Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwaczne kwalifikacje do konkursu indywidualnego w Ruce. Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft, który skoczył najdalej - 144 metry. Z niespodziewanych wyników - 8 miejsce Davide Bresadoli. 

Warunki były niezbyt ciekawe, skoro nawet do awansu wystarczyło... 92 metry! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutkiem dyskwalifikacji Piotra Żyły (jeden skok w plecy) było zajęcie dopiero 6 miejsca w konkursie. Wygrali Norwegowie przed Niemcami i Japończykami. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów objęli Norwegowie. Polacy spadli na 4 miejsce i do Norwegów mają 219 punktów straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Rafał Kot zwrócił w studiu uwagę że Norwegowie naciągają kombinezony co jest nie dozwolone.Ciekawi mnie tylko jak zrobili Żyle drugi pomiar w tym samym kombinezonie i było ok .Gdyby nie dsq to bylibyśmy na podium .

Edytowane przez TELEWIDZ123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem o pobitym dziś 10 letnim rekordzie zrobiłem mała statystykę i wyszło mi ze najdłużej nie poprawionym rekordem w tej edycji pś jest 14 letni rekord z Oberstdorfu i wynosi 143,5 m skoczył tyle Sigurd Pettersen pewnie w najbliższych latach uda się go poprawić a najstarszy zimowy ma już 19 lat Hakuba i 137 m Harady i Okabe .Edit właśnie zauważyłem że poruszyli te sprawę z naciąganiem kombinezonu przez Tande.

Edytowane przez TELEWIDZ123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla Mnie to Polacy zostali oszukani, Norwegowie już drugi sezon kombinują z kombinezonami i bardzo rzadko ponoszą kary, o Krafcie nie wspomnę bo od to wiadomo, że coś kombinuje. Podsumowując wczorajszy konkurs to stał na bardzo wysokim poziomie, dużo skoków powyżej 130 metrów, cztery reprezentacje w dość bliskim kontakcie i ta nieszczęsna dyskwalifikacja, chyba już czas wywalić tych "dziadków" z FIS-u. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoweniec Jernej Damjan utarł nosa Norwegom i wygrał konkurs w Ruce. Z Polaków najlepsze miejsce zajął Dawid Kubacki - 8, a w tym sezonie pierwszy punkt zdobył Jakub Wolny - 1. Zajął 30 miejsce. Duże awanse Stefana Krafta (z 26 miejsca na 13) i Markusa Eisenbichlera (z 16 pozycji na 5). W klasyfikacji generalnej Kamil Stoch spadł na 5 miejsce, a Junshiro Kobayashi utrzymał pozycję lidera.

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze w ten weekend wystartował pś w skokach pań w Lillehammer w pierwszych zawodach wygrała reprezentantka gospodarzy Maren Lundby we wczorajszym konkursie triumfowała niemka Katarina Althaus dzisiaj konkurs na dużej skoczni starowały dwie reprezentantki polski Kamila Karpiel oraz Kinga Rajda niestety bez sukcesów

Dzisiejszy konkurs skoków wygrał Niemiec Andreas Welinger przed Freitagiem i Kraftem dobre miejsce zajął Kamil Stoch który był 7 8 Maciej Kot 14 Piotr Żyła 19 Dawid Kubacki i 26 Jakub Wolny tak dla ciekawostki zauważyłem że Tande przestał "gimnastykować" się co ciekawe w telewizji niemieckiej też zwrócili na to uwagę .Dzisiaj 40 lat skończył nasz mistrz Adam Małysz w TVP jest ankieta jaki był najlepszy skok mistrza ja wybrałbym Trondtheim gdzie przeskoczył skocznie Wilingen słynny lot na 151,5 m oraz MŚ

Sapporo gdzie znokautował rywali i zdobył złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I szkoda pierwszego skoku Kubackiego, wydawało się, że się przestraszył odległości choć do rekordu jeszcze sporo brakowało, choć w wywiadzie tłumaczył się, że wcale się tego nie przestraszył i tylko popełnił błąd ale z powodu złej oceny warunków panujących na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...