i rozbudowę skoczni w Planicy, tak aby mozna uzyskać nawet 270 metrów, rozbudowa skoczni ma nastąpic latem 2013 roku.

I wtedy Vikersund może się schować. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podczas kwalifikacji pokazywali zdjęcia Planicy z dużej wysokości zapewne z helikoptera i zauważyłem, że w Planicy jest budowana całkiem nowa skocznia, było widać rusztowania i inne elementy świadczące o budowie, czyli możliwe, ze powstanie całkiem nowy zbudowany od podstaw obiekt. Tak długie skoki - 270 metrów, to jednocześnie znaczne zwiększenie niebezpieczeństwa, podnoszą się szybkości najazdowe nawet ponad 105 km na godzinę, lot staje się dłuższy i bardziej niestabilny, więc nie wiem czy to dobry pomysł aby sztucznie wydłużać skoki.

Przez dzisiejsze kwalifikacje przebrnęli wszyscy nasi reprezentanci, najdalej skoczył Kamil Stoch 215 metrów, jednak po wylądowaniu miał duże problemy i musiał ratować się przed upadkiem, Piotr Żyła również bardzo dobry skok, piąte miejsce w kwalifikacjach, zaskoczył Klemens Murańka 200 metrów to bardzo dobry skok, kwalifikacje wygrał Norweg Romoren - 221,5 metra, jednak najdalej skoczył Niemiec Severin Freund 228,5 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja pamiętam konkurs w Planicy ten rekordowy z marca 2005, to nawet 106 km/h ktoś miał prędkość pamiętam, a normalnie było cały czas u każdego 104-105. Jechali wtedy z 9-10 belki. Romoren przy skoku 239 miał 104,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Robert Kranjec wygrał pierwszy indywidulany konkurs w Planicy. Drugie miejsce zajął Simon Ammann a trzeci był Martin Koch. W 30 znalazło się aż 5 z 6 startujących Polaków co dobrze rokuje przed jutrzejszym konkursem drużynowym. Najlepiej spisał się Kamil Stoch, który zakończył na 9 miejscu. Anders Bardal był 12 i zapewnił sobie triumf w generalce za co wielkie brawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj konkurs drużynowy liczę bardzo na naszych skoczków , po cichu marzy mi się podium ale musimy stoczyć walkę z ekipami Japoni , Słoweni ,Niemiec . Mam nadzieje że wiatr nie będzie "hulał". Poza zasięgiem są Austyjacy i Nowegowie .

edit zajeliśmy 5 miejsce po bardzo równych skokach :brawo:

 

Wydarzniem konkursu był pożegnalny skok Mattiego Hautamekiego , który zakończył karierę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym konkursie drużynowym Polacy zajęli dobre 5 miejsce, wygrali z dużą przewagą Austriacy, przed Norwegami i Niemcami, czwarte miejsce zajęli gospodarze - Słoweńcy, wyglądało na to, że Matti Hautamaeki kończy definitywnie kończy karierę. Najdalej w naszej drużynie szybował Kamil Stoch 209,5 m i 203,5 m, trochę zawiódł Piotr Żyła, najdłuższy skok oddal w pierwszej serii Robert Kranjec 231 metrów, jednak jego dobra postawa nie pozwoliła Słoweńcom na osiągnięcie miejsca na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Szkoda, że Matti kończy. Ale już długi czas był bez formy. I wybrał chyba idealną skocznię na zakończenie kariery. W 2003 bił 3 razy rekord świata 227,5, 228,5 i 231 m i potem jeszcze w 2005 235,5 m. Kolejny fantastyczny fiński skoczek po Jannie Ahonenie kończy karierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anders Bardal po jutrzejszym konkursie odbierze Kryształową Kulę, Norweg ma 100 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji Austriakiem Gregorem Schlierenzauerem, Kamil Stoch raczej powinien utrzymać piątą lokatę, o trzecie miejsce z Koflerem może powalczyć Ito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i skończył się Puchar Świata. Zwycięzcą ostatniego jednoseryjnego przez warunki wietrzne konkursu został Martin Koch przed Simonem Ammannem i Robertem Kranjec, którego moim zdaniem trochę skrzywdzili. Podsumowując Puchar Świata w lotach wygrał Kranjec przed Kochem i Ammanem, a Kryształową Kulę zdobył po 18 latach przerwy dla Norwegii Anders Bardal przed Gregorem Schlirenzauerem i Andreasem Koflerem. Nasz Kamil Stoch zakończył na 5 miejscu z czego jestem bardzo zadowolony. Ogólnie był to dobry sezon Polaków - pierwszy bez Adama Małysza. Oby w kolejnym było jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten PŚ był wyrównany do samego końca Bardal dopiero w Planicy zapewnił sobie KK,wcześniej Morgnestern,Amman czy Schlierenzauer mieli sezony życia i już po połowie sezonu było wiadomo kto zdobędzie KK w tym emocje do samego końca i dla nas również udany PŚ 5 miejsce Kamila jest sukcesem,pojawia się zdolna młodzież,może być tylko lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawia się zdolna młodzież,może być tylko lepiej :)

