Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co wy myślicie że przyjdzie trener z zagraniczy i będziemy mieli zawsze 5 skoczków w 10 dlatego żę trenował będzie ich zagraniczny trener. Przecież "z pustego i Salamon nie naleje". Oczekujecie cudów bo myślicie zę mamy talenty które trzeba tylko oszlifowac :brawo::lol2: . Podoba mi sie zawodostwo stocha który w konkursach drużynowych skacze żeby tylko skakac, bez ambicji, a ludzie mają go za lidera tej kadry skoczków. Tak trzymaj kamil i tak ci kochają kibole :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z pustego i salamon nie na leje"= z beznadziejnych skoczków nawet najlepszy trener nie osiągnie sukcesu sportowego.

 

A czy ty widzisz potencjalnych skoczków polskich którzy mogli by coś znaczyc. Jak nie ma zawodników to nawet najlepszy trener nie osiągnie sukcesu.

 

PS.

Sorry że tak dziwnie napisałem(nie uwzględniłem że częsc ludzi na forum nie miało styczności ze związkami frazeologicznymi), mam nadzieje że w tej chwili wiadomo o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na Norwegów zanim przyszedł do nich Kojonkowski , Romorem i Liokelsoy " ocierali " się o 30 reszta skakała na obecnym poziomie naszych skoczków wystarczyła "cudowna ręka " Miki i skandynawowie stali sie potęgą . Nasi skoczkowie maja wieksze mozliwości ale brak im takiego trenera jak Mika ( kiedyś miał marzenie aby trenować Adama ). Podobnie było z Austryjakami w latach 2001-2004 ( chyba największy błąd wtedy to było wysłanie ekipy do Japonii przed OL i zamieszkanie poza wioska olimpijską )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z pustego i salamon nie na leje"= z beznadziejnych skoczków nawet najlepszy trener nie osiągnie sukcesu sportowego.

 

A czy ty widzisz potencjalnych skoczków polskich którzy mogli by coś znaczyc. Jak nie ma zawodników to nawet najlepszy trener nie osiągnie sukcesu.

 

PS.

Sorry że tak dziwnie napisałem(nie uwzględniłem że częsc ludzi na forum nie miało styczności ze związkami frazeologicznymi), mam nadzieje że w tej chwili wiadomo o co chodzi

 

Zrozumiałem sens związku frazeologicznego. Zauważyłem jednak, że nie można pisać o pustce, nawet przenośnej, w polskich skokach narciarskich, skoro mamy:

- 1 skoczka w pierwszej 10 PŚ

- 2-3 dość regularnie punktujących w PŚ skoczków (Stoch, Żyła i albo Maciej Kot albo Krzysztof Miętus)

- utalentowanych juniorów (ostatnio srebrny medal na MŚJ, a wcześniej dobre występy w PK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie napisał o zawodach Pucharu Kontynentalnego które zostały rozegrane w sobotę i niedziele w Wisle-Malince, konkurs niedzielny który miał tylko jedna serie wygrał niespodziewanie Szwajcar Marco Grigoli, drugie miejsce zajal Norweg Andreas Stjernen (prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego), trzeci był również Norweg Kenneth Gangnes, najlepszy z Polaków Marcin Bachleda zajął 10 miejsce, 14 był Dawid Kubacki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska zajęła 3 miejsce w konkursie drużynowym rozegranym na skoczni K-90 w Lahti. Wygrali Austriacy przed Niemcami, Polacy drugie miejsce przegrali tylko o 0,6 punktu. Nasza druzyna wystąpiła w składzie : Maciej Kot, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Kamil Stoch. nasi zawodnicy skakali równo, jakby w drugiej serii Klemens Murańka lepiej wykończył lądowanie to Polacy zajęliby 2 miejsce, jest to i tak duży sukces tak młodej drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się skończyła 1.seria konkursu indywidualnego w Lahti:

5.miejsce - Piotr Żyła (ex aequo z Fannemelem)

7.miejsce - Maciej Kot

21.miejsce - Klemens Murańka

39.miejsce - Kamil Stoch

 

Szkoda, że nie udało się awansować Kamilowi Stochowi, ale trafił na złe warunki. Oprócz niego słabo skoczył Andreas Kofler, Anders Bardal, ale oni są w trzeciej dziesiątce.

 

Ale mamy trzech polaków i pierwsze punkty Klimka Murańki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie udało się awansować Kamilowi Stochowi, ale trafił na złe warunki. Oprócz niego słabo skoczył Andreas Kofler, Anders Bardal, ale oni są w trzeciej dziesiątce.

 

Konkurs był bardzo loteryjny - do 2 serii nie wszedł też m.in. Kraniec, czy Freund. No, ale mimo tego pechu Stocha, zawody z komentarzem pana Snopka fajnie się oglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz pana Stanisława Snopka na bardzo dobrym poziomie, o niebo lepszy od Sebastiana Szczęsnego, Kamil Stoch skakał dziś w trudnych warunkach i podobnie jak kilku innych zawodników sobie nie poradził, Klemens Murańka zaprezentował sie bardzo dobrze, Maciej Kot i Piotr Żyła też skakali na swoim poziomie, to już kolejny trzeci w sezonie konkurs bez reprezentantów Austrii na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Daiki Ito wygrał konkurs w Trondheim z rekordem skoczni 141 m. Na podium stanęli także Richard Freitag oraz wracający do dobrej formy Simon Ammann. Kamil zajął niezłe 6 miejsce z dobrymi skokami jednak spadł na 5 miejsce w generalce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszym zimowym ulubieńcom coś nie idzie w końcówce sezonu. Stoch dzisiaj był szósty i spadł w klasyfikacji generalnej na piąte miejsce. A stało się tak za sprawą Daiki Ito, który wygrał dzisiejsze zawody, przed Freitagem i Ammanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyżkę formy ma Krzysztof Miętus który zajal dziś 14 miejsce i oddal dwa bardzo dobre skoki, Anders Bardal jest coraz bliżej zdobycia Kryształowej Kuli, Gregor Schlierenzauer skacze bardzo nierówno, po najdłuższym skoku w kwalifikacjach w pierwszej serii sobie nie poradził a w drugiej skoczył przeciętnie. Piotr Żyła po dobrym występie w Lahti znowu bardzo słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym Kofler skacze za nerwowo , Gregor w kratkę , Bardal również( jak w Oslo zajmie wysokie miejsce to zaryzykuje że będzie miał KK) Kamil powiem że dobrze skacze ale czegoś brakuje ( myślę ze w Oslo i Planicy powinno być dobrze). Daiki Ito złapał wielką formę i bardzo będzie się liczył w walce o podium w klasyfikacji generalnej ( razem z Kochem i Kranjcem faworyt do zwycięstwa w Planicy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby Bardal wygrał PŚ. Jest tego bliski,ale trzeba dołożyć kolejne punkty w Oslo przewagi nad Gregorem.Wtedy zostanie już tylko dwa konkursy i myślę,że utrzyma tą przewagę,bo na mamucie przewagę będzie miał Austriak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...