Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje,że odwołają tą seriae co chwile idiotyczne zmiany godziny :/ i Kamil ucierpiał na ich szopce gdyby to był Morgenstern to od razu by serie powtarzali a,że to Polak to co ich to obchodzi...taka prawda.Zresztą dziś Kot w studiu bardzo dobrze mówił na temat tych [beep]i z jury

 

 

Edit:

No i seria odwołana,bardzo dobrze ale powinni to zrobić zaraz po skoku Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I bardzo dobrze. Jutro nowa szansa na dobry wynik dla Kamila i innych. Decyzja jednak powinna zostać wg mnie podjęta sporo wcześniej, ale ważne jest to, że odwołali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, cytując jednego z Panów w studio "pokazano nam nasze miejsce w szeregu". Myślę, że rola Prezesa PZPN nie powinna ograniczać się do komentowania wydarzeń narciarskich w telewizji i spijania śmietanki po sukcesach naszych zawodników, ale walka o ich prawa i równe traktowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj no mial podmuch w roznych konkursach inni tez miewaja takie. Czy wtedy piszecie ze jury ich skrzywdzilo? NIe , wiec niepiszcie ze biedny Stoch. On wczoraj tez spadl na bule .

 

Wczoraj sobie odpuścił, bo on jak zwykle odpuszcza sobie kwalifikacje. A co do podmuchów - tak, czasami zdarza się, że zawodnicy mają tak mocne podmuchy, ale oprócz Adama Małysza i Kamila Stocha wszyscy musieli później przechodzić wielomiesięczną rehabilitację po groźnym upadku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj no mial podmuch w roznych konkursach inni tez miewaja takie. Czy wtedy piszecie ze jury ich skrzywdzilo? NIe , wiec niepiszcie ze biedny Stoch.

 

Może trudno ci w to uwierzyć, ale to owszem w większości krzywdzących decyzji jury otwarcie mówi się/pisze o tym. Niestety decyzje te nie są od nas zależne i szefostwo zawodów i tak zrobi swoje, a co potrafi to tylko przytoczę: upadek Morgensterna z Kussamo, upadek Jana Mazocha z Zakopanego oraz na szczęście bez poważniejszych konsekwencji "skok" Adama Małysza z Oslo 2007r. Było też kilka inny mniej lub więcej takich groźnych sytuacji z powodu niezrozumiałych decyzji.

 

On wczoraj tez spadl na bule .

 

A wczoraj to te warunki rzeczywiście też były sprawiedliwe. :lol2:

Coś mi się zdaje, że jednak spojrzałeś tylko na wyniki lub same próby, a nie oglądałeś skoków w całości.

 

Drugą niepokojącą mnie sytuacją oprócz warunków jest dla mnie forma Maćka Kota. Chłopak bez bicia przyznaje, że nie lubi skakać w Vikersund, nie ma optymalnej formy, a jednak na siłę jest brany na zawody. Wcale nie lepsze opinie mam o Stefanku i aktualnej formie Piotrka, więc może lepiej odpuścić trzeba było drużynówkę bo to się może skończyć jak z Planicą w 2010r, kiedy to walczyliśmy o medal, a skok zepsuł skacząc 143m Łukasz Rutkowski - reakcji Szaranowicza do tej pory nie zapomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając Hofera i resztę jego złodziejskiej bandy to dziś będą chcieli rozegrać jak najwięcej serii bez względu na warunki, to są ludzie bez inteligencji i rozsądku, w końcu nie ryzykują własnego życia i zdrowia tylko zawodników, jak widać żądza zarobienia wielkich sum pieniężnych jest ważniejsza niż zdrowie zawodników, no bo przecież trzeba być zupełnym idiotą, żeby puścić zawodnika gdy ma wiatr dochodzący do 6 metrów na sekundę na buli i dodatkowo na tak dużej skoczni, zero wyobraźni, nie zdziwiłbym się gdyby dzisiaj na silę chcieli przeprowadzić choć jedną serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Robert Kranjec został indywidualnym mistrzem świata w lotach. Ostatecznie rozegrano 2 serie. W drugiej serii oddał fantastyczny lot na odległość 244 m. Drugi był debiutant Rune Velta a trzeci faworyt Martin Koch, który zaliczył wywrotkę przy skoku 243 m, która pozbawiła go złota. Kamil Stoch był 10. Ogólnie muszę przyznać, że trafiłem, że Kranjec powalczy z Kochem, tylko ten Velta trochę się wmieszał. Warto też wspomnieć o najdłuższym skoku w konkurskie Andersa Fannnemela - 244,5, jednak drugi skok miał słaby. Reszta Polaków zawiodła, żaden z nich nie awansował do 30. Jutro konkurs drużynowy i cienko to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkursy drużynowe rządzą się swoimi prawami ( podam nawet przykład Stefan Hula na mś w Libercu fatalnie skakał indywidualnie a w drużynówce okazał się najlepszy z naszych !!!) , moi faworyci Norwegowie ,co do Kamila powiem krótko ta skocznia mu nie leży . W Planicy Kamil lepiej się czuję

