Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatecznie jednak udało się rozegrać konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Wygrał Richard Freitag przed Andreasem Wellingerem i Danielem Andre Tande. Z Polaków najlepsze miejsce zajął Kamil Stoch - 6. Maciej Kot niestety się wywrócił po wylądowaniu, a Jakub Wolny zajął - 30 miejsce. Bardzo dobry występ zaliczył też Constantin Schmid - 8 miejsce, pierwsze punkty zdobył też Eetu Nousianen - zajął 25 miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs był nieco loteryjny Maciej Kot w wywiadzie powiedział że "przeciągnął" skok i nie zdołał ustać Kamil i Dawid oraz Stefan na wielki plus ponieważ poradzili sobie w trudnych warunkach Piotrek mógł osiągnąć lepsza odległość o wyjściu z progu dostał podmuch wiatru Kuba dalej punktuje ale szczęścia tez mu troche potrzeba .Ciekawe kiedy Domen Prevc wróci myślę ze może pojawi się podczas TCS do czołówki liczę że doskoczy Schlielenzauer .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakoś sam nie mogę się przyzwyczaić do takiej transmisji podobnie będzie w Innsbrucku gdzie kamera powędrowała na drugą stronę skoczni ciekawe co będzie w Zakopanem .Po kwalifikacjach nastroje dobre mysle że Dawid jest w stanie zrobić taką niespodziankę jak Janek Ziobro Kamil skoczył słabo sądzę że jeszcze treningi siłowe dają znać o sobie powrócił Domen ale narazie bez jakiegoś błysku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy w Engelbergu kamera jest po tej samej stronie co rok temu, ale w dużo większym przybliżeniu pokazauje skoczka, co nie jest w tym przypadku dobre. W Innsbrucku była świetnie umiejscowiona kamera jeszcze w 2015 roku. Od 2016 roku jest po drugiej stronie, nie jest źle, ale wcześniej było lepiej. ;) A do tego w słoneczne dni słońce przeszkadza w obserwowaniu lotu skoczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy od dawna muszę pochwalić sędziów, którzy co prawda nie dawali zbyt wysokich not, jednak sędziowali jak na standardy FIS-u dość sprawiedliwie. Engelberg już od paru last jest szczęsliwy dla Polaków i mam nadzieję, że Kamil Stoch odpali wielką formę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil wygrał kwalifikacje do konkursu w Engelbergu! Trzecie miejsce w kwalifikacjach zajął Dawid Kubacki, 7 - Stefan Hula, 16 - Maciej Kot i Jakub Wolny, a 21 - Piotr Żyła. Kolejny dobry występ Norwega Graneruda  - 6 miejsce w kwalifikacjach.

 

I jesteśmy już po konkursie, który wygrał Richard Freitag, a Kamil Stoch zajął 2 miejsce. Jakub Wolny ustanowił swój rekord kariery - 24 miejsce, a Piotr Żyła zajął 7 miejsce.

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze historia się powtórzyło w 2012 Kamil był 2 i później został Mś rok później wygrał oraz był drugi i zganoł dwa złota i KK rok temu trzeci wygrał Tcs .Faworytów ciężko wskazać groźni są Niemcy oraz Norwegowie u nas liczę oprócz Kamila na przełamanie Dawida i solidnego Żyłę oraz Maćka nie skreślam jeszcze Prevca i Ammann zaczyna coraz lepiej skakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jutro w Wiśle mają zostać rozegrane Mistrzostwa Polski, na liście startowej cala krajowa czołówka, na przeszkodzie w rozegraniu zawodów może stanąć silny wiatr. O 12.45 mają wystartować kwalifikacje, o 14. pierwsza seia a o 15.05 seria finałowa. Transmisja w TVP 1 i TVP Sport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MP nie wystąpi Tomasz Pilch który wybiera się na PK do Engelbergu wraz z nim do Szwajcarii wybierają się : Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka i Paweł Wąsek. Myślę, że wiatr nie powinien przeszkodzić w rozegraniu zawodów, problemem może być miękki zeskok. 

Edytowane przez andi12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn Wojciecha Skupnia może będzie lepszy od taty cieszy mnie że Biegun i Stękała wrócili .Na rozbiegu zabrakło Zniszczoła Plicha oraz Murańki którzy startują w pucharze kontynentalnym w Engelbergu nawet Łukasz Rutkowski się pojawił mimo że zakończył już karierę

Edytowane przez TELEWIDZ123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom zawodów słaby, nie wiem czym to było spowodowane, czy niską belką czym mocnym wiatrem w plecy, z roku na rok coraz mniej zawodników startuje, nie wiem co się dzieje z chłopakami z Zagórza, fajny kompleks ma łych skoczni tam wybudowali, Lotos Cup jest rozgrywany, a na liście startowej ani jednego nazwiska z tego klubu. Widać również, że młodzi zawodnicy bez wsparcia związku nie mają jak kontynuować kariery widać to na przykładzie Krzysztofa Bieguna i Andrzeja Stękały, którzy zostali skreślani z kadry i dobrze, że Maciej Maciusiak ich p[beep]rnął i pomógł. Nie będę wspominał o realizacji telewizyjnej bo była ona fatalna, brak informacji o prędkościach najazdowych, notach sędziowskich, rozgrywanie zawodów bez przelicznika wiatru jest dla mnie nieporozumieniem, w pierwszej serii Kamil Stoch skacze o 2,5 metra dalej od Stefana Huli ma obydwaj mają taka sama notę, nie wydaje mi się aby noty sędziowskie mogły być aż tak bardzo rozbieżne. Martwić może drugi słaby skok Kamila który w wywiadzie przyznał, że był mocno spóźniony na progu. Maciej Kot też nie wyglądał za dobrze, Stefan Hula pozytywnie zaskakuje.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...