 

Nie tylko u nas mamy młodzież w skokach, ale też w Słowenii, Norwegii, a młodzieży z Austrii nie ma. Skończy się (albo już się skończyła) era Gregora Schlierenzauera, Andreasa Koflera, Thomasa Morgensterna, Martina Kocha.

 

A Polakom mogę pogratulować za ten udany sezon i miejsca w klasyfikacji generalnej:

5 STOCH Kamil 1078 pkt. 26 występów

19 ŻYŁA Piotr 267 pkt. 25 występów

35 KOT Maciej 108 pkt. 21 występów

47 ZNISZCZOŁ Aleksander 60 pkt. 6 występów

50 MIĘTUS Krzysztof 49 pkt. 13 występów

56 MURAŃKA Klemens 26 pkt. 6 występów

 

źródło: http://skijumping.pl/pokaz.php?show=kla ... =2011/2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko się cieszę z piątego miejsca Kamila Stocha i 19 miejsca Piotra Żyły, pokazali się zdolni młodzi zawodnicy, trzeba też zwrócić uwagę jakie w Polsce są nakłady na skoki a jakie w innych krajach, nie mówię o Austrii bo tak nakłady są kolosalne,inne państwa takie jak Niemcy dużo bogatsze od nas, a żadnego zawodnika w pierwszej piątce nie maja, podobnie Norwegia jakby nie Bardal to żadnego zawodnika w pierwszej dziesiątce również nie ma, więc nie ma co narzekać, pierwszy sezon po odejściu Adama Małysza okazał sie udany, oby tylko nasza młodzież rozwinęła skrzydła i w przyszłym sezonie również udanie sie prezentowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelacją sezonu są Słoweńcy. Popatrzmy ile ich się objawiło w tym sezonie:Sinkowiec,Prevc,Hvala,Tepes,jest oczywiście Kranjec. Japończycy też bardzo fajnie skakali,choć zabrakło im regularności. Norwegowie się odrodzili i mają kilku niezłych młodych zawodników,którzy zaraz odpalą. U Niemców już mają dwóch czołowych zawodników:Freitag,Freun,jest jeszcze Wank,a przecież do formy może dojść chociażby młody Schoft czy Bodmer. Naprawdę też uważam,że perspektywy są bardzo dobre u Niemców. Miejsce 6 Polaków w Pucharze Narodów oddaje naszą pozycję w skokach. Nie róbmy z Polski potęgi i nie przekreślajmy przecież Austrii: zawodnicy tacy jak Morgi,Schilenzauer,Kofler i Koch ,a przecież mają jeszcze zaplecze będą jeszcze skakać dobre(Schilenzauer kilkanaście i tu jeśli ktoś mówi,że kończy się era 22-latka to nie będę tego komentował) kilka sezonów ,więc mówienie,że era skoków w Austrii się kończy jest przesadą,wcale mnie nie zdziwi jak w nowym sezonie ktoś nowy wyskoczy.ale tak to jest jak nasłucha się Szczęsnego,który nie bladego pojęcia o niczym. Zapaściw Polskich skokach nie ma,ale powodu do jakieś wielkiej radości też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...