Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się! Kamil Stoch stracił dzisiaj pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. :( Dzisiejszy konkurs, po fatalnym wręcz skoku w 2-giej serii, zakończył ostatecznie na 22-gim miejscu.

Nie wiem, ale ja uważam, że Kamil już tej straty nie odrobi. Od dobrych paru już konkursów jest wyraźnie słabszy od Stefana Krafta, który ostatnio Kamila "kosi równo" podczas każdego konkursu. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety też tak uważam, Kamilowi coraz trudniej walczyć o podium, a do powrotu na liderowanie Pucharu Świata potrzebne było parę zwycięstw.

 

A wracając do sędziów to raczej dzisiaj do żadnego skoczka nie przesadzali czy nie zaniżali ocen. Wyjątkiem jest moim zdaniem tylko Maciej Kot w II serii, znowu zdziwiły mnie 2 x 17,5. No i może Eisenbichler bo dziś wyraźnie odjechała mu ta prawa narta w II skoku, a tak to było raczej sprawiedliwe ocenianie. Wellingerowi też odjęli za II skok, co potwierdza, że wyraźnego faworyzowania Niemców dziś nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje(prolog) do konkursu na mamucie w Vikersund. Skok w kwalifikacjach był znakomity 226,5 metra, to chyba taki mały nokaut dla czołówki. Dobrze skoczył Maciek Kot, przyzwoicie Dawid Kubacki, może martwic słabsza dyspozycja Piotr Żyły, ale myślę, że w drużynówce o podium powalczymy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, że znów belki będą nisko ustawione i większość nawet 200 metrów nie skoczy. W ogóle ta skocznia jest moim zdaniem źle zaprojektowana, po 100 metrach jak ktoś wysoko nie będzie leciał to od razu ma wysoko bulę i musi siłą rzeczy lądować.


A w Schonach tymczasem organizatorom udało się sprawnie przeprowadzić dzisiejszy konkurs skoków do kombinacji. Lało tam, wiało tak, że drzewa się kołysały, temperatura na plusie, okolice skoczni całe zielone, z torów leciała wcześniej woda, śnieg trzeba było dowozić. Wiem, że to duża mniejsza skocznia, ale sędziowie odważniejsi niż w PŚ w skokach. 

 

A po skokach na 3 miejscu z 10 sekundami straty jest Adam Cieślar.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jaja z wiatrem i po skoku kilku zawodników będzie restart.

 

Dzisiaj wygrywa Norwegia, Polska druga, a Austria trzecia. Niemcy dzisiaj popsuli i dość odległe miejsce, dzięki czemu zwiększamy przewagę nad nimi.

Edytowane przez kamilos951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to skok Krafta był podparty i nie powinien zostać zaliczony, zresztą sędzia norweski dał notę 12 punktową czy jakieś wątpliwości były. całe ten turniej Raw Air to czyste szaleństwo, mam nadzieję, że na jednej edycji się skończy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to skok Krafta był podparty i nie powinien zostać zaliczony, zresztą sędzia norweski dał notę 12 punktową czy jakieś wątpliwości były. całe ten turniej Raw Air to czyste szaleństwo, mam nadzieję, że na jednej edycji się skończy.

Są różne opinie, ale raczej większość mówi, że ustał, ja parę razy oglądałem te lądowanie i mi się wydaje, że ustał. Najlepiej trzeba było to sprawdzić na kombinezonie od razu po, ale raczej nikt takiego czegoś nie robił. :mrgreen: Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, Kamil ma jeszcze szanse pokonać Stefana Krafta w "generalce", ale z tym nie będzie łatwo. :? Stefan Kraft ma obecnie 32 punkty przewagi nad Kamilem. Nie jest to mało. Kraft musiałby totalnie zawalić swoje skoki w Planicy.

Dzisiaj Kamil po prostu miał szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to może być. Między pierwszym a trzecim miejscem jest 40 pkt różnicy.

 

A dzisiaj chcąc niechcąc final Raw Air przypominał tegoroczny finał TCS. Znowu kłopoty w ostatnim skoku faworytów. Gdyby Kraft jakims fuksem się nie wyratował to by Stoch wygrał Raw Air i objął prowadzenie w PŚ.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja tej plamy nie zauważyłem, ale może, ja stoję za tym, ze ustał, ale na 100% pewny nie jestem, Do tego taki mały dymek ze śniegu było widać za nim, tylko czy to od podpurki czy to od narty co lekko stanęła kantem?

 

Dla mnie ważne, że były takie piękne skoki teraz w Vikersund, nawet jeśli by była mini podpórka to mi nie przeszkadza, to nie była taka ewidentna podpórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie Wikeszun, przecież to Vikersund, nawet Norweg tak mówi ;)

 

Na liscie startowej jutrzejszych kwalifikacji (start o 11:00 KLIK ) jest 75 skoczków, wśród nich Kevin Bickner z nr 55 ;) Jak obiecał, tak zrobił - przyjechał do Planicy, to jest człowiek ze stali :) Polacy z numerami: 53 Jan Ziobro, 56 Dawid Kubacki,  65 Piotr Żyła (ostatni kwalifikujący się), numer dalej Maciek Kot, 74 Kamil Stoch, bo ostatni Stefan Kraft ;) Oczywiście tutaj TOP10 PŚ w lotach może odpuścić skok w kwalfiikacjach, gdyż mają zapewnioną kwalfiikację do piątkowego konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żegnaj Krzyształowo Kulo... :(

Wielka szkoda, bo było naprawdę bardzo blisko. Kamil miał na to w obecnym sezonie bardzo duże szanse.

No, ale cóż... Jak to w sporcie bywa, raz się wygrywa, innym razem przegrywa. :?

Kamil i tak zajął znakomite, 2-gie miejsce. Nadal jest w ścisłej czołówce najlepszych skoczków. :)

 

Może w kolejnym sezonie będzie lepiej i Kamil zdobędzie to trofeum. Wierzymy, że się uda! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...