Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drużynowy konkurs w Oberstdorfie zakończony po pierwszej serii, zwycięstwo odniosła druzyna Słowenii mimo groźnego upadku Petera Prevca, Słoweniec wyrównał rekord obiektu 225,5 m jednak skoku ustać nie zdołał. Drugie miejsce dla Austrii, trzecie dla Norwegii, Polacy na miejscu szóstym, Piotr Żyła skoczył bardzo daleko - 217 metrów jednak również zaliczył upadek, upadek wyglądał groźnie nasz zawodnik spadał z dużej wysokości, na szczęście nic się nie stało, warunki pogodowe trudne, jury i sędziowie nie potrafili zapanować nad belkami startowymi, dobrze, ze druga seria została odwołana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dużo jednoseryjnych konkursów w tym roku. W przypadku niemożności rozegrania całego meczu, powtarza się go, odwołuje lub przyznaje walkower winnej drużynie. Tu by było trzeba odwołać jury i Waltera Hofera za nieudolność organizacyjną poszczególnych konkursów PŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód był zupełnie inny Evensen nie zostal wybrany do kadry na MŚ w lotach w Vikersund. Kamil Stoch, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Piotr Żyła i Stefan Hula znaleźli sie w składzie kadry na MŚ w lotach w norweskim Vikersund. Powołanie Stefana Huli to raczej niespodzianka ten zawodnik jest bez formy, szansę zamiast niego mógł dostać np. Jakub Kot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Evensena, to musiał być jakiś inny problem niż "głodówka". Przecież gdyby wszystko było w porządku, to przecież tej głodówki zostało do MŚ raptem tydzień. Mógł zrezygnować po mistrzostwach, ale jeśli rzeczywiście nie został powołany, to w wyniku urażonej ambicji wymyślił sobie inny powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andi12 ja się trenerowi Norwegów nie dziwię. Przecież to jasne,że bierze się najlepszych. Skoro Evensen skacze 100m na mamucie to nie ma się co dziwić. Zresztą uważam,że to jest jakieś dorabianie sobie teorii z tym trenerem,zawodnik sfrustrowany swoją formą ,być może ma tego dość,bo jest to wyrzeczenie ta drakońska dieta.

http://www.eurosport.pl/skoki-narciarsk ... tory.shtml

Gdzieś ewentualna transmisja FTA??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega @wislok nie pytał czasem o transmisję z MŚJ z Erzurum ? Jeśli tak to transmisji nie będzie bo Turcy nie produkują sygnału z tej imprezy.

 

Jeśli chodzi o MŚ w Lotach to:

-nie pojedzie tam Noriaki Kasai któremu prawdopodobnie przytrafiła się kontuzja.

-jednym z przedskoczków będzie Anders Jacobsen, który to zawiesił tymczasowo swoją karierę, a z którym to Adam Małysz rywalizował w końcówce sezonu 2006/2007 o kryształową kulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą informację - Olek Zniszczoł został wicemistrzem świata juniorów podczas zawodów w Tureckim Erzurum!

Wygrał Słoweniec Nejc Dezman, drugie miejsce wspólnie z Olkiem zajął drugi ze Słoweńców Jaka Hvala.

Oby tylko Olek więcej wyciągnął ze swojej kariery niż Mateusz Rutkowski(mistrz świata juniorów z 2004r) który po problemach z alkoholem

próbuje wrócić do skoków.

W/g dostępnych mi informacji przyszłoroczne mistrzostwa świata juniorów z Czeskiego Liberca będą transmitowane w Eurosporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze medal mógł zdobyć Klimek Murańka, który skacząc 112m pobił rekord skoczni i pewnie prowadził w konkursie.Ale zaraz potem konkurs został przerwany i rozpoczął się od nowa.A tam już lepiej skoczył Olek Zniszczoł i on ostatecznie zdobył medal.

 

Co do transmisji to z tego co pamiętam takie transmisje przeprowadzał Eurosport 2(np. wtedy jak Maciej Kot zdobywał srebro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczorajsze kwalifikacje na tvp sport i strasznie raziły mnie błędy naszych "ekspertów" od skoków Rafał Kot powiedział że Prevc w Oberstdorfie upadł na 125 metrze mało tego Kurzajewski powiedział że rekord życiowy Kamil skoczył w Vikersund i podczas tranmisji samymi gafami popisywał się Szczęsny dla mnie poprostu to już dno . A najlepsze było jak pan Maciej mówił o Małyszu że wygrał 5 razy na skoczni mamuciej ( zapomniał sobie że było 6 wygranych ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale jestem zirytowny ( po raz kolejny !!!! ) decyzjami Jury , Kamil otarł się o upadek a Jury podaje ze warunki były optymalne SKANDAL ! ciekawe czy jak Kamil byłby austryjakiem to konkurs by anulowano tak jak w Oberstdorfie . Pamiętam konkurs pś w Sapporo w 2005 tam panowały fatalne warunki a sędziowie kazali powtarzać skoki dzięki temu wygrał Funaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...