 

Edit

i się nie pomyliłem padł rekord polski 232,5 m !!!!!!!!!!!!! pobił go PIOTREK ŻYŁA :brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie konkurs bez niespodzianek. Szkoda trochę Kocha, który chyba przesadził z odległością i swoimi możliwościami ustania tego skoku bo ciągnął go do ostatnich cm. Zaskakuje mnie to jak wysoko leci na zeskokiem Jurij Tepes, który mimo, że później spada i chyba trochę szkodzi sobie na zdrowie, odlatuje daleko mimo, iż wielu twierdzi i z tego co widać mają rację, że należy latać w Vikersund nisko nad zeskokiem, aby później odbić się i odlecieć(ktoś to porównał do lotów w Planicy z gry DSJ3 ;) )

 

Drugą informacją równie dobrą jest - wicemistrzostwo Polskiej drużyny na MŚJ w Erzurum. Złoto było blisko - brakło 3pkt(trochę presja chyba podziałała na Byrta i Kłuska, bo byliśmy 1 po 1 serii). Pierwsze miejsce dla Norwegii, trzecie dla Austrii. Największymi przegranymi zostali Słoweńcy, którzy byli typowani jako faworyci, a zakończyli zawody na 4 miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tam Kocha absolutnie nie szkoda, nie lubię Austriaków i cieszę się, że to Kranjec wygrał, niespodzianka jest bardzo dobra postawa Velty, Koch ewidentnie przesadził, zloty medal miałby jakby ustal skok 239 metrów, widać, ze ten zawodnik o pobiciu rekordu Evensena może pomarzyć, Evensen to ostatnio przebąkiwał o powrocie do skakania, możne decyzja o zakończeniu kariery była przedwczesna. Polacy poza Kamilem Stochem bardzo słabo, konkurs drużynowy może być bardzo ciekawy o ile warunki będą w miarę równe dla wszystkich zawodników. Stawiam na złoto dla Norwegów, srebro dla Austrii i brąz dla Słoweńców, Polaków stać na 7 miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze do dziś się łudził, że drużynowo możemy coś osiągnąć, powinien się ocknąć. Oto zajęliśmy 7 miejsce, wyprzedzając Finlandię, Rosję i Kazachstan. 1.Austria, 2.Niemcy, 3.Słowenia, 4.Norwegia, 5.Japonia, 6.Czechy. Gdzie giną te talenty? Potrafimy zdobywać medale na mistrzostwach juniorów a potem miernota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Piotra Żyły tym razem nie mozna mieć pretensji w drugiej serii skacząc 232,5 metra pobił rekord Polski w długości skoku, Maciej Kot skakał słabo, zawiódł również Kamil Stoch, szczególnie w drugim skoku, 7 miejsce to szczyt możliwości, srebrny medal dla Niemców trochę nieoczekiwany, zawiedli gospodarze Norwegowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto pisał, że to genialny skoczek? Pisano tu, że to jest skoczek dobry, ma zadatki na nawet bardzo dobrego, co udowodnił m.in. kilkoma wygranymi w ostatnim roku. Ja myślę, że raczej powinieneś narzekać na Kruczka i Tajnera. Wydaje mi się, że głównej rzeczy, jaka brakuje to dobrego trenera i charyzmatycznego prezesa w związku, który by to wszystko ciągnął do przodu. No a tak to talenty nam się marnują - zobaczysz, że jak się nic nie zmieni, to za kilka lat będziesz narzekał na Zniszczoła i Murańkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...