Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie podobała Mi sie dziś jedna decyzja, w drugiej serii gdy miał skakać Schlierenzauer konkurs został zatrzymany na dość długi czas i podniesiono tez belkę startową, czyżby liczyli, ze Gregor odda jakiś strasznie długi skok a tu figa,

 

 

 

Gdyby tak postąpili przed skokiem Stocha to byście płakali że został skrzywdzony że zdjeli go z belki i był przygotowany do skoku wykonał rozgrzewke, a przetrzymanie na belce negatywnie wpłyneło na jego skok.

 

 

 

A co znawco było w pierwszej serii jak przed Stochem obniżyli belke? jakoś nikt się nie żali,jak masz pisać takie [beep]oły to lepiej nic nie pisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem skoków więc nie wiem co sie działo przed lub po skoku stocha, ustosunkowałem sie do wypowiedzi człowieka który sugerował ze organizatorzy chcieli aby Austryjak skakał w bardziej korzystnych warunkach, a powiedzmy sobie szczerze, warunki mogą byc gorsze zawodnik traci ciepło, a pozatym poprzez podniesienie belki skacze teoretyccznie dalej ale ma odejmowane punkty, a w gdy mu wyjdzie dzięki temu daleki skok to może jeszcze na notach stracic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwage nierówna forme Koflera to Kamil ma duże szanse na podium jeśli będzie skakał tak jak do tej pory,choć musi uważać bo tuż za nim czaji się Morgenstern

Szansa jest i to bardzo duża ,czai się nie tylko Morgenstern groźni są Freitag i Koudelka do końca sezonu jeszcze kilka konkursów więc wiele może się zdarzyć.

Powoli wyłaniają się faworyci mś w lotach myślę że głównymi faworyrami będą norwegowie Romoren( na razie skaka w kratkę) , Bardal ,Evensen ( czarny koń),Sklett

z Austryjaków duże szanse daje Martinowi Kochowi mniejsze Koflerowi i Schlilenzauerowi niewiadoma dla mnie to Morgenstern . Liczę na dobre miejsce Kamila ( jakoś średnio latał w zeszłym roku , ale skocznia uległa modernizacji więc zobaczymy ) groźny będzie Kranjec , Freitag i oczywiście Daiki Ito ( pod warunkiem że powieje mocno )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schilenzauer będzie się liczył w lotach. Jakoś w Romorena czy Evensena nie wierzę,to nie jest tak ,że można prezentować się kiepsko i nagle na mamutach wyskakuje jak filip z konopi z wielką formą, Gdyby tak to faworytem byłby też Hautameaki.

Mam nadzieję,że konkursy w Willingen to początek końca dominacji Austriaków. Bardal liderem,4 miejsce Austrii w Fis Team Tourze. Robi się ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem skoków więc nie wiem co sie działo przed lub po skoku stocha, ustosunkowałem sie do wypowiedzi człowieka który sugerował ze organizatorzy chcieli aby Austryjak skakał w bardziej korzystnych warunkach, a powiedzmy sobie szczerze, warunki mogą byc gorsze zawodnik traci ciepło, a pozatym poprzez podniesienie belki skacze teoretyccznie dalej ale ma odejmowane punkty, a w gdy mu wyjdzie dzięki temu daleki skok to może jeszcze na notach stracic.

 

Jak nie wiesz co się działo, to po co komentujesz? Ci co oglądali dokładnie widzieli jak było, jakie były realia, a ty nie, więc tylko mieszasz. Poza tym, czy mógłbyś w końcu zadbać o piękno języka ojczystego? Te liczne błędy w twoich wpisach aż rażą mnie w oczy (jestem w liceum na profilu humanistycznym :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w Romorena czy Evensena .

 

W zeszłym roku nikt nie stawiał na Evensena a on pobił rekord świata przed rokiem 246,5 m !!! Romoren zawsze lubił mamuty więc myśle że też będzie groźny ( był rekordzistą świata 239 m w Planicy w 2005 r ) ale ostatnio w kratkę skacze , zawody przed MŚ będą na mamucie Obertdorfie będzie to ostateczna próba sił . Gregor Schlilenzauer zawsze jest faworytem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavl6 nie ma to się przekonywać z @bolcinho8 bo on i tak tego nie zrozumie i będzie pisał swoje bzdury, szkoda czasu i nerwów, najlepiej go ignorować, popisze przez jakiś czas swoje dyrdymały i mu przejdzie. Wracając do tematu to faworytem do zwycięstwa w lotach jest Schlierenzauer, Evensen jeżeli cały sezon skakał bardzo słabo to i na mamucie sie nie odrodzi, prędzej Romoren który niektóre skoki miał dobre. Ja liczę na Kamila Stocha w końcu tamtym roku wygrał w Planicy. Groźny może być Czech Koudelka, z Niemców Neumayer może być czarnym koniem, Koch jezeli będzie miał dobre warunki to jest jednym z największych faworytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neumayer jeszcze konkursu w karierze nie wygrał,większe szanse dawął bym Freundowi,a co do faworytów to napewno Koch,Schlirenzauer,Evensen,Kranjec to są lotnicy,Evensen mimo iż nie jest w formie,to na mamucie może wyskoczyć,no i oczywiśćie Kamil Stoch licze po cichu na dobry występ,Adam nie zdobył medalu w lotach więc może Kamil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o MŚ w Lotach to w/g mnie jak będzie jakaś niespodzianka na podium to stawiam na Kranjca, Koudelkę, któregoś z Norwegów(z nowych twarzy) oraz Ito(przy wietrze z przodu). Chciałbym w tym gronie umieścić Stocha, ale ciężko będzie. Stałymi faworytami będą Austriacy. Niemcom żadnych szans nie daję na podium bo za bardzo mają zmienną formę podczas pojedynczych konkursów, a przy MŚ trzeba będzie być w formie przez 2 dni. Wiele rozjaśnią konkursy na mamucie w Oberstdorfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziwię się jury i organizator, że postanowili puszczać zawodników w tak trudnych warunkach, Rosjanin Sardyko miał olbrzymie problemy w locie i ledwo uratował się od upadku. Konkurs można było odwołać wcześniej na nie czekać 2 godziny, na poprawę warunków pogodowych sie nie zanosiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.II.2012. Oberstdorf. Nie sprawdziły się przewidywania. Norwegowie w lotach poza pierwszą dziesiątką. Za to bracia Słowianie wypadli dobrze. Słoweńcy: 4.Kranjec,, 8.Prewc. Czesi: 5.Koudelka, 9.Hlawa. Nasz Kamil Stoch - 6. Wygrał Martin Koch przed Daiki Ito i Simonem Ammanem, który chyba pierwszy raz w tym sezonie stanął na pudle. Z wyników widać, że spekulacje często spalają na panewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Stoch drugi skok miał bardzo dobry, dobrze zaprezentował się Krzysztof Miętus,oddał dwa równe dobre skoki, trochę gorzej Piotr Żyła, Martin Koch dziś był nie do pokonania w obu seriach najdłuższe skoki, to faworyt numer jeden do złotego medalu w MŚ w lotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swoich faworytów ze ściślejszego grona Kranjec/Koudelka/Ito/młodzi Norwegowie w ogóle nie przekreślam. Kranjec miał słabszy ten pierwszy skok jakiś nienaturalny, Norwegom konkurs słabszy może się zdarzyć - jak nie ugną się presji oni jak i organizatorzy to będą bardzo ciekawe mistrzostwa, może nawet z nowym rekordem świata. Choć za dużo ryzyka może zaszkodzić. Przecież oni skaczą/latają już prawie dystans ćwierć kilometra na nartach. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...